DomůRybolovné technikyKaprařinaGeniální návazec na kapry pro chytání opatrných a zkušených ryb! Luxusní na...

Geniální návazec na kapry pro chytání opatrných a zkušených ryb! Luxusní na prochytávané lokality

- Reklama -

Úspěch při lovu velkých a zkušených kaprů se častokrát odvíjí od zvoleného návazce. Prostě, je důležité zvolit takový návazec na kapry, který je ve vodě zcela nenápadný, přitom ale nástrahu prezentuje naprosto přirozeně. Že se tyhle dva požadavky vylučují? To ani náhodou! Dneska si představíme špičkový návazec na kapry, který patří k tomu nejlepšímu na velké, zkušené a opatrné ryby. Pojďme si v rychlosti ukázat, jak tento návazec na kapry navázat…

Říká vám něco Ronnie Rig? Právě tohle je geniální návazec na kapry, který nabízí celou řadu předností. Díky použití daného navazovacího materiálu a plastického olova tento návazec leží nehybně na dně, takže zkušený kapr si nevšimne žádné lsti. Přitom je ale háček k návazci připevněn tak, že se volně pohybuje s nástrahou v podvodních proudech, takže plovoucí kulička se chová zcela přirozeně. Tohle je fakt luxus!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Hotové návazce Ronnie Rig za super cenu!

Musíme vám něco ukázat! Velmi dobře zpracované video si pro rybáře připravil ostřílený kaprař a zakladatel nové značky SINGLEPLAYER Petr Novotný. Tento kaprařský matador naprosto jednoduše ukazuje, jak tento skvělý návazec na kapry rychle a jednoduše navázat. Mrkněte na přiložené video…

VIDEO: Mrkněte na jednoduchý návod, jak navázat špičkový návazec na kapry!

 

V čem je síla návazce na kapry Ronnie Rig?

Pozornému oku jistě neujde ta skutečnost, že háček na návazci Ronnie Rig se neváže, ale připevňuje se s pomocí rychlovýměnného obratlíku Gardner Flexi-Ring Kwik Lok Swivels. V čem je toto upevnění výhodnější? Upevnění háčku tímto způsobem je výborné v tom, že háček není k návazci připevněn „napevno“. Ne! Díky pohyblivému obratlíku s kroužkem se háček může volně pohybovat, takže zcela přirozeně reaguje na podvodní proudy, anebo na víření vodou při sbírání potravy ze strany kapra. Nástraha tak nebudí dojem „cizího tělesa“, které může v kaprech budit nedůvěru. Tohle je fakt bomba!

Navíc, pohyb háčku na rychlovýměnném obratlíku má ještě další důležitý důvod. Díky tomu, že háček není připevněn napevno, tak se může mnohem lépe stočit bez zbytečného odporu do tlamy kapra při nasávání. Tohle je hodně zásadní vlastnost návazce na kapry Ronnie Rig, která výrazně napomáhá k úspěšnému zaseknutí kapra. Dokonalost! Na druhou stranu: Díky použití tuhého návazce kapr nasátou nástrahu jen stěží vyplivne zpátky. Past sklapla!

A ještě jedna věc: Samozřejmě, při lovu kaprů častokrát chytáme na nejrůznějších typech terénů. A častokrát se stane, že chytáme na kamenitém dně, anebo na terénu s velkým výskytem překážek. V takovém případě dochází k rychlejšímu otupení kaprového háčku. To ale nevadí! Díky rychlovýměnného obratlíku Gardner Flexi-Ring Kwik Lok Swivels návazec dovoluje okamžitou výměnu háčku za nový. Tohle je taky velmi příjemné plus, které rybáři chytající na návazec Ronnie Rig moc oceňují. Paráda!

 

Kde tento návazec používat?

Díky tomu, že tento návazec vážeme z daných materiálů, které se nemotají (viz níže), pak je návazec na kapry Ronnie Rig skutečně velmi vhodný pro lov na rozlehlejších vodách, na kterých daleko nahazujeme. Díky vlastnostem, které návazci s pomocí návazcového materiálu dáme, se Ronnie Rig nezamotá, takže s ním můžeme švihnout přes 100 metrů daleko, a přitom nemít nejmenší obavy, že to máme zamotané. Luxus!

Dalším velmi vhodným použitím tohoto návazce je na silně pochytávaných vodách. Pokud míříme například na soukromou lokalitu, kde je velký rybářský tlak, pak si určitě vezměme návazce na kapry Ronnie Rig s sebou. Proč? Protože díky vlastnostem háčku, který je upevněn „volně“, budeme úspěšně zasekávat i opatrné kapry.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Hotové návazce Ronnie Rig za super cenu!

Ano, kapři na prochytávaných vodách nesbírají nástrahy tak vehementně jako na „hladových“ lokalitách, což znamená, že se může stát, že je nebudeme zasekávat s takovou úspěšností. Ovšem díky speciálnímu upevnění háčku, který se velmi dobře stočí do tlamy kapra, máme s návazcem Ronnie Rig mnohem větší šanci na úspěch. Tenhle návazec je v tomto fakt geniální!

 

Jak to udělat, aby se návazec nemotal?

Tento návazec, který představuje Petr Novotný na přiloženém videu výše, je dobré vázat z takových materiálů, které jsou ve vodním prostředí velmi nenápadné. Příkladem je právě použitý návazcový vlasec GARDNER Stiff-Link. Toto vlákno je pro vázání návazce Ronnie Rig naprosto dokonalé! Proč? Návazcový vlasec Stiff-Link je geniální v tom, že ve vodním prostředí netvoří žádné nepříjemné obloučky, které by mohly zkušeným rybám prozradit, že tady není něco v pořádku.

Navíc, GARDNER Stiff-Link je špičkový v tom ohledu, že díky jeho charakteru se při nahození různě nekroutí. Takže rybář má jistotu, že návazec dopadne na dno krásně rovný a nebude zamotaný. To je samozřejmě pro úspěšný lov kaprů naprosto zásadní. Proto pokud chytáme na vodách, na kterých nahazujeme, pak na tuhle vlastnost návazcového materiálu je dobré myslet. Je třeba ještě zmínit, že tento návazcový vlasec je extrémně pevný v uzlu a odolný proti oděru. Zase: Pokud jezdíme na těžké terény, tyhle vlastnosti vůbec nepodceňujme!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Hotové návazce Ronnie Rig za super cenu!

Další důležitou vlastností je, že návazcový vlasec GARDNER Stiff-Link je vyráběn v nenápadných zbarveních. Na to nezapomínejme! Je prostě zásadní, aby koncový návazec byl co nejvíce nenápadný, což výrazně přispívá k úspěšnému přelstění velkého kapra. Konkrétně tento návazcový vlasec je dodáván v čirém zbarvení (vhodné do čisté vody), anebo v zeleném zbarvení (vhodné na „řasovité“ dno nebo na zarostlá dna). K větší nenápadnosti pak přispívá i plastické olovo, které je připevněno nad háčkem.

Tým Gardner

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -