DomůNovinkyTrofejní úlovek! Rybář chytil na svazovce gigantickou štiku! Ryba měřila 120 čísel...

Trofejní úlovek! Rybář chytil na svazovce gigantickou štiku! Ryba měřila 120 čísel a vážila 14 kilo!

- Reklama -

Slezská Harta patří k TOP svazovým revírům na dravé ryby nejen v Moravskoslezském kraji, ale v celé republice. Na tuto vodu se sjíždí hromada rybářů, kteří mají spadeno na velké štiky, ale například i candáty nebo okouny. A jeden takový dravec se povedl i rybářovi Pavlovi Švanigovi. Ten dokázal na Hartě ulovit nádhernou štiku o délce 120 čísel a váze 14 kilo! Neuvěřitelný úlovek! Posíláme na dálku srdečnou gratulaci…

„Přišel jsem na oblíbený flek a už tam seděl kamarád. Pomalu balil pruty a nabídl mi, zda nechci rybičku na lanku. Plavala prý ve vodě celou noc. Řekl jsem, že si ji rád vezmu. Nahodil jsem a čekal. O půl čtvrté odpoledne přišel záběr. Na prutu jsem ihned poznal, že půjde o něco většího,“ řekl Bruntálskému deníku úspěšný rybář.

„Utrpěl jsem v minulosti úraz nohou, takže dlouhé stání mi nedělá dobře. Při zdolávání tak velké ryby mě už bolela záda, rameno i ruce. Po deseti minutách jsem prosil kamaráda, ať mě vystřídá. V tu chvíli se ale štika ukázala u hladiny a kolega dostal strach, že by mi ji urval. Zdolávání trofejní ryby nakonec trvalo přes dvacet minut,“ popisuje rybář pro Deník.

„Když jsme ji položili na trávu, pochopili jsme, že jde o kapitální kus. Štika měřila přes 120 centimetrů a je to moje životní ryba a splněný sen. Nikdy jsem nic většího neulovil,“ radoval se Pavel Švaniga. Tato ryba se tak zapíše k dalším trofejním úlovkům, které Harta rybářům „darovala“. Tenhle úlovek jen potvrzuje to, že tato přehrada je prostě výborný revír na dravce…

NEPŘEHLÉDNĚTE: To je SMRAD! Levné boilies KAPRPRO hnijící červ za pár korun!

Ryba nakonec měřila 120 čísel a vážila 14 kilo! Ze zveřejněných fotografií je patrné, že tomuto dravci se v Hartě skvěle dařilo. Nádherná ryba! Obrovská hlava a mohutné tělo prostě budí obrovský respekt! Rybářovi posíláme gratulaci ke krásnému úlovku!

Zdroj: Bruntálský deník

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

27 KOMENTÁŘE

 1. Takovouhle štiku jsme tam s kolegy viděli plavat u břehu a vypadalo to že má problémy se potopit,byla nějaká malátná,takže buď sežrala něco co ji nedělalo dobře,nebo byla nejaká nemocná…Tak jak to bylo s tím ulovením na udici a dlouhým bojem pane kolego

 2. Škoda že se nemění mentalita. Není nic krásnějšího než vidět jak se taková ryba vraci zpět do svého přirozeného prostředí. Bojujeme proti plastum, ale zároveň neumíme zachovat takovéto jedinečné exempláře.

  • jak je rybáři víc než 50-55 let, zabije všechno co vytáhne.. ale mám rád ty jejich šokovaný pohledy, když Vás vidí pustit pár kaprů..

 3. Bych měl strach udělat si s takovou trofejní fotku a dědek ju jebne a hodí na zem, už se proberte na těch svazech!!!

 4. Když už takovou nádhernou rybu musíte zabít tak se stim nechlubte škoda jí a skvělý příklad pro ostatní rybáře takovím to chováním při dnešním počtu rybářů za pár let opravdu nebude co lovit .

 5. Posedlost lovců chyť a pusť trofejnimi rybami je neskutečná. Pán a ne dědek nic neporušil když si rybu nechal pro jakýkoliv účel. Kde berou lovci kteří přijedou k vodě, postaví bivaky, nehází hromady krmení do vody, zapnou pípáky a jdou chlastat nebo chrápat tu drzost někoho soudit? Čekat až se něco samo chytne, mnohdy přes noc, zasakovat to pro ranní focení není nic k holedbání.Bordel který po sobě nechají, tento pán neudělá za celý život. Hlavně poslat foto na fejs ať jsem in.

  • Souhlas.. sedět celej den a čekat co uvízne na háčku..já teda chodím taky jak na těžko, tak vláčet, ale sem tam si vezmu úlovek a hlavně..trochu úcty a pokory by neuškodilo k pánovi na fotce..a ne jen jemu..

 6. Ahoj zaregistroval jsem se jen pro to, abych vám řekl že souhlasím s rybářema který si života krásné mateční ryby váží víc než jedné večeře, pak zas můžete kecat že je ve vodě h…. přesně tenhle dědek když zmasí takovou štiku tak už nemá úctu asi k ničemu co je na rybarině krásný. Já jsem pouze sumcař ale vážím si každé fišky co ve vodě je proč někdo dovolí sem na rybářský veb dávat trotla s mrtvou rybou. Asi je to pouze sen usilovat o horní hranici míry u každého druhu.

 7. Povolenky chyť a sežer okamžitě zdražit na 10.000 a horní míru všech ušlechtilých ryb na 60cm! Dědci vzpamatujte se! Supermarkety jsou plné žrádla! Proč musíte zabíjet smradlavé staré velké ryby z našich vod? Já vím že za 10 let budete prdět do hlíny, ale my mladší si chceme taky zachytat a nemyslím tím rok staré násaďáky!

  • Na fotky se starou rybou vám musí vyhovovat soukromáky . Vlastně nemůžou protože se stejnou rybu už má podepsanou spousta dalších a to nemluvím o tom jak si to ta ryba užívá a to ji můžete líbat jak chcete. To že rvete rybu z vody jako vrátkem na stavbě jsem viděl mockrát a to jen pro fotku a vychloubání se na FB a podobně. Mimochodem ten roční násaďák je mnohem hezčí ryba než ta přerostlá monstra.
   No a bohudík zatím nikdo nepřišel s kravinou jako je rozlišování povolenek a dokud někdo nestanoví horní míry ryb tak si hrajte na přírodomily jak chcete.

  • Tak ty jsi dobry material ! Vsem chyt a pust zdrazit povolenky za skody co zpusobi pri jejich valeni se s rybama . Kolik jich pak uhyne . A nebo bych Vas poustece a blby takhle uvazujici ze svazu vyloucil uplne . A byl by u vody klid .

 8. Aha. Ja myslel ze rybareni je lov. A lovim protoze mam potrebu neco sezrat. A jak koukam dle zdejsich tak je to uz jen hipsterska hra. To si to radeji zahrajte na Nintendu kdyz to nechcete snist 😁

 9. Délka života štiky v přírodě je 7 let, takže kecy typu;
  proč ji nepustil, hnus, dědek, proberte se na svazu atd.. jsou úplně mimo mísu. Ta štika měla už za pět dvanáct, neni jako kapr co se dožije 20 let, nebo sumec 60 let. Než by jste se dostali k vodě tak už by tam plavala jen mršina.
  Pán na takovou rybu čekal celej život, když se s ní pochlubí tak jen nepřejícně remcáte? Jestli pak jste taky takový hrdinové a v rybářství kde nakupujete a visí tam preparát trofejní ryby taky něco řeknete majitelovi, že je dobytek atd? Hmm 🙂

 10. Boze , to jsou zase blby keci poustecu . Mel pravo si ji vzit ? Mel . Tak o co jde . Ja bych ji taky vzal , zabil , maso sezral a hlavu na zed . Co jinyho s takovym prerostlym smradochem co je schopnej sezrat kilovou rybu . Proberte se “ sportovci “ . A ze jiny ryby nepousti tak je neco min ? Jste sobecti a hlupaci k tomu . Chyt a tluc !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -