DomůNovinkyRybí masakr: piraně roztrhaly kajmana na kusy. Video je hitem internetu

Rybí masakr: piraně roztrhaly kajmana na kusy. Video je hitem internetu

- Reklama -

Když se řekne piraňa, pak se lidem vybaví ryba s proklatě ostrými zuby. A tento druh zase dostál své pověsti. Na sociálních sítích se šíří virální video, na kterém hejno piraň trhá mrtvého kajmana.

Video s hejnem piraň zveřejnil populární kanál na Instagramu Nature is Metal. A právě toto video se okamžitě stalo virální – do dnešního data posbíralo přes 180 000 lajků. Ale není se čemu divit! Na tomto videu je totiž zachycena dechberoucí „hostina piraň“.

 

Piraně se pustily do mršiny kajmana

Natočené hejno piraň našlo kdesi v Amazonii uhynulého kajmana. A takovou příležitost na hostinu si tyto zubaté ryby nemohly nechat ujít. Takže začal „rybí masakr“! Piraně začaly velkého kajmana trhat na kusy, kdy ryby mršinu vyžíraly dokonce i zevnitř. Fascinující pohled!

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Nature Is Metal (@natureismetal)

Při pohledu na pořízené záběry se člověku dělá až „husí kůže“ na těle, protože si uvědomí, jak ostré zuby tyto ryby mají. Na piraňách je zajímavé to, že nemohou kus kořisti žvýkat. Proto při zakousnutí do nebohého živočicha vyrvou celý kus masa, který ihned spolknou.

Aby bylo vytrhnutí kusu masa z kořisti co nejefektivnější, tak se piraně točí na bok. Právě tímto způsobem jsou schopny ukousnout co největší kus masa. Další „chytrou taktiku“ piraně používají při lovu ryb, kdy „rybím kořistem“ nejprve odkousnou ploutve, aby nemohly uplavat.

 

Útoky piraň na člověka

O piraňách se traduje spousta mýtů a legend. Někteří si třeba myslí, že tyto ryby zaútočí na člověka „jen tak“. To ale není úplně pravda. Piraně na člověka útočí třeba ve chvílích, kdy jsou ve stresu například kvůli nízkému stavu vody, anebo když někde chybí potrava.

Na druhou stranu se ale musí mít člověk před piraňami na pozoru. V minulosti byly zaznamenány případy, kdy hejno piraň poranilo i desítky lidí najednou. Například v roce 2013 piraně poranily hned 70 Argentinců, kdy některým lidem dokonce ukously části prstů.

Je třeba ale dodat, že podobné případy útoků jsou ale opravdu výjimečné. Zmíněný kanál Nature is Metal zdůrazňuje, že piraně jsou spíše mrchožrouti požírající uhynulá zvířata.

„Piraně jsou ve filmech často zobrazovány jako lidožravé ryby, ale ve skutečnosti jsou to spíše mrchožrouti než lovci. Jejich jídelníček se skládá převážně z hmyzu, ryb, korýšů, červů a příležitostně z mrtvoly kajmana,“ píše se u výše zveřejněného videa.

Zdroj: Fieldandstream, ilustrační foto: Václav Szwanczar (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -