Domů Rybářské rady Rybářská legislativa Kapr bude od příští sezóny celoročně hájen!

Kapr bude od příští sezóny celoročně hájen!

- Reklama -

Kapr je v našich vodách nejvíce lovenou rybou. Rybáři jej s oblibou loví na položenou, feeder, ale i plavanou. Každoročně se z tuzemských mimopstruhových revírů vyloví okolo jednoho milionu kusů kaprů. Příští rok zůstanou ale kolonky patřící tomuto druhu v sumářích prázdné. Kapr bude hájen!

Důvodem celoročního hájení je kritický nedostatek kapří násady. Sádky v České republice zejí prázdnotou a kapří obsádku v revírech tak nebude možné po letošní sezóně doplnit. Proto přichází toto razantní opatření, které zabrání totální likvidaci stavu kapra v našich vodách.

Místní chovatelé ryb nejsou schopni vyrobit dostatek násady z důvodu nedostatku financí. Vinu nese kormorán, který působí na zdejších produkčních vodách nemalé škody. Jenže ty nebyly dosud nahrazeny a chovatelům došly peníze.

Řešení nenabízí ani Evropská unie, která odmítá českým rybářům poskytnout finanční injekci na nákup mladých kaprů. Podle Bruselu leží tento problém pouze na tuzemských chovatelích ryb. Jenže ti si neví rady. Celá záležitost se tak ocitla v patové situaci.

Na závěr už jenom stačí dodat – APRÍL! 😀

Autor: Viktor Krus

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější z rubriky

Nejnovější články

Nejnovější z rubriky

Nejnovější články

14 KOMENTÁŘE

  • Normálně vulgární výrazy v komentech nepovolujeme, ale tohle nemá chybu. Strašně jsem se zasmál… :D:D:D:D

   Originální reakce. :D:D:D:D

   Děkujeme. 🙂

   Viktor Krus

 1. Tož málem sem si cákl do textilu 😀 a po přečtení poslední řádky jsem se musel řezat smíchy 😀 😀 😀 😀 😀

 2. na jednu stranu uz bych se nedivil v tyhle republice, natoz kdyz je starý masáci vetsinou starý pixlouši 60let+ hažou po 10tkach do igelitek 🙂

  • Zdravim,já třeba nechápu to, proč nestačí jako denní úlovek pouze jedna ušlechtilá ryba!?Ať mi nikdo neřiká,že za den ty dvě ryby sežere!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -