DomůNovinkyTakového kapra jste ještě neviděli: rybář chytil rybu se zkřivenou páteří

Takového kapra jste ještě neviděli: rybář chytil rybu se zkřivenou páteří

- Reklama -

Na konci roku 2023 se rybář Ian Thiels vydal na ryby, kdy se mu poštěstilo chytit neobyčejný úlovek. Zvláštní ryba byla zároveň pro Thielse posledním úlovkem roku, který si ale bude dlouho pamatovat.

Překvapený rybář se s úlovkem pochlubil na sociální síti. Označil jej za zajímavý právě díky odlišnému vzhledu. Ian Thiels si je totiž vědom toho, že u ryb nezáleží pouze na velikosti nebo hmotnosti. Každá ryba může být jedinečná svým způsobem a může přinést fascinující pohled na rozmanitost života pod hladinou.

 

Neobvyklý vzhled, který zaujme

Ryba měla viditelně propadlou páteř od hlavy až po začátek hřbetní ploutve. Velmi netradiční je pak postavení spodních prsních a břišních ploutví. Zdá se, jako by tam byla mezi nimi nezvykle veliká mezera, což je nejspíše způsobeno právě deformací páteře

„Chce se mi říct divný, zvláštní, prapodivný, zázračný? Trochu jako já,“ komentoval rybář s úsměvem na rtech tento pozoruhodný úlovek. Kapr, kterého sdílel Ian na sociálních sítích, byl opravdu jiný než všechny ty dokonalé ryby, které běžně chytává.

Deformace páteře této ryby může být příkladem genetické mutace nebo následkem vnějších vlivů. V každém případě však dodává rybě charakter a jedinečnost.

 

Ryba, na kterou nezapomenete

Tento příběh nám připomíná, že krása ryb spočívá nejen v jejich velikosti nebo hmotnosti, ale také v jejich jedinečných rysech. Ať už se jedná o zbarvení nebo právě takovéto anomálie. Každá ryba může být jako umělecké dílo, které nás překvapí a inspiruje.

Tímto úlovkem Ian Thiels připomíná, že ve světě rybolovu je mnoho překvapení, a že každá ryba může skrývat svůj vlastní příběh. Nejedná se však o jediný úlovek z uplynulé sezony, který byl něčím jiný, zvláštní a zajímavý.

 

Nejkrásnější kapr předešlého roku?

Koncem minulého roku byla zaznamenána další výjimečná ryba, tentokrát od maďarského rybáře, který chytil rekordního dvoubarevného koi kapra. Tato impozantní ryba, která je dokonalým spojením bílé a oranžové barvy, patří určitě mezi nejkrásnější kapry předešlého roku.

Zajímavý však byl i svojí velikostí. Rybář Lászlo Kápolna neustále rekord koi kapra posouvá. Na jezeře Gyékányes ho chytil již potřetí za život. Naposledy ryba vážila 26,1 kilogramů, což je aktuální rekord koi kapra v Maďarsku.

V této vodě ale nežije pouze jeden obrovský koi kapr. Jezero je vyhlášené obrovskými kapry, kterým dominuje například 37kilogramový šupináč, kterému místní přezdívají Bukó. A ano, tohoto kapra ulovil právě i velezkušený rybář László Kápolna. A to hned šestkrát!

Ilustrační foto: InRybar.cz a László Kápolna (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Prosím uveďte mě na tento spací pytel třívrstvový jaká je jeho šířka já sháním šířku minimálně 90 cm byl bych radši kdyby měl 100 cm

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -