skingbranding-banner

Panský rybník


Pánský rybník je kaprařský, téměř devět hektarů rozlehlý, revír ve středních Čechách, na kterém se chytá z pevných, zastřešených mol. Na revíru se loví 24 hodin. 

 

O revíru

Rozloha revíru: 8,7 ha

Kraj: Středočeský

 

Nejlepší cesta k revíru:

Mezi obcí Zruč nad Sázavou a Zbraslavice odbočka v obci Hranice (směr Hodkov).

 

Informace o lovu ryb na revíru

Ceník povolenek:

 • 800 den
 • 3600 týden

 

Pravidla lovu:

 • Vstupem do areálu Panského rybníka se každá osoba dobrovolně podrobuje ustanovení tohoto řádu a pokynů provozovatele.
 • Rybáři na Panském rybníku loví pouze systémem „ chyť a pusť “, 24 hodin na 3 pruty
 • Rybolov je provozován pouze s použitím komerčně vyráběných háčků bez protihrotů .
 • Je zakázáno používání  srkaček, helikoptér a pevných montáží.
 • Povinná výbava – komerčně vyráběná polstrovaná podložka velká minimálně 5×80 x100 cm – možno zapůjčit, pean
 •  podběrák s šíří ramen min. 100 cm.
 • Lov dravců  zakázán.

 

 1. Lov ryb smí provádět pouze osoba vlastnící platné povolení k lovu. Povolení k lovu není přenosné na druhou osobu. Kdo je zapsaný na povolení ten chytá, kdo ne ten kouká nebo jen podebírá. V případě porušení, bude držiteli povolenky, jenž nechal manipulovat s pruty okamžitě ukončen rybolov.
 2. Lov je povolen na 3 udice. Každá udice může mít pouze jeden návazec s jedním jednoháčkem bez protihrotu – originál. Při lovu jsou povoleny pouze průběžné montáže (tj. průběžná olova nebo závěsy – olovo při utržení ryby samovolně odpadne a ryba ho netahá za sebou). Je zakázáno používat pletené kmenové nebo odhozové šňůry.
 3. Lovící musí používat komerčně vyráběné háčky bez protihrotů. Netolerujeme zamačkávání protihrotů . Háčky možno u nás zakoupit.
 4. Z důvodů velkého množství trofejních ryb vyžadujeme používání polstrovaných min 5 cm silných komerčně vyráběných podložek pod ryby –  možno zapůjčit. Každý rybář musí být vybaven podběrákem o rozpětí ramen minimálně 100 cm.  Podběrák lze zakoupit za 700 Kč.
 5. Každou ulovenou rybu je nutné v co nejkratší době vrátit zpět na podložce do vody. Je zakázáno si s rybou stoupat!!! Focení probíhá v podřepu nad podložkou nebo ve vodě. Ryba se drží za předními ploutvemi ne za žábry – dochází k poranění žaber a následnému krvácení. Je zakázáno ponechávat ryby v saku, vezírku apod.
 6. Úlovek sumce je nutné nahlásit správci revíru (popřípadě rybářské stráži). Tuto rybu je zakázáno vracet zpátky do revíru.
 7. Je zakázáno vnadit obilninami, luštěninami či jinými jádrovými krmivy v suchém stavu. Aby nedocházelo k překrmování ryb a následné apatii k předloženým nástrahám, povoluje se  prokrmování pouze krmítkem raketou a cobrou jiné prokrmování lovných míst je zakázáno. Rybáři, kteří přijdou po vás, si také chtějí zachytat. Zavážení, zdolávání úlovku z lodě a lov z lodě je zakázán.
 8. Povolení k lovu ryb lze zakoupit na hrázi rybníka u provozovatele.  Povolení k lovu je na jméno a platí pouze pro tuto osobu. Zastoupení, postoupení, pozměnění či jakéhokoli zneužití povolenky, chytání na jiných místech než na místech k lovu určených a na jiném molu než je vyznačeno na povolence, je zakázáno. Mola pro lov na Panském rybníce jsou označena čísly 1-9 les a 1-6 trať, každé molo je vždy pro 2 rybáře.
 9. Kontrolu lovících provádějí osoby písemně pověřené panem Jaroslavem Zelenkou mající průkaz rybářská stráž  Panský rybník, případně policie. Na rybníku je NON-STOP kontrola lovících.  Rybáři jsou povinni předložit rybářské stráži platné povolení, montáže a umožnit nahlédnutí do osobního či dodávkového automobilu nebo batohu.
 10. Rozdělávat oheň je povoleno pouze v komerčně vyráběných grilech – mimo molo.
 11. Lovící je povinen na lovném místě udržovat pořádek a čistotu. Je zakázáno ponechávat odpadky na břehu, odhazovat je do vody a rovněž ponechávat odpadky (i napytlované) v okolí revíru, na každém mole je odpadkový koš.
 12. Provozovatel nenese zodpovědnost za škody na zdraví návštěvníků areálu, které si způsobili vlastní neopatrností, přeceněním svých schopností, fyzických možností či porušením tohoto řádu. Provozovatel ze stejných důvodů neodpovídá ani za případné zranění či smrt návštěvníka areálu.
 13. Každý návštěvník areálu zodpovídá za své vlastní věci. Ty je povinen zabezpečit tak, aby nemohlo dojít k jejich zcizení či poškození, včetně předmětů uložených či odložených v zaparkovaných vozidlech.
 14. Rybář je při pobytu u rybníka povinen zachovávat pořádek a maximálně šetrně a ohleduplně se chovat k přírodě. Je také povinen chovat se tak, aby svým chováním neobtěžoval a neznepříjemňoval rybolov okolním rybářům.  Z areálu bude vykázána osoba, která neuposlechne napomenutí provozovatele, anebo jinak poruší ustanovení tohoto rybářského řádu či odpovídající ustanovení zákona o rybářství. Stejně tak bude vykázána každá osoba, která se bude chovat jiným nepřístojným či rušivým způsobem, bez jakékoliv náhrady a se zákazem budoucího lovu v této lokalitě. V případě neuposlechnutí výzvy k opuštění areálu smí provozovatel rušitele pořádku vyvést, popř. požádat o pomoc policii.

 

Nabízené služby:

 • ubytování
 • občerstvení
 • půjčovna
 • rybářské potřeby

 

Zarybnění 

5 bodů znamená „největší“ zarybnění, 1 bod „nejmenší“.

Kapr obecný – 5

Amur bílý – 3

Cejn velký– 0

Jelec tloušť –0

Jeseter ruský  – 2

Lín obecný– 2

„Bílá ryba“ (plotice, perlín, ouklej) – 0

Štika obecná – 2

Sumec velký – 0

Candát obecný – 2

Okoun říční – 1

Úhoř říční – 1

Bolen dravý – 0

Pstruh americký duhový – 0

Siven americký – 0

 

Kontaktní údaje: rybaření Pánský rybník

Odpovědná osoba: Jaroslav Zelenka

Telefon: 604 340 932

E-mail: panskyr[email protected]

Webové stránky: www.panskyrybnik.cz

 

Fotogalerie:

pansky rybnik

pansky rybnik

pansky rybnikpansky rybnik

pansky rybnik

pansky rybnik

pansky rybnik

Nové články v rubrice

Lom Radnice

admin | přečteno: 9355x | 28.03.2019 | Žádné komentáře

Lom Radnice se nachází v Západních Čechách mezi městem Radnice …

Rybník Ráček

admin | přečteno: 26422x | 16.03.2017 | 1 komentář

Soukromý revír rybník Ráček leží ve Středočeském kraji u obce Řevničov …

Rybník Královák

admin | přečteno: 29200x | 24.01.2017 | 1 komentář

Soukromý revír rybník Královák leží ve Středočeském kraji u obce Hostomice …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.