Domů Rybolovné techniky Položená KUKUŘICE NA RYBY: TOP nástraha na kapry! Několik důvodů, proč chytat kapry...

KUKUŘICE NA RYBY: TOP nástraha na kapry! Několik důvodů, proč chytat kapry na kukuřici

- Reklama -

Kukuřice je od pradávna velmi hojně používanou nástrahou při lovu kaprů. A ono to dává smysl. Právě kukuřice je totiž perfektní nástrahou, na kterou kapři velmi dobře reagují, a kterou s chutí přijímají. Rybáři, kteří chytají na kukuřici, mívají tak velkou spoustu záběrů – a to i od velkých kaprů. Pojďme se na tuto perfektní nástrahu podívat zblízka a pokusme se najít ono tajemství úspěchu…

Jen na okraj: Na kukuřici je nádherné to, že na ni můžeme nachytat celou spoustu rybích druhů, nejenom kapry. Kukuřici s chutí přijímají amuři, líni, cejni nebo velké plotice či perlíni. Z tohoto výčtu rybích druhů je tak patrné, že právě s kukuřicí si můžeme u vody užít spoustu zábavy. A o to jde. Navíc! Kukuřici mají rády i velké ryby. Velcí a zkušení kapři nebo amuři této nástraze prostě nemůžou odolat. Proto se nenechte zviklat těmi prohlášeními, která tvrdí, že velké ryby lze chytat pouze na boilies. Není to pravda…

kukurice

 

Důvody, proč stojí za to chytat na kukuřici

Cena: Velmi důležitým „aspektem oblíbenosti“ této nástrahy je určitě její cenová dostupnost. Ono, koupit plechovku kukuřice za 50 nebo 60 korun je prostě příjemně výhodné. A nízká cena rozhodně není na úkor kvality! Ne. I když je kukuřice levná, jedná se prostě o velmi účinnou nástrahu na kaprovité ryby.

kapr

Použití: Tohle hodně souvisí s již zmíněnou cenovou dostupností. Na kukuřici je perfektní to, že se jedná jak o výbornou nástrahu na háček, tak i o skvělou návnadu na přilákání ryb na lovné místo. A jelikož je kukuřice docela levná, můžeme ji přidat do krmení ve větším množství. Naprosto nejlepší je kukuřici kombinovat se sypkým krmením (šrotem, method mixem). Sypká směs totiž na lovném místě vytvoří atraktivní mrak, kdežto zrníčka kukuřice působí jako „stoper“, který donutí ryby setrvat na místě. A právě tahle taktika vede k úspěšnému lovu.

Všestrannost: S kukuřicí můžeme chytat s pomocí nejrůznějších rybolovných technik. Nejčastěji se tato nástraha používá při „klasické“ položené nebo při feederu. Ale! Pokud nám při moderní kaprařině kapři nereagují na boilies, můžeme vyzkoušet pod háčkem udělat krásný „řetízek“ ze zrníček kukuřice. Tohle kolikrát dokáže „vyvolat“ krásné záběry!

kapr

Kombinace: Na kukuřici mám osobně rád to, že jde kombinovat s jinými nástrahami. Ke kukuřici na háčku můžeme například ještě napíchnout hrášek, pečivo, foukanou kukuřici, peletu, vlastně (skoro) vše, co nás napadne. Mou nejoblíbenější kombinací je pak kukuřice spolu s červy. Výrazně žluté zrníčko se sladkou chutí drobní červi krásně „rozpohybují“. Připíchnutí červů ke kukuřici mě už mockrát zachránilo při pasivitě ryb. Vyzkoušejte také…

Účinnost: Tohle je asi nejhlavnější důvod. Kdyby kukuřice nebyla při lovu kaprů tak účinná, nebyla by ani tolik hojně používaná. Ano, na kukuřici berou kapři s velkou chutí. A především na tu kukuřici, která je ještě vylepšená nějakou příchutí. V dnešní době rybářské firmy vyvíjejí nejrůznější esence, ve kterých kukuřici namáčejí. Díky tomu mají zrníčka kukuřice jedinečnou vůni a chuť, které účinnost této nástrahy ještě více zvyšují…

 

O level výše: Ochucená kukuřice z dílen rybářských mistrů

kukurice_lk_baitsKukuřice je tradiční nástrahou na kapry, která se v rybařině používá už řadu generací. Za tu dobu by se mohlo zdát, že na takové nástraze už nejde nic vylepšit. Ale chyba lávky! V současnosti se na rybářském trhu objevují druhy kukuřic, které jsou namáčeny v atraktivních esencích. A právě tato vylepšení vedou k většímu počtu záběrů.

Ochucená zrníčka kukuřic totiž ve vodním prostředí vytváří koncentrovanou pachovou stopu, která láká kapry k záběru. A to i ty pasivní kapry. Některé firmy navíc používají opravdu kvalitní esence, které používají například při výrobě boilies. Rybáři, kteří tak vsadí na takto upravenou kukuřici, slaví kolikrát větší úspěchy, než rybáři chytající na klasickou kukuřici. Firmy kukuřici ochucují jak v sladkých, tak i masových esencích. Takže výběr je opravdu široký…

kapr

Mou oblíbenou ochucenou kukuřicí, na kterou berou kapři jako diví, je LK Baits Bondule Corn. Jedná se o opravdu perfektní nástrahu. Tato kukuřice je nádherně měkká, takže se velmi dobře napichuje i na malé háčky. Co je ale nejlepší na této kukuřici od LK Baits? Její vůně! Lukáš Krása a „jeho“ lidi tato zrníčka kukuřice namáčejí v perfektní esenci All Amino Nutric. Díky tomu má tato kukuřice silnou a koncentrovanou vůni, na kterou kapři nádherně reagují. Tohle je fakt něco! Pokud vás tato kukuřice zaujala tak jako mě, mrkněte ZDE.

 

Ještě o level výše: Kukuřice tak, jak ji (ne)znáte

Napadlo by vás, že kukuřice může být i umělá nástraha? Ano, může. V současné době rybářské firmy vyrábějí i umělou kukuřici. Že je to zbytečný nesmysl, říkáte? Někomu se to tak může jevit. Ale! Umělá kukuřice má několik perfektních vlastností, které ta přírodní nemá. Asi tou největší předností umělé kukuřice je to, že plave (záleží na výrobci). Díky tomu tak můžeme zhotovit takovou nástrahu, která je pro kapry velice atraktivní.

kapr

Ano, i umělou kukuřici můžeme kombinovat. Nejčastěji se tato „vychytávka“ kombinuje s boilies nebo peletami. Já osobně ale umělou kukuřici kombinuji i s červy nebo pečivem. A taková nástraha funguje při lovu kaprů výborně. Další obrovskou předností umělé kukuřice je to, že je napuštěná silnou esencí. Ve vodním prostředí tak vytváří koncentrovanou pachovou stopu, která láká kapry k záběru i z velké vzdálenosti. Navíc, umělá kukuřice se dá sehnat v řadě příchutí – jak ve sladkých, tak i masových nebo kořeněných.

mivardi_umela_kukurice

K dalším výhodám této nástrahy patří to, že má dlouhou životnost. Klasická „přírodní“ kukuřice je většinou dobrá na jedno použití (po záběru nebo skončení lovu ji sundáváme z háčku). Navíc, klasická kukuřice má i nějakou dobu trvanlivosti. Ale u umělé toto umela_kukurice_mivardiomezení neplatí. Paráda!

Jediným mínusem (u některých firem) je cena umělé kukuřice. Některé kaprařské společnosti by nevěděly, co si za umělou kukuřici říct. A proto ceny vystřelují nahoru. Naštěstí jsou tady firmy, které nabízí umělou kukuřici i pro „normální“ rybáře, kteří koukají i na cenu – tak jako já (ano, nezlobte se, ale vyhazovat nesmyslné peníze nehodlám).

Za sebe doporučuji umělou kukuřici od MIVARDI – nabízí perfektní vlastnosti (silnou esenci, krásné zpracování, je plovoucí), přitom je cenově opravdu dostupná. Na umělou kukuřici MIVARDI mrkněte ZDE.

Autor: Viktor Krus

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz a Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -