DomůAkční nabídkaSpousta záběrů od kaprů na jaře: 9mm boilies slibuje spoustu zábavy

Spousta záběrů od kaprů na jaře: 9mm boilies slibuje spoustu zábavy

- Reklama -

Mnozí rybáři si při prvních vycházkách na jaře lámou hlavu s tím, jak přelstít kapry ve vodě. Jedním z klíčů k úspěchu je výběr té správné nástrahy. A do studené jarní vody se hodí malé boilies.

Velikost může při jarních vycházkách hodně rozhodovat o (ne)úspěchu. Ryby sice začínají být aktivnější, ale je zapotřebí si uvědomit, že v březnu a v dubnu bývá voda ještě dost studená. A to může mít vliv na „náladovost“ ryb. Těm je tak zapotřebí kolikrát nabídnout spíše menší nástrahu. Takové kritérium pak splňuje 9milimetrové boilies od Chyť a pusť.

 

Mini boilies Chyť a pusť Balanc

Velmi atraktivní kuličky na kapry i do hodně těžkých podmínek od české značky Chyť a pusť. Právě tato nástraha díky několika zásadním přednostem dokáže přelstít k záběru i pasivnější rybu. Takže když ostatní nástrahy selhávají, pak nastává ten pravý čas pro toto mini boilies. Malé boilies najdete na e-shopu Chyť a pusť.

První obrovskou předností pro lov kaprů zejména ve studenější vodě je již zmíněná velikost. Průměr těchto kuliček je pouhých 9 milimetrů, což je ideální velikost i na pasivnější kapry. Pokud tedy ryby nereagují ani na menší „plovky“ o velikosti 15 milimetrů, pak zkuste ještě menší nástrahu. Ten úspěch může být až překvapivě obrovský…

Jestli jsou ryby aktivnější, pak lze nastražit i vícero malých kuliček za sebou. Tím tak vytvoříte lákavý řetízek, který je pro mnoho kaprů neokoukaný a neobvyklý. Jenže zase: právě takové nástrahy dokážou mnohdy výrazně více zaujmout, což se projevuje větším počtem záběrů od ryb. Palec nahoru!

Tyto kuličky od Chyť a pusť jsou balanční. Co to v praxi znamená? Když rybář takové boilies hodí do vody, tak kulička nebude úplně plavat. Zároveň to ale není ani „klasické boilies“, které si lehne na dno. Balanční kulička je vznášivá, takže nádherně reaguje třeba na podvodní proudy, které ryby na lovném místě vytváří. Takže nástraha je zásadně přirozenější, což je skvělá „zbraň“ na opatrné ryby.

 

Na výběr je hromada příchutí

Kromě atraktivní velikost a vznášivosti kuliček je další výraznou „zbraní“ nápadné zbarvení. Některé příchutě jsou totiž vyráběny v opravdu nepřehlédnutelných barvách, takže rybář se může spolehnout, že kapr takovou nástrahu rozhodně nepřehlédne. A to je zásadní právě při jarním rybaření, kdy bývá voda v našich revírech krásně čistá – takže ryby se při hledání potravy řídí i zrakem.

Rybář si pak tyto drobné kuličky na kapry může vybrat hned v několika příchutích. K dostání jsou jak ovocné, tak masové nebo „kořeněné“ příchutě. Asi nejoblíbenější variantou při jarním rybaření je příchuť „ovocný mix“, která kombinuje účinné sladké vůně.

A pak samozřejmě nemůžeme zapomenout na klasickou jahodu, která je v rybaření nesmrtelnou legendou. Nástraha má nádherně sladké aroma, které se šíří i v těžkých podmínkách, což znamená ve studené vodě. Rybář se tak může s touto příchutí těšit na spoustu záběrů od mlsných kaprů.

V širokém sortimentu příchutí si ale rybář může vybrat i z osvědčených masových odérů. K těm nejpopulárnějším patří oliheň, která má skutečně výrazné aroma. Další variantou je potom krill, který rybáři rovněž s velkou oblibou používají, protože jen málokdy zklame.

„Černým koněm“ je potom výrazně páchnoucí česneková příchuť, která skvěle pracuje právě i ve studené vodě. I v těchto ztížených podmínkách dokáže česnekové aroma vytvářet výrazné potravní signály, na které kapři spolehlivě reagují. Mini boilies v různých příchutích najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -