DomůNovinkyPytláci na Labi měli v igelitce zmasakrované ryby. Upozornil na ně rybář

Pytláci na Labi měli v igelitce zmasakrované ryby. Upozornil na ně rybář

- Reklama -

Letní sezóna je v plném proudu a krásné počasí neláká k vodě jen slušné rybáře, ale taky bohužel pytláky. A právě středočeská rybářská stráž s policií díky všímavému rybářovi dvojici pytláků dopadla.

Rybářské organizace hospodaří na obrovské vodní ploše, kterou prostě nelze najednou uhlídat. Proto rybářská stráž, ale i policie, častokrát uvítá pomoc řadových rybářů, kteří u vody spatří „něco nekalého“. Poslední takový případ se odehrál u Komárna na Nymbursku.

 

Několik ryb v igelitce

Právě tady rybařil jeden rybář, který si všiml podezřelé dvojice lovců. Rybář nezůstal jen lhostejně přihlížet, takže nakonec na místo přivolal rybářskou stráž. Ta dojela i s policisty z Poříčního oddělení z Nymburku.

A na místě skutečně chytali dva pytláci z Běloruska, kteří neměli u sebe platné doklady. Ani jeden neměl u sebe rybářský lístek ani povolenku. Rybářská stráž s policisty tak na místo přivolala příslušníky cizinecké policie, kteří celou věc „převzali“.

Díky svědectví zmíněného rybáře rybářská stráž s policisty z poříčního oddělení našla schované ryby. Těch běloruští pytláci měli ulovených hned několik. „Všímavému rybáři děkujeme a vážíme si toho, že některým není lhostejné, co se u našich revírů děje a jsou rybářské stráži nápomocni,“ píše se na webu Středočeského ÚS.

 

Rybáři mohou stráži a polici výrazně pomoci

Toto je ukázkový příklad toho, že i řadový rybář může pomoci dopadnout pytláky, kteří okrádají všechny rybáře nelegálním rybolovem. Důležité je nezůstat nečinně přihlížet! Ale pozor! To neznamená, že by rybář měl „brát zákon do vlastních rukou“. Jak by se v případě setkání s pytlákem mělo postupovat?

„Pokud je rybář svědkem porušení rybářského řádu, je jednoznačně nejlepší variantou kontaktovat přímo člena rybářské stráže, pokud je u revíru uveden, hospodáře daného revíru, nebo Policii ČR,“ doporučil v minulosti pro InRybar.cz Tomáš Kočica z Českého rybářského svazu.

Pokud má u sebe rybář mobilní telefon s kamerou, pak je ideální pořídit také videozáznam, který může posloužit jako důkazní materiál. Ale zase: je ideální se s mobilem chovat tak, aby to nevzbudilo agresivní reakci ze strany pytláka. 

„Pořízení videozáznamu má význam vždy. Samozřejmě je ideální, pokud dokumentaci pořídí na místě přímo RS. Dokumentace pořízená jiným rybářem, zaslaná hospodáři revíru nebo členovi RS ale má opodstatnění také a je možné ji využít jako podklad například v rámci vnitrosvazových kárných řízení,“ vysvětlil Tomáš Kočica z ČRS.

 

Kontroly rybářské stráže a policie probíhají na více místech

Podobné kontroly, kdy u vody rybářské stráži pomáhají i policisté, nejsou výjimkou. Takové kontrolní skupiny mohou rybáři potkat na vícero revírech v republice. Kromě zmíněného Středočeského územního svazu policisté pomáhají rybářům třeba na severu Čech.

Severočeští rybáři se mohli se skupinami rybářské stráže a policistů setkat třeba na Nechranicích. Právě tato vodní nádrž patří k nejnavštěvovanějším vodám na severu Čech. A proto jsou kontroly žádoucí. Jak kontroly probíhají? Rybářská stráž se většinou zaměřuje na dodržování „rybářský pravidel“, policie pak třeba na zákazy vjezdů.

A vedení Severočeského územního svazu si takovou spolupráci velmi pochvaluje. „Policie ČR může trestat i ta provinění, která nespadají pod výkon rybářského práva, takže rybářská stráž není oprávněna taková provinění postihovat. Bavíme se například o dodržování předpisů v oblasti dopravních předpisů,“ vysvětlil pro magazín InRybar.cz mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

Zdroj: Středočeský ÚS, foto: Středočeský ÚS a Severočeský ÚS (se souhlasem) a InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. Par cejnu aby se najedli, a tady se z nich delaji zlocinci… Novinarska bido posvit si radeji na lekarske darebaky, zam je zlocinu za miliony, mas na to?

  2. Bohužel kolem labe je spousta rybářů cizí národnosti, když jsem jel podél Labe na kolech tak to byl samí cizinec.Mozna by na ně mohli udělat větší razii.Pochybuju , že mají rybářské lístky a povolení.

  3. Ahoj,u nás také si UK myslí že může vše a my si sednem na zadek z nich je to Sázava 4 Chocerady a zatahují ji sprostě sítěmi.a nic se neděje.😭😭😭😭makaji ve firmě nad řekou a …………..a proč se bojíte pojmenovat odkud jsou ,vy by jste třeba v Německu,Itálii,Francii to dovolili stáhli by z vás kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -