DomůAkční nabídkaSladká nástraha na jarní kapry s výraznou vůní: na tohle berou jak šílení

Sladká nástraha na jarní kapry s výraznou vůní: na tohle berou jak šílení

- Reklama -

Není žádným tajemstvím, že sladké nástrahy patří k tomu nejlepšímu pro lov kaprů na jaře. Sladká vůně dokáže zaujmout pořád ještě pasivní ryby ve studené vodě. Máme pro vás tip na zajímavou nástrahu.

Když se rybář na začátku sezóny prochází po břehu oblíbeného revíru, a baví se s ostatními rybáři, pak zjistí, že málokomu chybí nástrahy v příchuti medu. Tato osvědčená příchuť má totiž skvělé výsledky v podobě hromady záběrů od mlsných kapříků. Jak se ale v dnešní době odlišit, abychom rybám nabídli něco neokoukaného? Zkuste „moderní klasiku“!

 

Sladké obalované rozinky na kapry

Tohle je „zapomenutá“ nástraha na kapry, kterou používali už naši rybářští dědové. Ti totiž rozinky nakládali do rumu nebo marmelády, a pak na ně chytali. Tuto osvědčenou nástrahu na kapry lze ale sehnat i v moderním provedení. Sladké rozinky na kapry najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Obrovskou předností této nástrahy na kapry je šťavnatý střed, který tvoří rozinka. Když se rybář nad tím zamyslí, tak podobných nástrah s takto šťavnatým středem je ve světě rybaření strašně málo. A i proto jsou obalované rozinky tak účinné, protože jsou dost netradiční a neokoukané.

Rozinka, která tvoří střed, je dlouhodobě naložena v lákavé esenci. I díky tomu tak nástraha vydává velmi koncentrované aroma se sladkou příchutí, které se dobře šíří i ve studené vodě. A jelikož je naložení rozinky v lákavé esenci opravdu dlouhodobé, tak se účinná vůně uvolňuje velmi dlouhou dobu.

Nastražená obalovaná rozinka na kapry na raménku háčku

Sladké rozinky jsou potom obalené do sypkého obalu, který se po vhození do vodního prostředí začne postupně uvolňovat. Díky tomu se tak okolo nástrahy utvoří lákavý povlak, který láká ryby blíže. Některé příchutě mají pak výrazně zbarvený obal, takže jdou skvěle vidět i na zanesených nebo zarostlých vodách. Palec nahoru!

 

Na výběr jsou legendární příchutě

Rybáři si sladké rozinky na kapry mohou vybrat v několika příchutích. Absolutně nejvíce žádanou příchutí je klasický med. Ale divíte se? Tyto rozinky mají neuvěřitelně lákavé sladké aroma, které dokonalé voní. Navíc medové rozinky mají výrazně žlutý obal, který vizuálně láká ryby k záběru.

Tři obalované rozinky nastražené pod háčkem, které slouží jako nástraha na kapry

Další klasikou je potom esence v příchuti lesní jahoda, která také dnes už patří k legendám ve světě rybaření. Na tuto příchuť rybáři nachytali opravdu velkou spoustu kaprů. A znova: nejen díky sladkému aroma, ale také výrazně červenému obalu, který je ve vodě nepřehlédnutelný.

Poměrně netradiční příchutí je exotic, která má aroma exotického ovoce. Toto může být trumf na prochytávaných vodách, na kterých kapři už viděli ledacos. A naším „černým koněm“ jsou potom rozinky v příchuti švestka. Toto aroma je velmi oblíbené u zkušených rybářů chytajících na feeder, kteří rádi loví na „zapomenuté příchutě“.

Nastražené obalované rozinky pod háčkem na ryby jako nástraha na kapry

Sladké rozinky na kapry je možné používat jak při lovu na klasické krmítko, tak při lovu na feeder. Nástraha je pak dokonalá pro rychlé chytání, kdy je cílem rybáře mít co nejvíce záběrů během krátké chvíle. I proto by ale měl rybář zvolit vhodné krmení. Jaké?

Ideální je ke sladkým rozinkám přidávat jemné krmení s výrazným aroma, které dobře láká i pasivnější ryby k nástraze. Tajným tipem potom je k rozinkám přidat extrudu nebo půlku exutrdy, aby se nástraha nadzvedla nebo se minimálně vznášela. Takto může rybář mít mnohonásobně více záběrů od mlsných ryb. Sladké rozinky najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -