DomůNovinkyTěžké časy u rybářů? Zájem o mimopstruhové povolenky byl nižší! Podaří se...

Těžké časy u rybářů? Zájem o mimopstruhové povolenky byl nižší! Podaří se ztrátu dohnat?  

- Reklama -

Ekonomická situace se v posledním období komplikuje v mnoha oblastech. A vypadá to, že tento negativní trend se dotkl i chování rybářů, alespoň co se nákupu nových povolenek týče. Moravskoslezský územní svaz třeba uvedl, že rybáři v první půlce sezóny 2021 měli menší zájem o mimopstruhové povolenky. Přesto! Vedení moravskoslezských rybářů počítá s tím, že předpokládaný příjem z povolenek bude nakonec naplněn.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O situaci ohledně prodejů rybářských povolenek informoval Moravskoslezský územní svaz. Rybáři uvedli, že zájem o mimopstruhové povolenky byl do poloviny letošního roku nižší. Příjemným překvapením ale pro moravskoslezské rybáře naopak bylo, že pstruhových povolenek se prodalo více.  

„Ekonom územního svazu seznámil na posledním zasedání výboru územního svazu všechny členy s šetřením prodeje povolenek k 15. 6. 2021. Konstatoval, že prodej pstruhových povolenek je vyšší, než bylo plánováno a prodej mimopstruhových povolenek je zatím nižší (mínus 2 miliony) než bylo plánováno,“ uvedl Moravskoslezský územní svaz.  

Přesto! Ekonom moravskoslezských rybářů vyslovil předpoklad, že se nakonec podaří naplnit předpokládaný příjem z prodejů povolenek. „V této souvislosti bude letos tolerováno a proplaceno překročení zarybňovacích plánu u kapra o maximálně 5 %, a překročení zarybňovacího plánu v dravých rybách, samozřejmě po předchozím projednání s rybářským technikem panem Vávrou,“ dodal územní svaz.

 

Ceny povolenek 2022

Rybáři už znají ceny povolenek pro sezónu 2022. A někteří si připlatí! Týká se to třeba rybářů, kteří si kupují celosvazové nebo celorepublikové pstruhové povolenky. Co se týče územních povolenek, tak tam se hromadné zdražování nekonalo. S vyššími cenami oproti minulé sezóně musí počítat jen rybáři ze Severočeského územního svazu.

PŘEHLED: Ceny povolenek na ryby 2022! Kolik rybáři zaplatí v příštím roce?  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. No aby ne je lepší si projít v klidu řeku a vypnout. a ne jak na se kuli covidu stává z přehrad a rybníků veřejná koupaliště a tábořiště. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -