DomůNovinkyRybí masakr: rybář měl v igelitovém pytli 11 živých línů. Byl agresivní

Rybí masakr: rybář měl v igelitovém pytli 11 živých línů. Byl agresivní

- Reklama -

Rybářská stráž na severu Čech se nezastaví! Jen za poslední týden musela řešit hned několik přestupků. Strážní pak řešili jak prohřešky rybářů, tak ale při kontrolách zadrželi i pytláky.

Neukáznění rybáři si třeba nechávali na severočeských vodách více ryb, než je povoleno, někteří lovili nepovolenými rybolovnými technikami, ale výjimkou nebyl ani lov bez povolenky. Co všechno severočeská rybářská stráž v posledních dnech řešila?

 

Povolené množství lína překročil o 7 kusů!

Na revíru svěřeném MO Česká Kamenice zadržela rybářská stráž povolenku za ponechání si 11 kusů lína, přičemž v Severočeském územním svazu jsou povoleny pouze 4 kusy této ryby za den.

Lovec se navíc k rybám choval velmi nevybíravým způsobem, kdy ještě živé líny házel do plastového pytle. A jiné to nebylo ani s chováním směrem k rybářské stráži, kdy členům řekl, že si na ně bude stěžovat.

Rybářská stráž na revíru MO Česká Kamenice pak řešila ještě jeden podobný případ, kdy si rybář ponechal 7 kusů lína, takže i ten překročil povolený limit 4 ponechaných ryb za 1 den.

Na pstruhové Ohři byli na Žatecku přistiženi dva neukáznění „rybáři“ lovící na žížalu, což pravidla na takových vodách zakazují. Jeden rybář se sice prokázal mimopstruhovou povolenkou, ale to mu nebylo nic platné. Druhý člen ČRS pak lovil bez povolenky, takže novou hned jen tak nedostane.

 

Lov na přívlač na mimopstruhových vodách

U revíru svěřeném MO Chrastava přistihla rybářská stráž rybáře lovícího na tři pruty. Hříšník na dvě udice chytal na položenou, jedním prutem pak lovil na přívlač. Povolenku mu tak rybářská stráž na místě zadržela. Další povolenku za lov na přívlač na mimopstruhovém revíru pak strážníci zadrželi také na Teplicku.

O něco větší „štěstí“ měl lovec na revíru, který spravuje MO Duchcov. Zde se podařilo pytlákovi sice utéct, na místě ovšem ve spěchu zanechal vybavení, takže jeho totožnost je rybářské stráži známá.

Přestupky ale páchali také rybáři z ciziny. Strážným se například podařilo na chovné nádrži MO Žatec zadržet hned 4 pytláky původem z Bulharska.

Další prohřešek zjistila rybářská stráž na Labi v Roudnici nad Labem, kde si rybář původem z Ukrajiny neoprávněně ponechal celkem 5 kusů kapra, 10 kusů cejna (cca 2 kg/ks), ale také celoročně hájeného jelce jesena. Ryby se lovec neobtěžoval ani zapsat, nemluvě o tom, že výrazně překročil povolený limit 7 kilogramů ryb za den.

 

Jak upozornit na pytláky?

Závěrem bychom rádi apelovali na rybáře, aby spolupracovali s rybářskou stráží a dodržovali veškerá pravidla a předpisy rybolovu. Společnými silami můžeme zajistit, aby naše vody byly zdravé a plné života i pro budoucí generace.

„Pokud je rybář svědkem porušení rybářského řádu, je jednoznačně nejlepší variantou kontaktovat přímo člena rybářské stráže, pokud je u revíru uveden, hospodáře daného revíru, nebo Policii ČR,“ doporučil v minulosti pro InRybar.cz Tomáš Kočica z Českého rybářského svazu.

Pokud má u sebe rybář mobilní telefon s kamerou, pak je ideální pořídit také videozáznam, který může posloužit jako důkazní materiál. Ale zase: je ideální se s mobilem chovat tak, aby to nevzbudilo agresivní reakci ze strany pytláka. 

„Pořízení videozáznamu má význam vždy. Samozřejmě je ideální, pokud dokumentaci pořídí na místě přímo RS. Dokumentace pořízená jiným rybářem, zaslaná hospodáři revíru nebo členovi RS ale má opodstatnění také a je možné ji využít jako podklad například v rámci vnitrosvazových kárných řízení,“ vysvětlil Tomáš Kočica z ČRS.

Zdroj: Severočeský územní svaz, ilustrační foto: InRybar.cz a Severočeský ÚS (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

25 KOMENTÁŘE

 1. To se dalo čekat, a bude hůř, pokuty jsou malé .jak ke sníh dostat . Můžete taky poděkovat organizacím , ani neumí námi česky ale má povolenku nechápu 🤔🤔🤔. A za týden tu bude další článek a další a další ale žádné řešení od Rybarske rady jen peníze chtějí a pak napíšou kolik pytláku bylo chyceno a kolik škod, kdo to zaplatí jen ten poctiví rybář jako já ad . Je to hanba a výsměch. A práci rybářské stráže si cením ale nechtěl bych to dělat👍.

 2. Fuj fuj fuj děkujeme rybářské radě a všem organizacím zato jak to tady bude . Rybník bez ryb a kasa prázdná 🤣🤣🤣🤣

 3. Odebírat povolenky 2.3 roky za pytlaceni
  Jak může proc dostavaji ukrajinci papíry bez preskusini to neumí vůbec český!!!!
  A ještě to Maj za hubicu ať táhnou za zelinskym

 4. Obdiv rybářské stráži,nechtěl bych to dělat ,k slušným rybářům se chovají slušně,nemohu si stěžovat,jsem rád že prohání darebáky…

 5. No je to blbý, když ani český rybář nectí pravidla, věřím že takový mají plnou hubu keců na ostatní a pak si nechá 11 línů, vždyť přece musí vědět, jestli je to Teda takovej rybář, jak to teď s línama vypadá a nenazrane je ve velkým odnáší jak kdyby mu ty 4ks povoleny nestačili. To je fakt strašný co za zvířata máme mezi sebou. Já nechytil lína ani nepamatuju navíc několik kusů najednou, kdyby se mi to povedlo někdy tak si vezmu jednoho abych zavzpomínal jak dobrá ryba to je a kolik jich dříve bylo, ale tohle je fakt masakr, a palec nahoru pro rybářskou stráž, jen tak dál chlapy ať tyhle šmucky nelikvidujou práci ostatních poctivých rybářů potažmo výrobců ryb

 6. Jsou to nenazrany zmrdi.Dal bych jim takovou pokutu ze by jim nezbylo ani na strouhanku.A nezaplatis tak tvrde na takovy exekuci.Rybarska straz zabodovala jsem rad ze se chce v dnesni dobe tuto funkci jeste nekomu vykonavat.U nas v K.Varech chodi na reku celkem pravidelne a vzdy je rad vidim.

 7. Unas na Sázavě na Žampachu Jílové u Prahy loví Ukrajinci klidně bez papírů a berou vše.Policie nic kolikrát volána.Sebrat pruty pokuta a vyhostit.Nectis České zákony pryč odsud.Doma sy chytej co chces

 8. RS by měl zpřísnit sankce a dát veřejně na papír do řádu za jaké přestupky bude stopka třeba na 5.let,10.let a pro masaře doživotní stopka,ze si v ČR na svazovce prostě už nezachytaj. Je to týrání zvířat a ještě nezákonné obohacování !

 9. Asi se to opravdu děje, ale pánové z rybářského svazu. Vy co vymýšlíte stále nové a nové pravidla, rozdílné v každém revíru. Dále pak stále nová omezení rybolovu a pobytu u vody.
  zkuste se chytnout za nos vy byrokrati, vzít alespoň jednou do rukou udice a jít si zachytat. To budete koukat.
  Je jasné že pravidla se mají dodržovat, ale nejdříve je zjednodušte, sjednoťte.
  Mám několik zahraniční rybářských lístků, a všude mají pravila napsaná na několika málo stránkách. Zákony , drahota povolenek a jiné nesmysli co vymýšlíte, odrazují od rybařiny hodně normálních a slušných lidí.
  pak jsou z nich pytláci , jelikož když nejsem organizován, nemusím dodržovat pravidla organizace.
  Tak to je. dalo by se o tom diskutovat hodně dlouho, bod po bodu, ale v jednoduchosti je krása.
  tento rok končím ,už na ty Vaše výmysly nemám koule.

  • Buď zdráv, no hele ale to neznamená že si někdo může vzít 11 línů a ještě je bůhví jak dlouho trápit v igelitovim pytli. Pravidla jsou složitější čím dál víc, s tím souhlasím ale když někdo chytá,, postaru “ tak mu nic nehrozí, pokud teda zná doby hájení a minimální míry.

 10. Bude hůř.To si pište.Jedu k vodě regenerovat,Dám si 2 pivka.Odpocivam.Jak mě někdo vzbudí,ok Ale jak si budu mít dejchnout.Pujde do vody,bez pardonu.A ten idiot masar.V Životě už kretene k vodě nepůjdeš.Debile.11 Linu.Ses kokot.Styd se zmrdee

  • Prej půjde do vody bez pardonu 😂 ano.je to přes limit ok ať je účastník potrestán,ale takhle někoho urážet pane Radku Čicháčku curacku to je mazec,tebe bych nafackoval hned,ty se musíš hooodne doma plazit po kolenou a u vody zase hooodně ukájet nad těma rybama ty úchyle vyjebaný,ty se styd jak tě matka vychovala ty pamrde, ty honirybo

 11. Taky letos končím to se fakt nedá po 50 ti letech končím a vzpomínám na rybářský řád a jeho jednoduchost.Na večery strávené u vody a opékáním buřtů.Umiram mám rakovinu a na věci které jsem zažil za posledních deset, dvacet let chci zapomenout..S bohem vy slušní lidé a k čertu jděte vy ostatní.

 12. Čest rybářské stráží. Ale ani tohle nic neřeší. Sám jsem viděl na pstruhové vodě viděl jak to funguje bohužel i legálně. Dědek chytal na jednom revíru s kýblem. Nachytali a odjel . Druhý den ráno znova a tak to šlo celý týden. Za měsíc dokáže vychytat colou obsádku duháků co se do vody dostane. A že berou takovýhle sráči i potočáky o tom ani nemluvím. Papíry jsem mu nekontroloval,ale neviděl jsem že by něco psal.

 13. Ale to je problém Rybářského svazu. Kdyby byli podmínky lovu všude stejný tak by to bylo v pohodě. Každý kraj má jiný podmínky. Mě by třeba nenapadlo že jsou líni někde omezeni na 4 kusy. To abych nejdřív zjišťoval co se kde smí chytat a kolik se smí odnést.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -