Domů Rybolovné techniky Přívlač VIDEO: Přívlač pro začátečníky! Jak úspěšně chytat ryby na rotační třpytky?

VIDEO: Přívlač pro začátečníky! Jak úspěšně chytat ryby na rotační třpytky?

- Reklama -

Lov ryb na rotační třpytku patří k velmi oblíbeným disciplínám ve světě přívlače. A ono se není čemu divit! Lov ryb na rotační třpytku totiž patří k těm jednodušším záležitostem. Zjednodušeně: Rotační třpytku stačí jenom nahodit, a poté v různé rychlosti přitáhnout. Není nutné vymýšlet nějaké škubání se špičkou prutu, anebo další věci, abyste nástrahu oživili. U rotačky tohle neplatí. Připravili jsme pro vás video o lovu ryb na rotační třpytku, ve kterém si vysvětlíme úplné základy této krásné rybařiny. Tak pojďme na to…

Jakou rotační třpytku vybrat? Tohle je jedna z nejčastějších (a logických) otázek ze strany začínajících rybářů. Nejprve je nutné si uvědomit, jakou rybu chci vlastně chytat. Mám spadeno na okouny? Pak použiju menší rotační třpytku (do velikosti 3). Chci chytit štiku nebo bolena? Pak použiju skutečně velkou rotačku (velikosti 3 a více).

A jakou barvu vybrat? Možností je nekonečno! Dnešní rybářský trh nabízí skutečně obrovské množství barevných variant. Ale! My se většinou stejně řídíme jednoduchým pravidlem – v krabičce nesmí chybět zlatá a stříbrná třpytka, a pak třpytka s červenými prvky. Zlaté a stříbrné třpytky jsou největší klasikou při lovu ryb na přívlač. Jedná se o zcela základní, ale asi nejúspěšnější barvy, rotačních třpytek. No a na co ta červená? Červenou milují okouni! A to jako fakt! Pokud vedle vás loví hejno pruhovaných „lupičů“, pak tam hned nasaďte třpytku s červenými barvami.

Jak tahat rotační třpytku? Jednoduše! To je na ní to nejlepší! Třpytku stačí jen nahodit, a pak jednoduše tahat. Jasně, můžete volit rozdílné rychlost – třeba na boleny je dobré tahat rychleji, okouni mají více v oblibě pomalejší vedení. Ale to je všechno! Při lovu na rotačku moc nefunguje přerušované vedení, anebo tahání se špičkou, a podobné věci, jako například při chytání na gumové nástrahy. Jak na rotačky chytat? Jaké vybrat? A kde s nimi chytat? To všechno si povíme v tomto videu!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné třpytka Mepps

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -