Domů Soukromé revíry Pískovna Ostrá u Nymburka

Pískovna Ostrá u Nymburka

- Reklama -

Pískovna Ostrá leží ve Středočeském kraji u obce Ostrá nedaleko města Nymburk v malebné polabské krajině. Jezero se rozprostírá i nedaleko Prahy nebo Mladé Boleslavi. Okolí jezera nabízí příjemné prostředí, které rybářům nabízí klidný pobyt u vody s jedinečnou atmosférou. Břehy pískovny Ostrá jsou zarostlé hustou vegetací. Na revíru se loví pouze ze sedmi míst.   

Pískovna Ostrá nebyla nikdy svazovou vodou. Revír má rozlohu 6 hektarů, napuštěný je více jak 15 let. Do loňska tato voda sloužila jako přírodní koupaliště. Rybařilo se zde pouze příležitostně. Jezero vzniklo povrchovou těžbou písku pro výstavbu pražského metra v 80. a 90. letech minulého století. Proto je dno pískovny velice členité s hloubkou od 2 až do 10 metrů metrů.

Pískovna Ostrá má velice pestrou rybí obsádku. V revíru žijí původní ryby, kde patří kapři o hmotnosti až 25 kilogramů. Žijí zde i sumci dlouzí až 2 metry! Rybáři zde mají ale možnost ulovit i kapitální amury nebo štiky a candáty. Ryby pochází z chovu Rybářského cechu Nymburk (z 16 rybníků) – http://www.rybarskycech.cz.

 

O revíru

Rozloha revíru: 6 ha

Kraj: Středočeský

 

Nejlepší cesta k revíru: Přibližně 25 minut od Prahy, 20 minut od Mladé Boleslavi a 7 minut od Nymburka.

GPS: 50°10’55.429″N, 14°54’38.251″E

 

Informace o lovu ryb na revíru

Pravidla lovu:

Před započetím lovu nutno zakoupit povolení k lovu a seznámit se s místním rybářským řádem!!! Povolení k lovu zakoupíte na tel.+420 777 878 198  Martina Horáková

Povolenka je nepřenosná a platí pro jednu osobu!

Lov povolen jen ze břehu dle plánu lovných míst.

Loví se systémem „chyť a pusť“ NON-STOP 24 hodin.

Osoba provádějící lov je povinna:

– mít při lovu podložku pod ryby, vyprošťovač háčků (peán), desinfekci na ryby, podběrák s jemnou síťovinou s rameny minimálně 80 cm.

– při jakékoliv manipulaci s rybou je podmínkou použití dostatečně silné a velké podložky s držadly tak, aby celé tělo ryby bylo na podložce a žádná část ryby nebyla na zemi. Podložka pod rybou musí být vždy mokrá.

– rybu ihned po zvážení a vyfotografování vrátit šetrně zpět do jezera!

Sumec obecný a Sumeček americký jsou považovány za rybu škodnou a nesmí být vráceny zpět do jezera! Lovící si může ulovenou rybu po dohodě se správci ponechat v opačném případě tuto rybu správci jezera předá.

Lov na živou nebo mrtvou rybku nebo její části je při kaprařině PŘÍSNĚ ZAKÁZÁN!!!  Povoleno je to pouze v případě lovu sumců nebo štik.

Dítě do 10 let může lovit na jeden prut k povolence dospělého zdarma.

Rybář i jeho návštěva jsou povinni umožnit nahlédnutí do auta a osobních věcí ke kontrole. Návštěvy jsou povoleny pouze za denního světla!

Více informací na: www.piskovnaostra.cz/rybarsky-rad/

 

Ceník povolenek:

Povolenka 24 hodin 300,-Kč / 24hodin
Povolenka na víkend od pátku do neděle 700,-Kč / 48hodin
Povolenka na týden 1.600,-Kč / týden

 

Děti do 15 let lovící na jeden prut v doprovodu dospělé osoby sleva 50% z ceny povolenky.

Více informací: http://www.piskovnaostra.cz/cenik/

 

Nabízené služby:

Bude se budovat správcovská chata, kde je plánováno občerstvení a menší prodejna rybářských potřeb a půjčovna vybraných rybářských potřeb…

 

Zarybnění

V listopadu 2013 bylo do pískovny nasazeno:

  • 1000 kg kapra od 3 – 5 kg
  • 30 ks kapra od 10 – 19 kg
  • 3 ks koi kapra od 8 – 14 kg
  • 3 ks kapra od 20 – 23 kg
  • 12 ks amura nad 1 m a váhy 15 – 19 kg
  • 1 ks amura 130 cm a 22 kg
  • 30 ks amura od 60 – 80 cm
  • 30 ks štiky 1 – 2 kg
  • 30 ks candáta 1 – 2 kg

Další zarybňování trofejními rybami proběhne na jaře 2014.

 

FOTOGALERIE pískovna Ostrá

Kontaktní údaje

Telefon: 731 334 731, 777 878 198

Webové stránky: www.piskovnaostra.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Dobrý den.Dne 16.-18.5. 2014 jsem spolu s kolegou vyrazili rybařit na pískovnu Ostrá.Při příjezdu na místo nás zarazilo pusto a prázdno.No ale rozbalili jsme nářadí,řádně zakrmili a čekali.A nic!Trvalo to dlouho než se dostavil první úspěch,a to i díky radě pana Stoklasy,později i pana Škody,kteří vodu zdejší lépe znají.Poradili nám jak daleko nahazovat.Dno je tu velmi členité a doporučuji všem,kdo sem pojedete,nechte si poradit.No a druhý den se úspěch dostavil.Nakonec jsme vytáhli 11 kapříků od 35 do 85 cm.Držím palce těm co se rozhodnou navštívit tuto pískovnu a p.Stoklasovi a Škodovi hodně sil a prostředků aby dokázali s touto vodou to co si naplánovali. Petru zdar, Jiří Koten,Líšný u Železného Brodu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -