DomůNovinkyČeši si odvezou šek v hodnotě přes 427 000 korun. Ovládli závod...

Češi si odvezou šek v hodnotě přes 427 000 korun. Ovládli závod ve Francii

Obrovský úspěch! Jinak nelze nazvat první místo českého týmu na prestižním závodu WCC 2023, který se konal ve Francii. I přes obrovskou konkurenci dokázali Češi uspět, takže získali cenný titul.

Rybářský závod WCC, který se koná na jezeře Lac de Madine, patří k nejprestižnějším rybářským závodům v rybářském kalendáři. O vítězi tohoto závodu rozhodují 3 nejtěžší kapři. A právě ty dokázali ulovit čeští rybáři!

Češi překonali hranici 73 kilogramů

Tým ve složení Radek Bis, Karel Račák a Rostislav Masopust si připsali životní úspěch! Právě tito čeští rybáři dokázali během 25. ročníku závodu WCC vytáhnout z ikonického jezera Lac de Madine 3 nejtěžší kapry, díky čemuž získali prestižní titul pro vítěze tohoto rybářského klání.

Čeští rybáři si udělali skvělý základ pro útok na nejcennější příčku úlovkem kapra o váze 28,2 kilogramů, který byl i nejtěžší rybou letošního ročníku. A v závěru závodu pak Češi dokázali chytit i třetího kapra přes 20 kilo. Díky tomu se tak vyšvihli do čela závodu, na kterém dokázali vydržet až do závěrečné sirény.

Radek Bis, Karel Račák a Rostislav Masopust ulovili 3 obrovské kapry, kteří měli 28,2 kilogramů, 23 kilogramů a 22,4 kilogramů. Celková váha těchto ryb tak byla 73,6 kilogramů, což byl největší součet na letošním WCC. O vítězi tak bylo jasno!

Čeští rybáři si tak naprosto zaslouženě odváží ze severovýchodu Francie tolik vytouženou trofej, kterou nad hlavy zvedla jen hrstka kaprařů. Kromě toho si ale čeští rybáři z Francie odvezou i tučný šek na 15 000 liber, což je v přepočtu přes 427 000 korun.

Čechům na záda dýchali Poláci

České trio sice předvedlo naprosto perfektní závodní výkon, i tak se ale museli neustále „ohlížet za rameno“. Na letošním ročníku WCC totiž skvěle chytaly také polské týmy, které skončily na konečném druhém a třetím místě.

Za stříbrný polský tým chytal Bartosz Rakocy, Sebastian Lemke a Patryk Jankowski. Tento polský tým dokázal ulovit kapry o váze 25,6 kilogramů, 25 kilogramů a 21,7 kilogramů. Celková váha se tak zastavila na parádních 72,3 kilogramů, díky čemuž si toto polské trio z Francie odváží cenné stříbrné medaile. Na český tým tito polští rybáři ztratili pouhých 1,3 kilogramu.

Bronzové medaile pak bral další polský tým ve složení Marcin Garbarz, Leszek Ataman a Lech Luczkowski. Tito rybářští borci chytili ryby o váze 25,8 kilogramů, 24 kilogramů a 18 kilogramů. Celková váha se tak zastavila na úctyhodných 67,8 kilogramech, které Polákům přinesly „bednu“.

Letošní ročník rybářského závodu WCC byl opravdu našlapaný! Diváci mohli vidět celou řadu nádherných ryb. Organizátoři pak ještě doplnili informace o úlovcích. V letošním roce závodníci chytili hned 28 kaprů o váze od 20 do 24,9 kilogramů, a pak 10 kaprů o váze od 25 do 29,9 kilogramů.

Zdroj: WCC, ilustrační foto: InRybar.cz