Domů Novinky MASAKR: Rybář si ponechal 9 kaprů ze svazovky! Rybářská stráž mu zadržela...

MASAKR: Rybář si ponechal 9 kaprů ze svazovky! Rybářská stráž mu zadržela povolenku

- Reklama -

O naprosto odporném činu informovala místní organizace z Litoměřic. Tamní rybářská stráž zadržela „rybáře“, který si ponechal 9 kaprů! Porybní mohli tuto osobu zadržet jen díky tomu, že je na podezřelé chování upozornil jeden všímavý rybář. A právě tady je nutné si uvědomit, že rybářská stráž nemůže být non-stop všude, proto je podobné chování velmi chvályhodné. Právě tahle všímavost výrazně pomáhá rybářské stráži k tomu, aby mohla proti podobným „rybářům“ bojovat.

„Naše rybářská stráž byla upozorněna všímavým rybářem na nepoctivého „rybáře“. Rybářská stráž ihned vyjela na místo a přistihla nepoctivého „rybáře“, který si do igelitové tašky a kýble přivlastnil 9 kaprů. Na místě mu byla za přítomnosti policistů zadržena povolenka a úlovek. Doufám, že ho dozorčí komise řádně potrestá, stejně tak příslušný úředník městského úřadu. Ještě jednou děkujeme všímavému kolegovi – víc takových, kterým není lhostejné, co se u vody děje,“ stojí na stránce na Facebooku rybářů z Litoměřic.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičková nástraha z kukuřice na kapitální amury a kapry za pár korun! 

Pochopitelně, kromě hromady pochvalných komentářů na adresu zasahující rybářské stráže, se objevily i dotazy ohledně toho, jaký trest rybář dostane. „Výsledný trest pro dotyčného musí vynést dozorčí komise – doufám, že bude maximálně přísný,“ stojí na stránce litoměřických rybářů. Samozřejmě, u takto závažných činů se nabízí otázka, zdali takový „rybář“ má ještě být v řadách Českého rybářského svazu.

Někteří rybáři pak poukazují na to, že největší „psí kusy“ se dějí právě ve dne, a proto by podle nich měli porybní kontrolovat právě v tuto dobu. Ovšem zase: Je nutné připomenout, že rybářská stráž nemůže být všude non-stop, a proto je velmi důležité, aby „ruku k dílu“ přiložili i samotní rybáři. Právě oni mohou výrazně pomoci v boji proti podobným „rybářům“, kteří nerespektují daná pravidla.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičková nástraha z kukuřice na kapitální amury a kapry za pár korun! 

O tom, že se tyto věci za všedního dne dějí, ví i litoměřičtí rybáři: „Víme o tom, proto rybářská stráž chodí i přes den, ale nejde být všude. O to více jsme rádi za všímavé kolegy, kteří naší rybářskou stráž upozorní na nekalé chování,“ stojí na stránce MO Litoměřice na Facebooku. Proto pokud budete svědky podobného porušování rybářské řádu, pak prosím nebuďte lhostejní a volejte buďto rybářskou stráž, anebo rovnou policii.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: MO Litoměřice

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

30 KOMENTÁŘE

 1. Ááá… staré, dobré, osvědčené, české udavačství! Jen tak dál… Všímavý rybář šel jistě kolem onoho zlotřilce, slušně ho pozdravil, ještě se optal jak to dneska jde, hodil nějaký vtípek a jen co sedl do auta tak hezky anonymně zavolal příslušníky VB, totiž pardon RS. 🙂

  • No, tohle bych asi za udavacstvi nepovazoval, tohle uz je sakra hodne pres caru. A 9 kapru urcite nema pro sebe, spis na kseft.

   • Ten co si odnesl 9 kaprů je samozřejmě idiot, ale ten „všímavý rybář“ je pěknej srab. Když to viděl, měl mu to říct do očí a ne za zády udávat. To je hnus.

    • S něčím podobným jsem se setkal na svazové pstruhovce kde takový jeden hajzl drancoval právě vysazené siveny potom co hodil do tašky čtvrtého jsem ho slušně upozornil ( bohužel jsem byl v podmínce za napadení jinak bych dobil jako psa ) a on uraženě odjel napsal jsem si SPZ tku a nahlásil ale nic se nedělo !! No snad ho ještě někdy potkám podmínka už skončila!!!!!!!!!!

     • Tenhle muž není rybář, nýbrž prase,ponechat si 9 podmírečných kapříků je barbarství.

  • Ummmmm pokud vím je to zakázané za den se můžou vzít max 2 kapři takže to je trestný čin a když to tak ědlá víc lidí takpak už není ani pomalu co chytat takže je dobře že ho práskl…

 2. Osvědčily by se tvrdé pokuty, zabavil bych mu auto i věci, tak jak v Americe.. Jinak unás by musel sedět měsíc u rybníka, aby chytl 9 kaprů… Lidi jezdí n soukromáky, protože svazivky o je velká bída a žal. Proč svaz neudělá i své revíry, které budou atraktivní. Klidně si připlatitím.

 3. Ten den asi dobře kapři brali ale co je moc to je moc.Jako udavačstvi bych to neviděl,každy z nas musi dozrat,za mych mladych let jsem chytil 4 kapry za rok a byl jsem spokojen.Dnes je mi všech zviřat i ryb lito je zabijet v přirodě je mam raději žive a radost muže byt opakovatelna a nechat žit i tu rybu je krasny pocit.Petruv zdar.K.B.vr.

  • Přesně za loňský rok jsem měl v povolencé pouze 5 ryb a to jen proto že to byl svatební dar jinak všechny ryby jdou zpátky do vody.

 4. No chlapi rybaářský vědomí svedomy to vsihni trochu… víc….. nejvic… To je moc to je jasné🙄🙄🙄 9 karpu… a to maso taky nějni moc dobře ☠️☠️☠️podle zamoreni a lokality. Hlavně ať mají kluci a dcery nakej záběr a zdolavani☑️☑️☑️☑️ hlídat blbce schvalují moc😉😉😉😉

 5. Dobrej rybar na vymydleny vode chytit 9 kapru to se mu povedlo dal bych mu vyznamenani praskac to nemoh prezit protoze tolik ryb nikdy nechyt akorat si mnel vzit tolik co mu dovoluje rybarskej rad asi potreboval maso na zasoby ma strach z koronaviru z druhy vlny to lidi mneni v normalni dobe by to neudelal

 6. V zemi kde vás potrestají za lov kaprů a nelegální vstup do země je betrestný a dotovaný je něco špatně. Celá ‚zpráva‘ je na odlákání pozornosti.

 7. Všiměte si komentářů, kde pisatelé fandí tomu masaři a na toho co upozornil RS, nasazují psí hlavu, buď píšou schválně jak dementi ale spíš jsou to samí vymaštěný neandrtálci.

  • Taky jsem si všiml. Nejspíš to dělají schválně, klasičtí internetoví trolové… V reálu by se takový názor veřejně říct neodvážili, co kdyby je někdo poznal a měli pak problémy? Možná tak někde v hospodě, kde se tyhle bláboly neberou vážně.

 8. Tohleto není rybář ale barbar. Zákaz lovu na doživotí a zabavení výbavy jak v Itálii. A na kraji tučnou pokutu za pytláctví.

 9. Chytnu si rybu, když ji potrebuji na jídlo. Zbytek pouštím, nejsem hovado, co musí mít narvaný mrazák. Pokud to bude dělat tak každý, bude ryb dost. Lidi neblbnete … A bude líp Ina svazovkách.

 10. Zdravím takový člověk nemá u vody co dělat vyloučit a pořádnou peněžní pokutu a ty komentáře některých lidí -to nemá cenu komentovat ….oni za to nemůžou…………

 11. Určitě papíry odebrat a nevracet nechápu proč si je takový hovado vubec dělá když bude pytlačit výde ho to masaření levněji, neb co mu hrozí za přestupek pokuta nějakè 2000 ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -