DomůRybolovné technikyPoloženáTohle krmení na kapry nesežerou malé ryby! Geniální věc na dlouhé výpravy...

Tohle krmení na kapry nesežerou malé ryby! Geniální věc na dlouhé výpravy za kapry

- Reklama -

Rybáře v Česku na některých svazovkách častokrát trápí vysoký výskyt menších ryb, které dokážou vyluxovat krmné místo během chvilky. I když rybář na lovné místo sype větší boilies nebo pelety, tak stejně tam nemusí vydržet nikterak dlouho. Proč? Protože hejna drobných rybek jsou jako piraně, které neustále oťukávají kuličky, které tomuhle tlaku prostě neodolají. Tento jev je častokrát viditelný třeba na řekách, ale také na řadě stojatých vod. Co s tím?

Foto: InRybar.cz 

Česká firma KAPRPRO vymyslela docela dost zajímavé řešení. V její nabídce jsou tvrdé krmné disky na ryby, které připomínají puk na lední hokej. Jaký je princip tohoto krmení? Jde o to, že když rybář tuhle návnadu hodí do vody, tak ta spolehlivě odolá menším rybám – ploticím, perlínům, ouklejím, cejnům, cejnkům, menším kaprům.

VIDEO: Jak vypadají krmné disky KAPRPRO? 

Přesto! Krmný disk neustále uvolňuje atraktivní pachovou stopu, a posléze i drobnější částečky. Takže pořád lákají ryby do blízkosti nástrahy. Kapři, cejni, plotice a další tak „do zblbnutí“ ocucávají tuhle návnadu, která jim ale odolá dlouhé hodiny.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Krmné disky KAPRPRO v 17 příchutích! Podívejte se!

Krmné disky jsou výborné proto, že odolají menším rybám! Takovou velikost totiž nenasaje ani největší kapr. Přesto! Disky je budou neuvěřitelně lákat!

Krmné disky na ryby se vyrábí v 17 příchutích, takže rybář si může vybrat jak ze sladkých příchutí, tak z těch masových. K dostání jsou ale i netradiční příchutě typu smetana/sýr, anebo exotické příchutě jako kokos nebo ananas. Černým koněm, který je opravdu hodně netradiční, je pak příchuť banán/chilli, která se opravdu povedla! Jeden jediný disk po uvaření váží 180 gramů, po vysušení pak 140 gramů.

 

Skvělé krmení, které „počká“ na kapry

I když bude rybář chytat na silně zarybněných vodách, kde mu boilies, pelety nebo partikl menší ryby budou sbírat, tak krmné disky tento tlak přečkají. Čím to je? Těch faktorů, které zvyšují odolnost tohoto krmení, je celá řada. Zaprvé: Krmné disky jsou samy o sobě opravdu hodně velké, takže ani ten největší kapr prostě nemá šanci ho nasát. Jenže právě o to jde! My přece potřebujeme něco atraktivního na lovném místě co nejdelší dobu!

Krmné disky KAPRPRO jsou opravdu hodně zajímavým krmením, třeba na dlouhotrvající výpravy za rybami…

Krmné disky jsou napuštěný lákavým CSL, takže neustále přitahuje kapry na lovné místo. A kapři prostě do disku neustále ťukají a „olizují“ ho, protože je prostě láká ta vůně a chuť. Rybář má díky tomuhle naprosto jistotu, že krmný disk vydrží na lovném místě opravdu hodně dlouhou dobu (minimálně 24 hodin).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Krmné disky KAPRPRO v 17 příchutích! Podívejte se!

Takto vypadá krmný disk uvnitř…

Dalším důležitým faktorem, který zvyšuje odolnost tohoto krmení proti menším rybám, je samotný výrobní proces. O čem to mluvím? Jde o to, že krmné disky se vyrábí pod opravdu hodně velkým tlakem! Jak vlastně výroba vypadá? Disky jsou nejprve lisovány jako klasické pelety. To ale není všechno! Následuje pak další lisování, které je daleko intenzivnější, a díky kterému mají disky tento charakteristický tvar. Výsledkem je pak pořádně tvrdý „puk“!

 

Jak krmné disky na ryby používat?

Fantazii se meze nekladou! Krmné disky na ryby lze používat celou řadou způsobů, a lze je kombinovat s nejrůznější návnadou. Osobně bych je nepoužíval jen samostatně. Ale spíše je využil jako tu nejhrubší složku, která výrazně napomůže k zastavení ryb na lovném místě. Co tím myslím?

Kombinace s peletami/boilies

Pokud třeba rybář krmí levným krmným boilies nebo peletami, pak je dobré tyto krmné disky s těmito návnadami prostě nakombinovat. Normálně si přichystejte boilies nebo pelety, pěkně je předmáčejte, namočte je do CSL, anebo je spařte horkou vodou. A poté do této návnady přidejte několik krmných disků.

Krmné disky lze kombinovat s peletami nebo s boilies, ale také s partiklem…

K čemu to je? Jde o to, že drobnější návnada na dně nevydrží tak dlouho jako krmné disky. Takže i když kapři nebo cejni vysbírají boilies a pelety do poslední kuličky, tak stejně na krmném místě zůstanou tyto disky, kterou budou ryby neustále lákat. Z podvodních záběrů, které KAPRPRO zveřejnilo na Youtube, jde jasně, že kapři tyhle disky „olizují“, protože je láká jejich vůně a chuť.

Kombinace s CSL

Jak krmné disky ještě více vylepšit? Rozhodně není na škodu je naložit třeba do CSL. Prostě klasicky do kbelíku nebo misky nalijte levné CSL o požadované příchuti, a do tohoto nálevu naskládejte několik disků. Do tohoto unikátního krmení se tak nasákne atraktivní tekutina, takže disky budou vydávat koncentrovanou pachovou stopu podstatně delší dobu. Tohle je fakt super!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Krmné disky KAPRPRO v 17 příchutích! Podívejte se!

Kombinace s krmnými směsmi

Další možností pak je také využití sypkých krmných směsí. Jak na to? Pokud máme zalité krmné disky levným CSL, pak není nic jednoduššího, než je obalit v sypkém krmení. Díky tomu se na povrchu krmného disku vytvoří krásně sypký povrch, který po vhození do vodního prostředí vytvoří krásně hustý „mrak“. Aby sypký povrch vydržel na krmném disku co nejdéle, je dobré nechat disky po obalení chvíli „odstát“, aby krmení na disku dostatečně ztuhlo.

 

Kde krmné disky používat?

Jak už jsem výše uvedl, krmné disky na ryby je dobré používat třeba tam, kde je vysoký výskyt menších ryb. Pokud jezdíme na lokality, kde je přehršel cejnů, cejnků, tloušťů, anebo i menších kaprů, pak by nás mohly tyto krmné disky opravdu zajímat. Prostě, u tohoto krmení je velká jistota toho, že vydrží na dně i za takovýchto nelehkých podmínek.

S krmnými disky lze vymýšlet nejrůznější způsoby, jak přilákat kapry…

Krmné disky jsou výborné i při nočním chytání, protože rybář má prostě jistotu, že na místě vydrží dlouho dobu. Takže následně není nutné neustále přikrmovat, čímž můžeme ryby plašit. Prostě, před západem slunce zavezeme krmení i s krmnými disky na dané místo, a rázem máme hotovo. Takové krmení na ryby vydrží celou noc, takže rybář si je jistý, že v blízkosti nástrah se budou neustále motat ryby.

Krmné disky na ryby ale nabízí i další vlastnosti, které je třeba ocenit. Co tím myslím? No, onen plochý tvar je dokonalý i proto, že rybář má jistotu, že krmení se neztratí v nánosech na dně, například v jemném bahně. Jelikož krmný disk má krásnou plochu, tak spolehlivě dopadne i na jemný povrch, na kterém bude „v klidu“ ležet.  

Krmné disky si určitě najdou své fanoušky, protože nabízí něco, co ostatní krmení ne…

Samozřejmě, disky jsou jako dělané i do proudných vod. Jelikož v proudu nevytváří díky plochému tvaru přílišný odpor, tak disk vydrží ležet i v silnějším proudu. Proto si tohle krmení oblíbili rybáři, kteří jezdí třeba na Labe a na jiné řeky. I tady je jistota, že krmení zůstane ležet na dně a voda jej neodnese pryč.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Krmné disky KAPRPRO v 17 příchutích! Podívejte se!

Pokud už vás při rybaření unavuje to, že vaše krmení neustále sbírají ryby, které vlastně ani nechcete chytat, pak se podívejte na tyto krmné disky. Jedná se o unikátní krmení, které je opravdu hodně zajímavé k tomu, aby lákalo ryby hodně dlouhou dobu. Tohle prostě může být řešení…

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -