skingbranding-banner

Karamelová „bomba“ na kapry: Jednoduchá výroba krmení na ryby! Tady je TOP recept na krmení


Kapři jsou pořádní mlsouni! Proto třeba s takovou chutí sbírají nejrůznější ovocné plody spadané ze stromů, které třeba rostou na březích našich vod. Anebo třeba proto si nenechají ujít hostinu z napadaného pylu nebo květů do vody. Prostě, v momentě, kdy kaprům nabídnete něco sladkého, velmi dobře na to reagují. To už ale věděli naši dědové, a proto kapry chytali na sladkou kukuřici nebo pšenici. A s velkými úspěchy! Proč tedy nepoužívat to, co je léty osvědčené? Máme pro vás jednoduchý návod na to, jak si připravit perfektní krmení na kapry s karamelem. Tohle fakt jezdí!

Ne, nebojte se! Tenhle recept je opravdu velmi jednoduchý a levný – skládá se pouze z 3 surovin. Přesto toto krmení dokáže ve vodě udělat neskutečné divy. Ono je to ale logické! Kapři prostě mají rádi sladké věci, kterých ale není ve vodním prostředí přebytek (jde spíše o sezónní záležitosti – jako třeba napadané ovoce). Takže ve chvíli, kdy do vody hodíte něco se sladkou vůní a chutí, pak můžete zažít nefalšované rybářské eldorádo.

Když rybářovi řeknete, aby použil nějakou sladkou příchuť, pak drtivá většina sáhne po něčem s vanilkou nebo medem. Jasně, dává to smysl. Ale co vyzkoušet KARAMEL? Ano! Právě karamel nabízí naprosto dokonale koncentrovanou sladkou vůni, která dokáže přilákat mlsné kapry i z velké vzdálenosti. Ne, počkejte – nemyslíme tím, že hned musíte začít rozpouštět cukr v rozpáleném hrnci a vyrábět karamel. Tak tomu není! Známe jednu osvědčenou surovinu…

Velkou výhodou tohoto sladkého krmení je i jeho unikátnost. No jen si teď vybavte, čím krmí drtivá většina rybářů. Povětšinou v jejich kyblících naleznete masové nebo rostlinné pelety, partikl, anebo nějakou kořeněnou směs. Ale aby někdo chytal na sladké krmení s karamelovou vůní, tak takových rybářů moc neuvidíte. A právě tohle může hrát zásadní roli, protože ryby velmi dobře reagují na to, co je jim vzácné. Pojďme se ale už podívat na samotnou výrobu karamelového krmení na kapry.

 

Krok za krokem

Krok 1: Nejprve si do kbelíku vysypeme základovou krmnou směs, která nám udělá objem celého krmení na ryby. Nejlepší je sáhnout po něčem osvědčeném – po něčem, co je sice levné, ale přitom nabušené kvalitními surovinami. Takže co vybrat? Vyzkoušejte třeba krmení na kapry TURBO. Co to je? Jedná se o perfektní krmnou směs, která je narvaná TOP surovinami na ryby. Přitom ji seženete za rozumnou cenu.

Krmení na ryby Turbo Black patří k nejlepším krmným směsím. Tohle krmení obsahuje celou řadu atraktivních látek, na které ryby spolehlivě reagují, přitom jeho cena je velmi příznivá. Tohle je naprosto ideální základ našeho karamelového krmení…

Krok 2: Následně do krmení na ryby TURBO nasypte požadované množství karamelového posilovače. Jedná se o naprosto geniální surovinu s koncentrovanou vůní, která dokáže ve vodním prostředí vytvořit opravdu hodně silnou pachovou stopu. Tohle prostě přiláká nejednoho kapra ze širokého okolí. Velkou výhodou je, že tento posilovač je určen až na 10 kilo krmení, takže vám vydrží hned na několik vycházek.

Legendární karamelový posilovač několikanásobně zvýší atraktivitu všech vnadících směsí, proto je to jeden z nejpoužívanějších atraktorů v Evropě. Na kilogram krmení TURBO používáme 1 až 2 polévkové lžíce posilovače.

Dávejte si na přípravě krmení záležet, protože příprava rozhoduje o (ne)úspěchu u vody. Důkladné promíchání krmení TURBO a karamelového posilovače je základ! 

Krok 3: Až máme tyto dvě sypké směsi pořádně promíchané, tak až poté vše začneme zalévat vodou. Ne naopak! Na to bacha! Díky tomu tak krmení bude nádherně vonět po karamelu, přitom ale obsahuje celou řadu dalších atraktivních složek, které jsou obsaženy v krmení TURBO. Výsledkem je geniální krmení, které rybám opravdu chutná. A ta vůně je fakt božská!

Pokud máme obě sypké suroviny pořádné promíchané, pak je můžeme začít zalévat vodou…

Nádherně voní karamelem! 

Krok 4: Krmení na ryby TURBO je těžké, takže bude spolehlivě ležet na dně a bude lákat kapry a další ryby k nástraze. Ovšem! Ono je dobré, když krmení vypouští drobné částečky i nad dno do vodního sloupce. Co použít? Vyzkoušejte třeba drcené sušenky na ryby. Právě tahle surovina v krmení vytvoří lákavé „cucky“, které se po vhození do vodního prostředí vznáší nad lovným místem. Takže dokážou stáhnout ryby i z vyšších partií k naší nástraze na dně. Tohle je fakt luxusní fígl!

Když máme základní směs s karamelem vhodně navlhčenou, pak do ní přidáme drcené sušenky. Všimněte si, jak mají nádherně kontrastní zbarvení – díky nim půjde krmení lépe vidět. Sušenky se navíc luxusně vznáší nad dnem, takže dokážou přilákat ryby i z vyšších pater vodního sloupce…  

Absolutně dokonalý výsledek! Krmení nabízí skvělou konzistenci, nádhernou vůni a neuvěřitelně luxusní vlastnosti ve vodě. Žádná ryba neodolá! 

Krok 5: A jdeme na ryby! Krmení máme hotové! Z pouhých 3 surovin jsme si vyrobili suprové krmení na ryby, které nabízí atraktivní a nutričně bohaté suroviny, ale také neodolatelnou vůni, na kterou ryby spolehlivě reagují. Tohle krmení vám prostě zajistí hromadu záběrů od mlsných ryb na všech vodách. Tak si užijte suprové rybaření!

 

Další využití karamelu: Obalte v něm vaši nástrahu

Nejlepší je chytat ryby na to, čím je krmíme. Tímto jednoduchým pravidlem se řídili už naši dědové. Ale ono to prostě dává smysl! Jenže jak dostat karamel do naší nástrahy? Jednoduše! Z onoho sypkého atraktoru udělejte naprosto jednoduchou obalovačku, do které obalte jakoukoliv nástrahu na háčku nebo pod háčkem.

Karamelový prášek lze použít i jako atraktor na samotné nástrahy. Tady například máme obalený CUC!, který stačilo jen namočit do vody. Následně jej pak vyválíme v prášku a na nástraze vznikne lákavý povrch z drobných částic. Paráda! 

A takto zatraktivněný CUC! pracuje ve vodě. Nástraha pouští drobné částečky, které lákají ryby blíže. Navíc, nástraha má zesílenou vůni, která je velkým plusem…

Zase: Nekomplikujte to! Prostě odsypte trochu atraktoru bokem a vytvořte z něj těstíčko. A tímto těstíčkem obalte vaši nástrahu. Jakoukoliv! Kukuřici, tygří ořech, peletku, anebo třeba CUC! Výhodou obalovačky je, že na povrchu nástrahy vytvoří neuvěřitelně koncentrovaný a měkoučký obal, který bude pro ryby opravdovou pochoutkou. Pokud se nechcete s ničím dělat, pak navlhčenou nástrahu jen vyválejte v suchém atraktoru s karamelem. Na povrchu nástrahy se vytvoří krásný obal, který začne ve vodním prostředí vypouštět drobné částečky. Tohle je taky bomba!

Tým MVDE

Nové články v rubrice

Domácí výroba: Švestkové těsto na kapry, které ve vodě „kouří“! Perfektní nástraha za pár korun

admin | přečteno: 12923x | 19.08.2020 | Žádné komentáře

Těsto na kapry je ve světě rybařiny už od nepaměti. …

Jednoduchá výroba: Super levné krmení do horkého léta! Úspěšné chytání kaprů a amurů ve sloupci

admin | přečteno: 8777x | 11.08.2020 | Žádné komentáře

Lov kaprů za horkých letních dní častokrát komplikuje vysoká teplota …

VIDEO: Jak jednoduše nasbírat žížaly na ryby?

admin | přečteno: 18789x | 2.06.2020 | 9 komentářů

Žížaly patří k nejlepším nástrahám na ryby vůbec. A ono to …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.