DomůNovinkySkvělá práce rybářů! Zachránili vzácné ryby před stavebními dělníky! Kde je vylovili?

Skvělá práce rybářů! Zachránili vzácné ryby před stavebními dělníky! Kde je vylovili?

- Reklama -

Vynikající práci odvedli rybáři z rožnovské organizace! Právě ti totiž dokázali zachránit celou řadu rybích druhů. O co šlo? Na Hodorfském potoce se plánují stavební práce, takže by hrozilo, že by to tamní ryby nemusely přežít. Proto se rožnovští rybáři rozhodli k razantnímu řešení, a provedli záchranný odlov. A následně vylovené ryby převezli mimo „zasažený“ úsek. Za tohle velký palec nahoru!

Ilustrační foto: Moravskoslezský ÚS

„Záchranné transfery (přelovy) ryb, včetně ohrožených druhů, jsou pro nás prioritou. O víkendu místní organizace Rožnov pod Radhoštěm provedla v zájmu ochrany rybí obsádky přelov ryb na Hodorfském potoce, a to v úseku plánovaných stavebních prací na toku,“ uvedl Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

VÝPRODEJ: Obrovská sleva na nástrahy na kapry z krevet! Platí jen pár dní!

Rybáři z rožnovské organizace lovili ryby na vybraném úseku. A během odlovu narazili na celou řadu druhů. Třeba na pstruhy potoční, mřenky mramorované nebo střevle potoční. Díky skvělé práci rybářů tyto rybí druhy tak budou mimo nebezpečí ze strany stavebních dělníků.

„Během dvoufázového odlovu byl odloven pstruh potoční ve všech věkových kategoriích a dále střevle potoční, mřenka mramorovaná, hrouzek obecný, ouklejka pruhovaná, jelec tloušť, a i plotice obecná. Ryby byly přemístěny mimo úsek ohroženy stavebními pracemi,“ upřesnili moravskoslezští rybáři.

 

Důležitá dohoda s Lesy ČR

Dobré zprávy z Rožnova pod Radhoštěm ale nekončí. Rybáři se totiž dohodli s Lesy České republiky na tom, že těžba dřeva bude „brát ohled“ na rybáře. Jde o to, že dřevaři budou těžit a přibližovat stromy tak, aby se to neprotínalo s vysazováním malých pstruhů do potoků.

VÝPRODEJ: Obrovská sleva na nástrahy na kapry z krevet! Platí jen pár dní!

„Místní organizaci ČRS v Rožnově pod Radhoštěm se podařilo za přispění AOPK ČR – regionální pracoviště CHKO Beskydy vyjednat s Lesy ČR dohodu, jejímž výsledkem je respektování vysazování plůdku pstruha a jeho první měsíce vývoje v jarním období v chovných potocích tak, aby se těžba a přibližování dřeva neprotínala v místě a čase s vysazováním a ranným vývojem plůdku,“ upřesnil Moravskoslezský ÚS.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Tak za tohle opravdu patří obrovské díky, konečně jsem šťastnej, že to organizacím není jedno a konají, rád bych dobrovolně přiložil ruku k dílu ale bohužel nevím jak…. Každopádně palec nahoru a jen tak dál pokračujte, je to super že se někdo snaží zachránit trochu krásný přírody a ryb…. Proč se vůbec na potoce staví a co se staví? Není už těch staveb na vodních tocích trochu moc? Na tohle by legislativa měla myslet a udělat razantní kroky pro stop výstaveb na vodních tocích.

    • 🙏 přesně… jak se můžeme sami přesvědčit, tak přírodě, se nelíbí, jak se k ní chováme a dává to sakra najevo 👍🤗

  2. Jo má ale ve většině případů to tak není. Podívejte se na kauzu Bečva. Všichni kdo to řešili patří do vězení, je až neuvěřitelný co je v tomhle státě možný! Po roce nejsou schopni vyšetřit opravdového viníka, já osobně bych to měl za týden, a je úplně jedno jestli to byl Babiš nebo pan bůh prostě viníka najít není vůbec těžké z těch studií a kravin co okolo toho dělali ukázat na skutečného viníka když už to stalo takový prachy občany ČR, da se to brát i tak že stát okrádá občany, ty studie a rozbory jdou z daní běžných lidi, snad si někdo nemysli že by to Babiš nebo někdo z těch co jsou v tom namoceny z vlastní iniciativy zacvakal. Lidi klidně si lejte jedy do vody, nic se vám nestane protože tu máme sami lempli kteří to nedokážou vyšetřit. Vaše dělí budou moc rádi, že se chodeji koupat do smradlavi otrávený mrtví řeky!!! Jsem pěkně nasranej

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -