Domů Soukromé revíry Soukromý rybník Velký Vrchotický

Soukromý rybník Velký Vrchotický

- Reklama -

Soukromý rybník Velký Vrchotický leží ve Středočeském kraji nedaleko vesnice Vrchotice, přibližně 25 kilometrů severně od města Tábor. Rybník Velký Vrchotický má rozlohu 10 hektarů s průměrnou hloubkou od 2 do 4 metrů. Revír leží v jedinečné krajině Českého Meránu, kde okolí rybníku tvoří neopakovatelnou atmosféru. Jedinečná příroda s čistými lesy a klidným okolím je tím nejlepším místem pro rybářský odpočinek!

Na rybníku Velký Vrchotický si může užít pohodlný rybolov každý, kdo si zakoupí tamní povolenku a bude respektovat daná pravidla a rybářskou etiku. Kolem celého rybníku vede zpevněná cesta, která umožňuje pohodlnou dopravu rybářského vybavení až na břeh revíru.

V revíru žije pestrá rybí obsádka, ve které nechybí ani kapitální kusy! V rybníku mohou rybáři ulovit nádherné kapry, amury, jesetery, líny nebo tolstolobiky. Pochopitelně nechybí ani dravci, zejména pak štiky, candáti a okouni. Každý rybář tak má jedinečnou možnosti si splnit svůj rybářský sen!

 

O revíru 

Rozloha revíru: 10 ha

Kraj: Středočeský

 

Nejlepší cesta k revíru: z Prahy po D1, Benešov, Sedlec-Prčice, Vrchotice

 

Informace o lovu ryb na revíru

Ceník povolenek:

  • jednodenní 650,- Kč
  • dvoudenní 1100,- Kč
  • třídenní 1500,-Kč
  • týdenní 2400,-Kč
  • na 24 hod. 800,-Kč

Poznámka: Vždy na dva pruty. Třetí prut 150,-Kč/den.

 

Pravidla lovu: 

Oprávnění k rybolovu

Sportovní rybolov je povolen pouze na povolenky vydané provozovatelem t.j. firmou FOREST-FISH,spol.s.r.o. Rybolov může být prováděn jen způsobem odpovídajícím zásadám výkonu rybářského práva, ochrany ryb a vodních živočichů, jakož i ochrany přírody. Povolenka se zakupuje před započetím lovu ve srubu na hrázi rybníka Velký Vrchotický.

 

Povolené úlovky:

V jednom dni si může rybář ponechat nejvíce 7 kg všech druhů ryb (vyjma JESETERA), maximálně však dvě ušlechtilé ryby, tj. kapr, amur, štika, candát, tolstolobik. Při ulovení a ponechání si druhé ušlechtilé ryby, rovněž tak při chycení ušlechtilé ryby o váze, která přesahuje 7 kg, se dále chytá metodou „chyť a pusť“. Kapr nad 60 cm, amur nad 80 cm a jeseter se vrací zpět!!!

 

Minimální lovná délka ryby:

Druh cm
Kapr obecný 42
Amur bílý 55
Tolstolobik bílý 60
Lín obecný 30
Štika obecná 55
Candát obecný 45
Jeseter xx


Způsob lovu a chování při lovu:

Každý rybář je povinen s sebou míti povolenku, úlovkový lístek, OP nebo platný pas, metr, podběrák, vezírek s kruhy, gumovou podložku, vyprošťovák háčků nebo pean. Povinností rybáře je ošetřit ryby vrácené zpět desinfekčním prostředkem, který je v povinné výbavě rybáře. Oprávněný k lovu nesmí půjčovat prut druhé osobě!!! Při lovu na položenou je povoleno chytat na 2 pruty, je možné si přikoupit třetí prut za cenu 150.- Kč za den. Na každém prutu je povolen pouze jeden návazec. Při lovu ryb přívlačí je povolen pouze 1 prut, přičemž nesmějí být další pruty nastraženy. Vnadění a používání krmítek povoleno, krmítka je možné použít pouze volně průběžná. Lovící je povinen na lovném místě udržovat pořádek a čistotu. Přivezené odpadky je nutné odvézt a náležitě zlikvidovat. Zabíjení a kuchání ryb je povoleno jen na místě k tomu určeném.

Při lovu je zakázáno:

– Chytání ryb z ostrůvku a vstup na ostrůvek
– Při zabití úlovku jakýmkoliv způsobem zkracovat délku ryby
– Chytání ryb na srkačky
– Oprávněný k lovu nesmí půjčovat prut druhé osobě!!!
– Zavážení nástrah, chytání ryb z loděk a chytání na bójku
– Chytání ryb v okolí srubu a naproti přes vodu po celé délce obce Vrchotice (50 m, označeno tab.)
– Chytání ryb mezi moly
– Ponechávat odpadky na břehu, odhazovat je do vody a ponechávat odpadky (i napytlované) v okolí revíru.

 

Lov dravců:

Povoleno od 1.6. (června) na živou a mrtvou rybku, přívlačí na umělé nástrahy. Je zakázáno používat cejna jako nástražní rybičku. Cejn, karas, sumec jsou ryby nežádoucí a při jejich ulovení se nesmí vracet zpět do vody. Nepočítá se do úlovků. Při lovu na dravce je možné používat pouze háčky bez protihrotů.

 

Docházka, počet a množství úlovků a jejich evidence:

březen, duben, září, říjen od 06-21 hodin l.č.
květen ,červen, červenec, srpen od 05-24 hodin l.č.

Rybář je povinen zapsat každou rybu do úlovkového lístku ihned po uložení do vezírku!!! Zákaz výměny ryb ve vezírku!!! Zákaz ukládání ryb do společných vezírků. U ušlechtilých ryb se zapisuje jejich míra. Vjezd a odjezd je pouze kolem srubu. Při odjezdu se úlovkové lístky odevzdávají a úlovky předkládají ke kontrole k nahlédnutí. Předpokládaný odjezd v době nepřítomnosti správce je rybář povinnen telefonicky ohlásit minimálně půl hodiny předem z důvodu provedení kontroly úlovku. Nelovící návštěvy nechávají auta na parkovišti u srubu!!!

 

Místa k rybolovu:

Rybář má možnost rezervace místa k rybolovu. Lokalizace očíslovaných stanovišť je zobrazována na webové stránce www.forestfish.com.Rezervaci místa je možné provést telefonicky, nebo prostřednictvím online objednávkového formuláře.

 

Ostatní:

Nedodržení rybářského řádu znamená odnětí povolenky bez náhrady a při hrubém a opakovaném porušení rybářského řádu – zákaz rybaření na tomto revíru.

 

Kontrola

Povinnost dokladovat se všem zaměstnancům a majitelům firmy Forest-Fish s.r.o.,, dále pověřené osobě ke kontrole, dále je rybář povinen umožnit kontrole nahlédnutí do automobilů, zavazadlového prostoru a přívěsů.

 

Nabízené služby:

  • ubytování ve čtyřlůžkových chatách
  • možnost připojení karavanu na elektřinu
  • sprchy
  • toalety
  • občerstvení ve srubu

 

Zarybnění 

5 bodů znamená „největší“ zarybnění, 1 bod „nejmenší“.

 

Kapr obecný – 5

Amur bílý – 4

Cejn velký – 1

Jelec tloušť – 0

Jeseter (sibiřský) – 2

Lín obecný – 4

„Bílá ryba“ (plotice, perlín, ouklej) -4

Štika obecná – 5

Sumec velký – 0

Candát obecný – 5

Okoun říční – 3

Úhoř říční – 0

Bolen dravý – 0

Pstruh americký duhový – 0

Siven americký – 0

Tolstolobik – 2

 

Rybník Velký Vrchotický

Kontaktní údaje

Odpovědná osoba: Stanislav Frank

Telefon: 606 684 131

E-meil: forest-fish@seznam.cz

Webové stránky: www.forestfish.com

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -