Domů Rybářské rady Rybářské tipy a triky Užitečné vánoční tipy: Co dát rybářovi pod stromeček? Nechte se inspirovat!

Užitečné vánoční tipy: Co dát rybářovi pod stromeček? Nechte se inspirovat!

- Reklama -

Taky teď na poslední chvíli řešíte tu nepříjemnou situaci, co dát blízkému rybáři jako vánoční dárek? Už se netrapte! Máte hned celou řadu možností, jak si s tímto „problémem“ poradit. Přinášíme vám seznam vhodných dárků, kterými bezpochyby uděláte radost každému rybářovi.

Ideální vánoční dárek pro rybáře by měl mít trvalejší hodnotu. Není úplně vhodné dát pod stromeček zabalené nástrahy nebo návnady. Sice tento dárek rybář jistě u vody využije, ale jeho přínos končí v tom momentě, kdy jej (na)hodí do vody. Pokud tedy chcete být originálnější, sáhněte po jiných věcech!

kaprPod stromeček není vhodné dávat ani pruty či navijáky. Tyto části rybářské výbavy si totiž rybáři povětšinou vybírají sami podle toho, jak jim vybavení sedí v ruce, a jaké se jim vlastně hodí k danému typu lovu. Riziko „spálení“ v podobě nevhodného dárku je tedy u prutů a navijáků docela dost velké. Samozřejmě, pokud si rybář prut nebo naviják vybere sám, pak je vše v naprostém pořádku. Jenže při těchto typech dárků blízkého nijak nepřekvapíte. Není to škoda?

Pokud chcete darovat originální a užitečný dárek, který rybář bude mít na dlouhou dobu, pak jsme pro vás připravili seznam, ve kterém se můžete inspirovat. Podívejte se na několik užitečných a zajímavých tipů, jak potěšit vašeho blízkého, který propadl rybařině.

kapr

 

Oblečení

Oblečení je skvělým dárkem pro rybáře. Při vhodném používání mu navíc vámi darované rybářské oblečení vydrží dlouhou dobu, a bude jej velice často používat. Co ale koupit? Začněme u klasických triček a mikin. Toto je oděv, který se u vody používá jednoznačně nejčastěji. Trika rybáři nosí v létě samostatně, anebo je používají jako první vrstvu při chození k vodě v chladnějším období. I mikiny nezůstanou ležet dlouhou dobu pouze na jednom místě. Rybáři je totiž nosí po celou dobu rybářské sezóny.

obleceni

A teď už záleží pouze na vkusu. Na trhu je k dostání celá řada rybářských triček a mikin. Můžete vybrat rybářské tričko nebo mikinu jednoduchého zbarvení, ale i rybářské oblečení s potiskem. Výběr je nepřeberný. Vzhled ale není to nejdůležitější. Myslete i na materiál, ze kterého je oblečení vyrobené! U triček i mikin jsou pohodlné hebké materiály, které spolehlivě odvádí pot, ale zároveň drží rybáře v teple. Pokud vyberete oblečení, které je vyrobené z kvalitního a příjemného materiálu, pak svému rybářovi dáte dárek, který si ihned oblíbí!

obleceni

Výběr u triček a mikin ale nekončí. Pokud chceme dát rybářovi oblečení, které ho bude chránit před chladem při chození k vodě v zimním období, pak je nejlepší mu darovat podvlékací oblečení, čepici nebo rukavice. U podvlékacího oblečení ani tak nezáleží na vzhledu, ale spíše na použitém materiálu. Je totiž důležité, aby bylo příjemné na dotek, a aby spolehlivě drželo teplo. Také u čepic volíme hebký a teplý materiál. Pokud chcete darovat skutečně dobré rukavice na zimní rybaření, pak věnujte pozornost neoprenovým rukavicím. Jde o speciální rukavice, které i po namočení drží ruku v teple.

Pod stromeček ale rybářům můžete dát i klasické kšiltovky, klobouky nebo teplé ponožky. Všechno toto oblečení se k vodě náramně hodí!

 

Rybářský nůž

Rybář bez nože je jako motorkář bez motorky. Rybáři nože používají u vody neustále – při vázání montáží, chystání jídla, a spoustě dalších činnostech u vody. Je to perfektní dárek pod stromeček. Kvalitní rybářské nože totiž vydrží rybářovi po celý jeho život, takže mu darujete skutečně nádherný a trvalý dárek.

nuz

Na ryby jsou vhodné především kapesní nože. Můžete sáhnout po jednoduchém noži s kvalitním ostřím, ale i po kapesním noži s dalšími několika nástroji, například s otvírákem nebo vrtákem. I tyto nože jsou mezi rybáři velice oblíbené. A není divu. U vody totiž usnadní celou řadu činností. Při koupi nože pochopitelně věnujte pozornost tomu, z jakých materiálů je vyrobený. Kvalitní nože mají perfektně ostré ostří, které vydrží nabroušené i několik sezón při pravidelném používání. Myslete i na to, že rybáři používají své nože v těžkých podmínkách, proto byste měli sáhnout po kvalitním rybářském noži, který při kontaktu s vodou a bahnem nezrezaví.

Pří výběru nože je důležité myslet i na jeho rukojeť. Opět, pamatujte na to, že rybáři používají své nože v těžkých podmínkách. Proto sáhněte po nožích s kvalitně tvarovanou rukojetí, která dobře padne do ruky. Tím výrazně odpadá riziko vysmeknutí nože i při používání v těžkých podmínkách. Mezi rybáři jsou pak oblíbené nože, které mají rukojeti potažené „nesmekavým“ materiálem.

Rybářské nože patří k naprosto parádním dárkům. Jelikož jsou na trhu i nádherně tvarované kousky z kvalitních materiálů, tak máte z čeho vybírat. Nádherně zpracované materiály a prvotřídní vlastnosti dělají z nožů jedny z nejoblíbenějších rybářských dárků.

 

Rybářské knihy

knihaRybářská literatura patří ke skvělým dárkům pod stromeček. Pokud vyberete pěkně zpracovanou knihu v pevné vazbě, pak z ní bude mít rybář jistě radost. Oblíbené jsou zejména ty knihy, kde rybáři naleznou užitečné tipy a triky, které nejsou popsány pouze v textu, ale také nafocené nebo nakreslené v obrázcích.

Vybírat si můžete hned z několika zajímavých knih, které jsou u nás k dostání. Můžete vybrat knihy o lovu dravých nebo kaprovitých ryb. K dispozici jsou i knihy o lovu na stojatých nebo tekoucích vodách, anebo dokonce i na těch mořských. Záleží jenom na výběru.

Důležité je, že s knihou se nikdy nemůžete strefit vedle, protože právě kniha je nádherným dárkem, který rybářovi vydrží velice dlouhou dobu a zpříjemní mu chvíle, kdy si bude chtít jenom tak kdesi odpočinout.

kniha

Máte vlastní tip na originální dárek pro rybáře? Podělte se o něj v diskuzi pod článkem!

Autor: Viktor Krus

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

  1. Hezký článek. Ja bych chtěl od ježíška dostat něco zaujímavýho, něco, co by se týkalo mého koníčku rybaření

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -