DomůNovinkySumec napadl plavkyni v jezeře u Ostravy. Podobné případy se už staly

Sumec napadl plavkyni v jezeře u Ostravy. Podobné případy se už staly

- Reklama -

Na Hlučínském jezeře nedaleko Ostravy se odehrál případ, kdy sumec napadl plavkyni. Ta vyvázla s krvavými škrábanci na noze. Podobné případy se „ve světě“ už odehrály. O případu informovala TV Nova. 

Hlučínské jezero leží nedaleko Ostravy. A právě díky jeho poloze je tato vodní plocha oblíbenou rekreační lokalitou pro mnoho tamních obyvatel. Koupání v jezeře si ale možná příště rozmyslí plavkyně Petra, kterou v této vodní ploše napadl sumec.

 

Sumec útočil na Hlučínském jezeře

Televize Nova informovala o kuriózním napadení, kdy se sumec zakousl do nohy plavkyně. Napadení pro televizi popsal přítel plavkyně pan Michal, který uvedl, že sumec se zakousl do nohy jeho přítelkyně asi 200 metrů od břehu.

Útok podle přítele plavkyně vypadal tak, že se dravec zakousl do nohy ženy, a poté s ní začal cloumat. Výsledkem tak byly škrábance na noze plavkyně Petry. Ženě se ale nakonec povedlo ze sevření sumcovy tlamy vymanit. A naštěstí se dostala v pořádku na břeh.

Při pohledu na zveřejněné fotografie pak „rybářovo oko“ pozná, že toto zranění skutečně vypadá jako od ostrých „kartáčů“, které má sumec v tlamě. Zranění nebyla ale tak vážná, aby plavkyně Petra vyhledala lékařskou pomoc.

 

Případy útoku sumce na člověka se už staly

Jedna věc na začátek: rozhodně není na místě se obávat koupání v tuzemských vodách. Podobné útoky, kdy sumec zaútočí na člověka, jsou opravdu výjimečné. Na druhou stranu se podobné incidenty v minulosti už staly.

Jeden případ se odehrál třeba v roce 2016 v bravorském městě Kössnach. Právě tady se sumec „zahryzl“ plavkyni do stehna. I tato žena si z incidentu odnesla krvavý šrám na noze. Tehdy se spekulovalo o tom, že sumec zaútočil na plavkyni proto, že hlídal hnízdo s jikrami.

VIDEO: Útok sumce na potápěče. Podívejte se na podvodní video

Další případ napadení sumce dokonce natočili potápěči. Ti při „návštěvě“ pod vodní hladinou narazili na sumce. Jenže velký dravec se začal po chvíli chovat poněkud nervózně. Vše nakonec vygradovalo do toho momentu, kdy sumec zaútočil!

„Tento sumec byl extrémně agresivní. Slyšeli jsme o tomto chování příběhy, ale nikdy jsme to neviděli. Toto chování bylo opravdu zajímavé, protože sumec stále útočil a držel se v naší blízkosti,“ uvedli potápěči.

Zdroj: TV Nova, ilustrační foto: Martin Mráz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -