DomůNovinkyRybářský unikát: 10letý rybář z Česka ulovil sumce o délce 241 centimetrů

Rybářský unikát: 10letý rybář z Česka ulovil sumce o délce 241 centimetrů

- Reklama -

Českému rybářovi Štěpánovi Panochovi se povedl rybářský unikát. V jeho teprve 10 letech totiž chytil sumce o délce 241 centimetrů. Většinu doby souboje tuto obrovskou rybu zdolával sám.

Mladý rybář Štěpán Panoch, kterému je teprve 10 let, přijel za svým otcem Ladislavem Panochem do Španělska na ryby. Právě tady totiž jeho otec pracuje jako rybářský průvodce v místním kempu. A rybářské znalosti zkušeného rybáře přinesly jeho synovi životní úlovek!  

 

Rybáři chytali na vyhlášené lokalitě

O úlovku informoval otec mladého rybáře Ladislav Panoch. Ten se na redakci InRybar.cz obrátil s dotazem: „Nevíte, jaký je dětský světový rekord sumce?“ Po následné komunikaci s tátou úspěšného malého lovce jsme rychle pochopili, co se malému rybářovi povedlo.

Rybáři Štěpán a Ladislav Panochovi chytali na španělské přehradě Riba Roja na řece Ebro. Tato lokalita je vyhlášena obrovskými rybami, které se vydali chytat právě i čeští rybáři. Ovšem při jejich lovu se jim povedlo dostat na háček nefalšované monstrum, tedy konkrétně 10letému Štěpánovi.

V osudový den rybáři chytali na přehradě ze člunu. Mladý Štěpán se rozhodl chytat na přívlač, kdy na navazovací materiál nastražil oblíbeného woblera. A právě na ten pak přišel tvrdý záběr! Už při prvních okamžicích bylo jasné, že tohle nebude malá ryba.

 

Mladý rybář zdolával obrovského sumce sám

Odhady váhy zaseknuté ryby se minutu po minutě zvětšovaly. Ohnutý prut a ječící brzda navijáku jen podtrhovaly atmosféru ze zdolávání, které se protáhlo na dlouhých 35 minut. A jestli si někdo myslí, že malý rybář ihned po záseku předal ohnutý prut tátovi, tak by se spletl.

„Štěpán s obrovským sumcem bojoval většinu doby zcela sám. Až když se obrovský sumec objevil u lodě, musel jsem synovi s rybou pomoci,“ řekl magazínu InRybar.cz pyšný otec Ladislav Panoch. Po více jak půlhodině se povedlo sumce dostat blíže k lodi, a v tu chvíli si otec se synem uvědomili, co se jim povedlo chytit.

Nakonec giga sumce úspěšně dostali na břeh, kde ho mohli lovci v klidu zvážit a změřit. A z těch hodnot se opravdu tají dech! Délka sumce byla neskutečných 241 centimetrů, váhu pak Ladislav Panoch odhadl na více jak 90 kilogramů!

 

Je tohle dětský světový rekord?

Ta původní otázka otce mladého rybáře je tak na místě: je tohle dětský světový rekord sumce? Rybářské rekordy zaznamenává třeba organizace IGFA, kde je ale nutné rybářský úlovek „registrovat“. A pokud úlovek splňuje přísné podmínky organizace, pak jej komisaři schválí.

Pokud se podíváme na světový rekord sumce u organizace IGFA, pak je v juniorské kategorii záznam ze srpna roku 2022. To se rybářovi Konstantinovi Šerbovičovi povedlo ulovit sumce o váze 59,59 kilogramů. Velkého sumce také ulovil ve Španělsku na Ebru.

Poznámka redakce: Chcete zveřejnit také váš životní úlovek? Napište na e-mail [email protected], a podělte se o vaše rybářské štěstí s ostatními.

Foto: Ladislav Panoch (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

10 KOMENTÁŘE

  1. Luboš Mudroch měl sumce 92kg a 240cm, tuším že mu v době ulovení bylo lovci asi 14 let a nemusel za ním jezdit do Španěl, chytil ho na Vranově.

    • No ale on to bol dlho jeden z naj sumcov ČSSR. čítal som v Poľovníctvo a Rybárstvo. Inde som našiel:
      „Můj kamarád Luboš Mudroch (tehdy patnáctiletý), někdy v roce 1982-3 ulovil v Podhradí na Dyji sumce (Silurus glanis) 92kg/240cm na třpytku a v roce 1990 jeho rekord o centimetr překonal Štefan Sabo.“

  2. Úplná blbost… dospělý chlap by za ním chodil hodinu a měl by co dělat….Joo je pěkné vyzvednout své dítě a udělat z něj frajera…ale asi odsud posud.

  3. To si děláte prdel né 😆 Proč na rybářském serveru!!! Kdyby to napsal Seznam.CZ pochopím! Ale tady né! Však by ho ten sumec skoro sežral na tož aby sním bojoval 😆😆😆

  4. Jojo, určitě ho vylovil zcela sám:)))) velice kvalitní a hlavně pravdivý článek:))) 10 kluk, který jak tělesnou konstitucí tak vzhledem spíš připomíná holku, rozhodně bez pomoci vytáhne 90 kg sumce:))) všichni tomu věříme:)))

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -