DomůNovinkyRybí monstra z Ruska: v odlehlých řekách na Sibiři žijí obrovští rybí...

Rybí monstra z Ruska: v odlehlých řekách na Sibiři žijí obrovští rybí dravci

- Reklama -

Snímků obřích sumců, štik nebo kaprů, kteří se nevlezou do podběráku, je celá řada. V našich končinách se ale málokdy objeví fotka ryby, která připomíná přerostlého pstruha z Jurského parku.

Tyto ryby se pravidelně daří chytat rybáři Ilyovi Sherbovichovi, který již stanovil nejeden rekord v lovu tajmena sibiřského. A to vše na muškařské vybavení! Rybářský influncer Keith Rose-Innes zveřejnil na svém Instagramu nostalgickou fotku rybáře a průvodce Ilyi Sherboviche, který je proslulý lovem obřích tajmenů na mušku.

 

Tajmen sibiřský je největší lososovitá ryba

Při pohledu na fotku se tají dech. Jak něco takového může žít v řece a schovávat se za kamenem? „Neuvěřitelné!“ kroutili hlavou lidé v komentářích. Tajmen sibiřský je největší lososovitá ryba světa.

V rybářských zdrojích se uvádí, že tajmeni dorůstají délky až 200 centimetrů a hmotnosti přes 80 kilogramů. Ten úplně největší tajmen, který byl ulovený v roce 1943, vážil přes 100 kilogramů a měřil přes 2 metry. 

Tajmeni se vyskytují v řekách Mongolska a Sibiře. A právě v jedné takové nevelké, nenápadné a divoké řece Tugur na samém východě Ruska ulovil před necelými třemi lety Ilya Sherbovich gigantické tajmeny.

 

Obří tajmeni vážil přes 50 kilogramů

Rybář za několikadenní velmi úspěšnou výpravu překonal světový rekord tajmena chyceného na muškařské vybavení hned dvakrát.

Nejprve se mu povedla ryba o délce 165 cméntimetrů a váze 51 kilogramů. Nedlouho poté tento vlastní rekord Ilya sám pokořil! Druhý překrásný tajmen měřil 160 čísel a vážil 52,39 kilogramů! Už tak úctyhodný výkon umocňuje fakt, že ryby byly chyceny na muškařské vybavení a streamera.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Ilya Sherbovich (@isherbovich)

Každý rybář, který si prut s kolečkem a šňůrou vyzkoušel, musí uznat, že vytáhnout velkého pstruha, dá pořádně zabrat – natož pak 50kilové monstrum, které zná v řece každou překážku.

 

Tajmen je podobný evropské hlavatce

Na zveřejněné fotografii drží Ilya rybu, která je vzhledem i způsobem života podobá hlavatce podunajské.

Tajmen je však tmavší a má obrovskou masivní hlavu. Jeho červenohnědé až šedé zbarvení s kovovým leskem, zdobené četnými skvrnami je dokonalým maskováním i v průzračných horských tocích. Jeho ploutve mají načervenalou barvu a jako všechny lososovité ryby, tak i tajmen má tukovou ploutev.

Mazaný tajmen tak představuje naprosto dokonalého predátora s mohutným tělem a velkýma očima, je velmi těžké jej přelstít a zdolat. Ilyův rekord v lovu muškařením zatím zůstal nepřekonán. Podaří ještě někomu ulovit podobné monstrum?

Zdroj: Ilya Sherbovich, Fishing Worldrecords, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -