Domů Novinky Škody za stovky tisíc korun! Velká voda zdevastovala líheň a odnesla ryby

Škody za stovky tisíc korun! Velká voda zdevastovala líheň a odnesla ryby

- Reklama -

Oči pro pláč mají rybáři z Děčína. Právě tady velká voda zdevastovala rybí líheň, ve které rybáři chovali například mníky, lipany, pstruhy nebo siveny. Jenže! Velká voda generační ryby vzala s sebou. Škody jsou i na majetku. Rybáři tuhle spoušť vyčíslili na stovky tisíc korun. Rybářská organizace v Děčíně prosí rybářskou veřejnost, aby přišla pomoci s odstraňováním škod. Brigáda bude už tuto sobotu!

Foto: Severočeský ÚS

„Dle informací od hospodáře MO Děčín jsou škody v řádu stovek tisíc korun. MO přišla o generační ryby (lipani, pstruzi, siveni, mníci). Přesný odhad škod zatím není znám, bude záležet i na nacenění prací odborných firem. Ne vše je možné zvládnout svépomocí,“ řekl pro magazín InRybar.cz mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

Rybáři už odklidili škody v prostoru líhně, ovšem práce okolo zasaženého objektu bude ještě dost. Děčínští rybáři tak na tuto sobotu 24. července plánují brigádu, při které se pokusí odstranit zbývající odpad. Pokud chcete přiložit ruku k dílu, je možné se přihlásit na uvedeném čísle, aby rybáři měli přehled o počtu brigádníků.

„Na víkend je plánovaná brigáda pro odhadem několik desítek rybářů. Jde především o odstranění a likvidaci většího odpadu. Samotný prostor líhně byl členy MO od hrubých nečistot vyčištěn. Bude ale třeba také od nánosů vyčistit nádrž v areálu, na to bude třeba těžká technika,“ uvedl mluvčí severočeských rybářů.

Sobotní brigádu je pod „hlavičkou“ MO Děčín, která organizuje i odklízecí práce. Přesto! Severočeský územní svaz je připraven pomoci, třeba finančně. Severočeští rybáři totiž mají připravený fond na podobné události.

Práce jsou v gesci MO Děčín. Územní svaz projednává možnosti pomoci za nastalé situace. Severočeský územní svaz má „Fond živelných událostí“ pro podobné případy a MO bylo nabídnuto čerpat z tohoto finanční prostředky na nápravu škod,“ zakončil Jan Skalský.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -