DomůRybářské radyRybářské tipy a trikyTIPY A TRIKY: Výroba sýrové pasty na ryby

TIPY A TRIKY: Výroba sýrové pasty na ryby

- Reklama -

Sýr patří už od nepaměti k těm nejúčinnějším nástrahám na ryby. Sýr má v oblibě celá řada rybích druhů, například cejni, tloušti, kapři nebo líni. A toho je zapotřebí využít! Sýr můžeme použít i pro výrobu pasty pro obalování nástrah. Výroba této nástrahy je jednoduchá a zabere jen pár minut. Podívejte se na rychlý návod pro výrobu sýrové pasty na ryby.

Tahle sýrová pasta, kterou si může v pohodlí domova vyrobit každý, je opravdu vynikající. S pastou jdou velice snadno obalovat nejrůznější nástrahy, čímž ještě více zvýšíte jejich atraktivitu. Navíc, sýrová pasta je skvělá i díky vlastnostem. Jelikož v této nástraze je tavený sýr a mléko, proto pasta ve vodě vytváří atraktivní „mrak“. A tohle na ryby parádně funguje. Pojďme ale už na samotnou výrobu.

 

Krok za krokem: Domácí výroba sýrové pasty na ryby

Jak už jsme si pověděli výše – tato sýrová pasta je velice jednoduchá a její výroba trvá jen pár minut. Navíc, suroviny pro její výrobu najdete buďto ve spižírně nebo v lednici. Pro výrobu této nástrahy jednoduše nemusíme kupovat nějaké „extra“ suroviny.

Potřebné pomůcky: Misky, vidlička, struhadlo

Použité suroviny: Krupice, mléko, vajíčko, tavený sýr, tvrdý sýr

Krok 1: Do misky si nejprve rozbijeme jedno vajíčko. To následně rozmícháme vidličkou. Poté do rozmíchaného vajíčka nasypeme krupici. A následně vše pořádně promícháme. Vznikne tak základ pasty na ryby.

Krok 2: Do základu těsta teď nalijeme mléko. A právě mléko patří ke klíčovým surovinám. Mléko totiž následně ve vodě vypouští zajímavý „mrak“. Navíc, krásně zjemňuje těsto a dává mu specifickou vůni. Po nalití mléka do základu těsta ještě přisypeme trochu krupice pro zahuštění a vše zase pořádně promícháme.

Krok 3: Teď do těsta přidáme tavený sýr. Opět, tavený sýr ve vodě vytváří zajímavý „mrak“, který láká ryby k záběru. Navíc, tavený sýr rybám prostě chutná a spolehlivě na něj berou. Když je vše pořádně promíchané, tak nakonec přidáme nastrouhaný tvrdý sýr. Ten do pasty přidáváme proto, že se uvolňuje z rozpouštějící se pasty. A malé kousky sýra následně také lákají ryby k záběru.

Krok 4: Nakonec hotové těsto vložíme do sáčku a necháme jej „uležet“ v lednici. Upozorňujeme, že těsto je nutné uchovávat v chladu. Přidané mléko a sýry by se mohly za vysokých teplot v těstě rychle zkazit. Doporučujeme, abyste sýrové těsto co nejrychleji spotřebovali.

 

Lov se sýrovou pastou: Jak na to?

Tato sýrová pasta na ryby je perfektní zejména pro obalování jiných nástrah. Takže, pokud se chystáte na krmítko na kapry, pak není nic lepšího, než kousek pečiva nebo kukuřičku či foukačku obalit touto pastou. Na nástraze tak vznikne měkký obal z pasty, který navíc vytváří atraktivní „mrak“. Tohle je super!

kapr

Pokud trefíme správnou konzistenci pasty a necháme ji pořádně „uležet“ v lednici, pak lze z této pasty vytvořit i kuličky, které můžeme napíchnout přímo na háček. Tato nástraha je vhodná pro chytání jak na položenou, tak i na feeder nebo plavanou.

Sýrová pasta je výborná na nejrůznější druhy ryb. Tato nástraha moc chutná cejnům, tloušťům, kaprům nebo línům. S velkou chutí na ni berou i ostroretky nebo podoustve. A sýr patří i k nejlepším nástrahám pro lov parem. Proto pokud se chystáte na tyto ryby, pak tuto pastu nenechávejte doma!

 

O „level“ výše: Jak vylepšit sýrovou pastu?

Samozřejmě i tuto nástrahu lze naprosto jednoduše vylepšit. Jak je vidno z přiloženého videa, tak tato sýrová pasta má světlou barvu. To lze ale změnit! Jak? Například paprikou. Ano, stačí do těsta přidat sáček mleté papriky, a rázem dostaneme krásně červené těsto se zajímavou příchutí. Tohle je jednoduchý fígl, který ale funguje. Místo papriky můžeme použít například i skořici.

kapr-supinac

A co příchuť? I s tou si můžeme pohrát! Co takhle přidat česnek? Spojením česneku a sýra dostaneme opravdu zajímavou chuť, na kterou ryby perfektně reagují. Do pasty můžeme také přidat i klasické esence pro ryby – třeba i s masovou příchutí. Takhle, fantazii se meze nekladou. Do těsta můžeme přidat nejrůznější suroviny, které mohou z této nástrahy udělat skvělou „zbraň“ na mlsné ryby.

Autor: Viktor Krus

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -