DomůNovinkySkoro 150 dětí chytilo přes 1400 ryb: rybáři pro ně připravili obří...

Skoro 150 dětí chytilo přes 1400 ryb: rybáři pro ně připravili obří závod

- Reklama -

Středočeský územní svaz uspořádal v polovině května velké rybářské závody pro ty nejmenší příslušníky Petrova cechu. Jak jedny z největších rybářských závodů dětí u nás probíhaly? 

Letošního rybářského klání „O pohár předsedy SÚS“ dětí a mládeže, které se konalo na krásné 12hektarové vodě Písková Lhota, se zúčastnilo 148 závodníků! Ti soutěžili ve třech věkových kategoriích: do 10 let, 11 až 15 let a 16 až 18 let. Celou akci zaštítil ministr zemědělství Marek Výborný.

 

Spousta ryb, dobré jídlo a skvělé zážitky

Samotný závod pro děti „O pohár předsedy SÚS“ se konal 12. května 2024. Ale některé děti se začaly shlukovat okolo pískovny už od sobotního odpoledne, kdy na pískovně probíhaly závody dospělých rybářů.

Pro mnoho dětí to byl velký zážitek, protože na Pískové Lhotě 92 dětí nakonec nocovalo. Pro všechny byla připravena večeře zahrnující špagety, klobásy a palačinky. Druhý den ráno se na snídani podávaly párky, míchaná vajíčka a závin s čajem. Existuje lepší kombinace než ráno na rybách se závinem a čajem v ruce?

Do nedělního závodu se nakonec zapojilo 148 mladých závodníků, což znamená nejvyšší účast v historii tohoto závodu! Důležitá byla letošní změna pravidel bodování, kdy se bodovala úplně každá ulovená ryba, což dětem závodění značně zpříjemnilo a všichni závodníci dosáhli výborných výkonů.

 

Celkem děti nachytaly 1412 ryb

Šikovní rybáři a rybářky ulovili celkem neuvěřitelných 1412 ryb, takže to vypadá, že o budoucí generaci milovníků přírody a ryb je dobře postaráno. V kategorii do 10 let se chytlo 412 ryb, v kategorii 11 až 15 let 900 ryb a mládežníci ulovili 100 ryb.

Poháry a medaile předávali náměstek ministra zemědělství Ing. Pavel Sekáč a předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner, o jehož pohár se soutěžilo.

„Já chci poděkovat dětem, že přijely, chci poděkovat vašim rodičům a vedoucím rybářských kroužků, že vás sem přivezli. Velmi si toho vážím, že svůj volný čas věnujete dětem. Děkuju našim partnerům, a pak celému týmu, který tady tři dny dělal vše pro to, aby akce dopadla skvěle,“ nechal se slyšet předseda SÚS Dušan Hýbner.

 

Vítězové jednotlivých kategorií

V kategorii do 10 let zvítězil Sebastian Nusl z MO Rožmitál pod Třemšínem, druhé místo obsadil Albert Suk z MO Vrdy a třetí skončil Adam Štrynek z MO Jince.

V kategorii 11 až 15 let si první cenu odvezl Artur Zoul z MO Žatec, druhé místo získal Jan Vávra z MO Čáslav a třetí byl Eliáš Čermák z MO Votice.

A mezi mládežníky (16 až 18 let) byl nejlepší Jakub Sekáč z MO Bělá pod Bezdězem, druhé místo obsadil Pavel Křehla z MO Kouřim a třetí skončil Radek Kasík z MO Rožmitál pod Třemšínem.

Zdroj a foto: Středočeský územní svaz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

2 KOMENTÁŘE

  1. Je to sice dobrá práce pro mládež děti cením si toho vážím palec na horu ale z jiného pohledu takové množství ryb pochytanych to nebyl určitě hezké pohled jak jsou popichane když po nějaké době rybě se to zaceli kolik cca zůstalo v tom případě nechycenych otázka to by měl cca vědět hospodář dle mého názoru z humanniho hlediska já osobně bych tohle nedovolil takové množství nechat popichat porvat atd

    • Kdybyste si článek přečetl, tak zjistíte, že se ulovilo 1400 ryb celkem a určitě většina z nich byla bílá ryba. Navíc děti se na závodech učí také správnému zacházení s rybou…tady bych problém neviděl. Palec nahoru za to, kolik dětí přišlo!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -