skingbranding-banner

Lov kaprů: Domácí výroba perfektní nástrahy z řepky


Řepka. Jedna z nejznámějších surovin pro přilákání kapitálních kaprů na lovné místo. I když je řepka opravdu účinná, její nastražení není nijak jednoduché. Přesto, jde to! Stačí vám pár minut, několik ingrediencí a můžete si v pohodlí domova vyrobit perfektní nástrahu z řepky na kapry. Tato řepková nástraha je ideální především pro obalování jiných nástrah, například foukaček nebo kukuřice. Podívejte se…    

Tato nástraha z řepky má několik výhod. První výhodou je její účinnost – řepková nástraha perfektně funguje při lovu kaprů v teplých vodách. Proč v teplých vodách? Protože olejnaté složky, které jsou ve vysokém podílu obsaženy právě v řepce, se v teplé vodě velice dobře „šíří“. Takže v okolo nástrahy z řepky se vytvoří atraktivní „olejová skvrna“, která láká kapry k záběru. Super!

plavana-kapr

Druhou výhodou této nástrahy je cena. K výrobě této nástrahy z řepky potřebujete jen několik surovin za pár korun. Samotná výroba je pak velice rychlá a jednoduchá. A v neposlední řadě, tato nástraha je originální v tom, že mnoho podobných v rybářském světě jednoduše nenajdete. Tato nástraha je prostě netradiční, což může přinést u vody velký úspěch…

 

Krok za krokem: Postup výroby

Jak jsme si již řekli výše – na výrobě této nástrahy není nic složitého. A postačí vám jenom pár surovin, které vesměs budete mít doma ve špajzu (asi kromě řepky). Co tedy budeme potřebovat? K výrobě této nástrahy budeme potřebovat 1 vejce, krupici, řepkový olej a 1 den namáčenou řepku. Toto jsou suroviny, které nám bohatě postačí…

Krok 1: Do připravené misky si rozbijeme vajíčko, které následně pořádně rozmícháme. Poté do rozbitého vajíčka nasypeme přiměřené množství namáčené řepky. Pozor! S řepkou opatrně – pokud jí přidáme mnoho, nástraha se bude rozpadat. Vejce a řepku opět pořádně promícháme.

Krok 2: Do rozmíchaného vejce s řepkou přisypeme krupici. A mícháme. Tím začne vznikat těsto. Krupici přidáváme do té doby, než začne mít těsto správnou konzistenci. Jak ji poznáme? Těsto musí mít „gumovou“ konzistenci, nesmí být příliš suché a nesmí se ani lepit na prsty.

Krok 3: Teď si do misky nalijeme řepkový olej. A v něm vyválíme vyrobené těsto. Nástraha tak získá krásný „film“. Navíc, olej se do nástrahy postupně vsákne. Po chvíli nám tak vznikne perfektní nástraha s vysokým obsahem olejnatých složek. Perfektní! Tohle je pro lov kaprů v teplé vodě ideální nástraha! Těsto nakonec vložíme do sáčku. Skladujeme jej v lednici.

 

Použití: Jak s touto nástrahou chytat?

Tato nástraha je velice vhodná pro obalování jiných nástrah, například foukaček, kukuřice, ale i boilies. Obrovskou výhodou této nástrahy je vysoký podíl olejnatých složek, proto je vhodné s ní lovit v teplých vodách. Právě v teplé vodě se olejnaté složky velice dobře „šíří“ do okolí a lákají tak kapry k záběru. Tato nástraha perfektně funguje na veškeré druhy kaprovitých ryb, zejména ale na kapry a cejny. Používáme ji při lovu na položenou nebo na feeder.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Domácí výroba: Švestkové těsto na kapry, které ve vodě „kouří“! Perfektní nástraha za pár korun

admin | přečteno: 13064x | 19.08.2020 | Žádné komentáře

Těsto na kapry je ve světě rybařiny už od nepaměti. …

Jednoduchá výroba: Super levné krmení do horkého léta! Úspěšné chytání kaprů a amurů ve sloupci

admin | přečteno: 8859x | 11.08.2020 | Žádné komentáře

Lov kaprů za horkých letních dní častokrát komplikuje vysoká teplota …

VIDEO: Jak jednoduše nasbírat žížaly na ryby?

admin | přečteno: 18981x | 2.06.2020 | 9 komentářů

Žížaly patří k nejlepším nástrahám na ryby vůbec. A ono to …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.