skingbranding-banner

Přívlač pro začátečníky: Jak chytat dravce na přívlač v létě?


Lov dravců na přívlač v létě mohou častokrát komplikovat vysoké teploty. Právě příliš teplá voda se může podepsat pod neaktivitou dravců, kterým se prostě „nechce“ lovit. To ale neznamená, že rybáři nemají v létě chodit na ryby. To ani náhodou! Je jen nutné „dodržet“ několik pravidel a pamatovat na několik zásadních věcí. Právě díky těmto faktorům můžete být u vody úspěšní. Připravili jsme pro vás video o lovu dravců na přívlač v létě, ve kterém si odpovíme na ty nejčastější dotazy…

Kde chytat dravce na přívlač v létě? Velice častá otázka, která je ale na místě! Abychom byli při lovu dravce na přívlač úspěšní, je logicky nutné chytat tam, kde se dravci vyskytují. A tady máme několik možností. Zaprvé: Buďto budeme dravce chytat tam, kde mají úkryty. Ty nejčastěji vypadají takto – potopené pařezy, padlé stromy, potopené balvany, betonové pilíře, vodní stavby, zarostlá vodní vegetace, terénní zlomy, a tak dále, a tak dále. Na těchto místech můžeme chytat dravce, kteří nejsou lovecky aktivní, a kteří spíš odpočívají.

Pamatujte vždy na jednu věc: Překážky, které jsou vidět, častokrát „nenabízí“ žádného velkého dravce. Proč? Protože každého rybáře, který jde s přívlačovým prutem okolo, prostě napadne sem nahodit. V momentě, kdy rybář vidí padlý strom nebo molo, nahodí sem. Proto zkoušejte chytat dále od břehu! Na nějakých 40 nebo 50 metrech může být potopená překážka nebo terénní zlom, o kterém nikdo neví, a kde může číhat velká štika. Takhle jsem „dostal“ dost velkých ryb. Pamatujte na to!

Kdy chytat dravce na přívlač v létě? Z mého pohledu je nejlepší klasická letní „zlatá hodinka“. To znamená východ a západ sluníčka. V momentě, kdy se nebe zbarví do nádherně oranžové barvy, je dobré jít k vodě. Teď jsou totiž aktivní všichni dravci! Loví štiky, okouni, boleni, ale rovněž se připravují candáti a sumci. Tohle období je prostě TOP!

V létě se ale vyplatí rybařit například i při bouřkách, kdy se výrazně ochladí a dojde k razantní změně počasí. Právě v tuto chvíli můžete chytit životního dravce! Velice dobré je chytat i po silném dešti, který ryby „nastartuje“. Proč? Třeba proto, že začnou být aktivní i drobné rybičky, které sbírají spadaný hmyz do vody. A za nimi míří dravci…

Na co chytat dravce na přívlač v létě? Používejte takové nástrahy, které vám dovolí lov na mělkých, letních místech. To znamená, je vhodné chytat na mělce potápivé woblery, které nejdou do přílišné hloubky, takže nástraha nebude zachytávat o vodní vegetaci. My osobně nejraději používáme dvoudílné woblery, kteří jsou živější a mají zajímavější chod.

Další geniální nástrahou pro lov dravců v létě jsou rotační třpytky. Právě rotačky nabízí ty nejlepší vlastnosti pro lov dravců na mělkých místech a poblíž potopených překážek. Rotačky jsou TOP!  A další luxusní nástrahou jsou pochopitelně i poppery, které jsou pro lovu dravců v létě jako dělané.

Více ale už v přiloženém videu, ve kterém si probereme ty nejčastější otázky ohledně lovu dravců v létě. A ukážeme si jednotlivé tipy a triky přímo na videu. Příjemnou podívanou!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Navijáky DAIWA a SHIMANO výrazně levněji!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Úspěšné chytání štik na přívlač: Tajemství barev! Jak vybrat vhodnou barvu umělé nástrahy?

admin | přečteno: 7118x | 9.09.2020 | Žádné komentáře

Chytání štik na přívlač je prostě vzrušujícím zážitkem! V rybí říši …

VIDEO: Jaké umělé nástrahy zaručeně fungují na největší štiky? Úspěšný lov velkých štik na přívlač

admin | přečteno: 3711x | 12.08.2020 | Žádné komentáře

Lov velkých štik na přívlač je opravdu hodně vzrušující záležitostí. …

Tajný trik na přívlač: Gumové nástrahy se sýrovým aroma! Na tohle dravci útočí jako šílení

admin | přečteno: 4479x | 6.08.2020 | Žádné komentáře

Hned po práci jsem vyrazil k řece, do auta složil …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.