skingbranding-banner

Samkův rybník


Soukromý revír Samkův rybník leží ve Středočeském kraji, nedaleko vesnice Čenětice a jen pár desítek kilometrů od Prahy. Samkův rybník je pro rybáře atraktivní nejen díky perfektní dostupnosti z Prahy, ale především i díky nádherné přírodě a trofejním rybám! V tomto rybníku žijí skutečně velcí kapři, amuři nebo tolstolobici. Tento soukromý revír Samkův rybník má rozlohu 1 hektar.

samkuv_rybnikProstředí okolo soukromého revíru Samkův rybník nabízí naprostý klid a pohodu. Okolo soukromého revíru Samkův rybník rostou vysoké stromy, které rybářům poskytují blahodárný stín i v těch největších parnech. Navíc břehy okolo soukromého revíru jsou příjemně travnaté a je z nich velice dobrý přístup až k vodě. Na soukromém revíru Samkův rybník si mohou rybáři zachytat za velice příznivé ceny. Rybářská sezóna na revíru Samkův rybník probíhá celoročně. Návštěvníci tohoto soukromého revíru jistě ocení i řadu příjemných služeb, které zpohodlní celý lov.

rybník_samkuvSamkův rybník je velice dobře zarybněný. Rybáři tady mohou ulovit celou řadu rybích druhů nejrůznějších velikostí. Na tomto revíru pochopitelně nechybí ani kapitální ryby. Rybáři tady mohou ulovit nádherné kapry nebo amury. Takže už na nic nečekejte a přijeďte si sem zachytat!

 

O revíru

Rozloha revíru: 1 ha

Kraj: Středočeský

 

Nejlepší cesta k revíru: Samkův rybník se nachází mezi vesnicemi Čenětice a Křížkový Újezdec na Praze – východ.

 

Informace o lovu ryb na revíru

Ceník:

Denní povolenka (Chyť a pusť)
 Dospělý
2 pruty                                                        200,-Kč
možné dokoupit 1 prut                            100,-Kč
 Děti do 12 let
1 prut                                                            50,-Kč
 Mládež od 13 do 18 let
2 pruty                                                        100,-Kč

 

Noční povolenka (Chyť a pusť) od 18:00 do 6:00 (minimálně 2 rybáři)
Dospělý
2 pruty                                                                                      200,-Kč
možné dokoupit 1 prut                                                          100,-Kč

 

 Povolenka ,,24“ (Chyť a pusť, od 6:00 do 6:00 nebo od 18:00 do 18:00, minimálně 2 rybáři)
Dospělý
2 pruty                                                                                                                                               400,-Kč
možné dokoupit 1 prut                                200,-Kč

 

Denní povolenka (jeden kapr)  
Dospělý
2 pruty                                                        350,-Kč
možné dokoupit 1 prut                            100,-Kč
Děti do 12 let
1 prut                                                          200,-Kč
Mládež od 13 let do 18 let
2 pruty                                                        350,-Kč

 

 Noční povolenka (jeden kapr) od 18:00 do 6:00 (minimálně 2 rybáři)
Dospělý
2 pruty                                                                                      350,-Kč
možné dokoupit 1 prut                                                             100,-Kč

 

Povolenka  ,,24“ (jeden kapr), od 6:00 do 6:00 nebo od 18:00 do 18:00, minimálně 2 rybáři
Dospělý
2 pruty                                                                                                                       550,-Kč
možné dokoupit 1 prut                                                                                              200,-Kč

 

Pravidla lovu:

 1. Sportovní rybolov na rybníku může být prováděn pouze způsobem odpovídajícím zásadám výkonu rybářského práva, ochrany ryb a jiných vodních živočichů, jakož i ochrany přírody.
 2. Rybář musí mít u sebe platnou povolenku. Povolenku k lovu lze zakoupit v obci Olešky 9  u pí Jiřiny Pešatové, dále v Křížovém Újezdci u pí.Sklenářové ŠárkyKřížkový Újezdec 60 (po  telefonické domluvě každé pondělí)nebo u správce sportovního rybolovu. Povolenka je vždy vystavena na jméno a je nepřenosná na jinou osobu.
 3. Osoby oprávněné k lovu nebo osoby, které se pohybují na břehu rybníku jsou povinny poskytovat kontrolním orgánům účinnou pomoc a podporu při kontrolní činnosti na rybníku. Na požádání zejména předložit povolenku a průkaz totožnosti,včetně nahlédnutí do vozidla. Právo kontrolovat platnost povolení k rybolovu a dodržování rybářského řádu mají správci rybníku a rybářská stráž jmenovitě níže , příslušníci Městské policie a Policie ČR.
 4. Rybář je povinen dodržovat stanovenou dobu lovu. Termín a doba lovu je buď denní, noční nebo 24 hodinová od 6:00 do 6:00, případně od 18:00 do 18:00. Chytací dny jsou pondělí až neděle, nechytá se pouze v případě pořádání soukromých akcí nebo závodů. Konání takové akce bude oznámeno na webových stránkách rybníku(případně na vývěsní tabuli u rybníku) s dvoutýdenním předstihem. Noční povolenky a povolenky “24” jsou platné pouze  v období od  1. června do 30. Září.

 

Termíny rybolovu 

Leden,únor,listopad,prosinec 6.00-18.00

Březen,duben,květen,říjen      6.00-21.00

Červen, červenec, srpen, září  – 6.00-24.00        18.00-6.00

 

 1. Rybář nebo ten, kdo je přítomen na břehu rybníka, je povinen udržovat na místě pořádek. Odpadky je možné odkládat pouze na místa k tomu určená.
 2. Rybář musí být při lovu na udici u prutů přítomen tak, aby v případě potřeby mohl s nimi okamžitě manipulovat. Musí mít u sebe peán a podběrák.
 3. Rybář musí při manipulaci s ulovenou rybou  při vylovení zacházet šetrně. A to tak, aby zabránil  poškození ryby.
 4. Rybolov je povolen vždy na prut s jedním háčkem (druhý háček zakázán z důvodů poškození ryb ). Krmítko nebo olůvko musí být vždy v případě utržení ryby samovolně odpojitelné, aby ho ryba netahala za sebou.
 5. Při zacházení s úlovky se vyžaduje maximální opatrnost. Pokud vězí háček hluboko v jícnu ryby, je nutno háček odstřihnout.
 6. Používání krmítek a zakrmování ze břehu povoleno.
 7. Focení ryb je povoleno pouze v pokleku nad podložkou nebo ve vodě z důvodu možného vysmeknutí ryby a jejího poranění pádem z velké výšky.
 8. Chytání  v  režimu ,,chyť a pusť“, ryba musí být ihned vrácena zpět do vody. Chytání v režimu ,,ryba domů“, je nutné tuto rybu po změření a dání do vezírku, ihned zapsat do povolenky(pokud úlovek nebude řádně zapsán do povolenky, bude tomuto rybáři ukončen lov a nebude mu již dále vydávána povolenka).
 9. Při lovu ryb na položenou musí rybář udržovat od ostatních vzdálenost alespoň 3 m, nedohodnou-li se rybáři jinak.
 10. Osoby starší 12 let mohou k lovu používat nejvýše 2 prutů. A starší 18 let 3 prutů.

Osoby mladší 12 let mohou lovit pouze na 1 prut a vždy v doprovodu osoby starší 18 let. Za osobu mladší 15 let zodpovídá vždy rodič.

 1. Ceny povolenek se řídí aktuálním ceníkem, který je k dispozici na webu rybníku nebo na vývěsní tabuli.
 2. Neručíme za úrazy a odcizené věci na revíru.
 3. Při opakovaném porušení stanoveného řádu nebude žádná další povolenka přestupci pro danou sezónu vydána.
 4. Lovná míra kapra je 40 cm až 60 cm, max. jeden kus denně, s patřičnou povolenkou. Dále povolen karas v neomezeném množství. Každá ,,ryba domů“ bude po celou dobu rybolovu ponechána ve vezírku. Cílený lov dravců, ať na přívlač, či na rybičku je ZAKÁZÁN.
 5. Rybář se zakoupenou denní či noční povolenkou, je povinen tuto povolenku odevzdat do sběrné schránky, která bude umístěna na rybářské boudě.

 

Přísně se zakazuje:

 1. Používat k lovu prostředků výbušných, látek otravných a omamných, jakýchkoliv bodců, lapaček, udic bez prutů, střílet ryby, tlouci je pod ledem, lovit je do rukou nebo do podběráku, lovit ryby elektřinou a užívat jakýchkoliv stálých zařízení k lovu ryb. Sbírat jikry.
 2. Lovit ryby na místech, kde je to zakázáno (místa jsou viditelně označeny cedulí na břehu rybníku).
 3. Podsekávání ryb.
 4. Jakékoliv opracování ulovených ryb u vody.
 5. Poškozování vodních staveb a břehového opevnění, poškozování kamenného opevnění, přemisťování jednotlivých kamenů, jakož i obsazování takto poškozených míst.
 6. Ponechávat odpadky na břehu rybníka nebo je odhazovat do vody!
 7. Řezání a lámání větví na zhotovování vidliček.
 8. Rozdělávání ohňů mimo vyhrazené místo.
 9. Použití  srkaček a zařízeních na stejném či podobném principu.
 10. Koupání.

 

Doporučuje se:

Vzhledem k tomu, že bychom na tomto rybníku rádi dosáhli toho, aby se rybí osádka skládala z velkých a zdravých ryb, což v praxi znamená zajímavé rybaření, tak abychom se k rybám chovali co nejlépe.Tak třeba to, že i když to není povinné bylo by dobré, kdyby se používali háčky bez protihrotu nebo s hrotem zamáčknutým. Nebylo by špatné používat podložku  pod ryby, která když už se používá tak by měla být namočená. A není na škodu mít u sebe sprej na desinfekci ran po háčku.

Rybář se zakoupením povolenky zavazuje dodržovat pravidla stanovená v platném rybářském řádu. Osoba, která poruší pravidla stanovená v rybářském řádu, uhradí škodu, která takovým jednáním vznikla, popř. jí bude bez náhrady odebráno povolení k lovu ryb! Správci rybníka si vyhrazují právo upravovat rybářský řád, dobu lovu, případně ceny povolenek v průběhu rybářské sezóny.

 

Kontaktní údaje: sportovní rybolov Samkův rybník

Telefon: 777 752 927, 777 842 006, 733 665 844, 721 475 050

Webové stránky: www.samkuvrybník.cz

Nové články v rubrice

Lom Radnice

admin | přečteno: 9137x | 28.03.2019 | Žádné komentáře

Lom Radnice se nachází v Západních Čechách mezi městem Radnice …

Rybník Ráček

admin | přečteno: 26111x | 16.03.2017 | 1 komentář

Soukromý revír rybník Ráček leží ve Středočeském kraji u obce Řevničov …

Rybník Královák

admin | přečteno: 28905x | 24.01.2017 | 1 komentář

Soukromý revír rybník Královák leží ve Středočeském kraji u obce Hostomice …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.