skingbranding-banner

Rybářské zprávy: 12 dní bez vody! Rybářský trosečník uvízl na poškozené lodi


Rybář uvízl dlouhých 12 dní na širém moři. Zástupci Středočeského ÚS se setkali s premiérem Sobotkou. Vodohospodáři staví pro ryby na řece Odře novou migrační cestu. Na severu Čech se možná budou stavět nové přehrady a Máchovo jezero se už zase napouští. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

Rybáři se setkali s premiérem: Předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner spolu s jednatelem Pavlem Horáčkem byli pozváni premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) k diskuzi s představiteli zemědělských organizací a svazů. Setkání proběhlo v Lidovém domě. Účelem tohoto pozvání bylo, aby si premiér pohovořil se zástupci organizací o problémech, které trápí dané oblasti. Předseda Středočeského ÚS zdůraznil, že poukázal zejména na potíže s rybožravými predátory, které decimují tuzemské rybí populace. To, zdali česká vláda s tímto problémem rybářům skutečně pomůže, ale ukáže až čas.

Zdroj: crs-sus.cz

 

Nová cesta pro lososy: Se zajímavým projektem za 30 milionů korun přišlo Povodí Odry. Vodohospodářský podnik se pokusí obnovit slepé rameno řeky Odry pod ostravským Landekem. Díky tomu tak vznikne pro migrující ryby snazší cesta proti proudu, neboť v korytě řeky Odry v tomto úseku leží velká překážka – jez. Obnovení slepého ramena tak vytvoří jakousi „rybí objížďku“. Vodohospodáři se snaží, aby do 15 let byla řeka Odra průchodná pro všechny migrující ryby. Tyto úpravy mají napomoci i k navrácení lososů do řeky Odry.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Na severu Čech možná vyrostou 4 nové přehrady: V krajině v podhůří Krkonoš a Orlických hor se mohou v následujících letech objevit 4 nové vodní nádrže. Nové nádrže by měly vyřešit hrozící problém nedostatku vody při období sucha. Měnící se klimatické podmínky mohou dokonce ohrozit i zásoby pitné vody. Proto se na přípravě plánů na výstavbu nádrží v této oblasti intenzivně pracuje, a to i přes kritiku tamního obyvatelstva. Největší přehrada by měla vyrůst na toku Čistá u Rudníku, podle plánů by mohla mít rozlohu až 130 hektarů.

Zdroj: idnes.cz

 

Máchovo jezero se opět napouští: Výpusť na Máchově jezeře je už z velké části opravena, a proto se nádrž znovu napouští. V minulých měsících bylo jezero zcela vypuštěno. Nedostatek vody trápil zejména ochránce přírody, kteří se snažili zachránit ohrožené škeble, které by na suchu uhynuly. Vypuštění nádrže ale přineslo i některá překvapení. Například to, že se do jezera zase v hojném počtu vrátili raci.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Ze světa:

12 dní uvězněn na moři: Pobřežní stráž nalezla hladového a zcela vyčerpaného trosečníka u havajského ostrova Oahu. Ten jim následně sdělil, že jeho loď poškodila silná bouře, a proto se nemohl vrátit zpátky na pevninu. Poškození lodě rybář dokonce hlásil vysílačkou, jenže nakonec přišel i o anténu. Naštěstí si s vlastní pomocí dokázal vysílačku provizorně opravit, a vyslal nouzový signál. Díky tomu jej pobřežní stráž našla. Rybářovi na lodi došla i voda, tekutiny tak musel získávat z ulovených ryb.

Zdroj: novinky.cz

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 5254x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 5480x | 23.02.2021 | 4 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

admin | přečteno: 6949x | 22.02.2021 | 13 komentářů

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.