DomůNovinkyTolstolobec o váze 50 kilogramů: obrovská ryba se nevešla na XL podložku

Tolstolobec o váze 50 kilogramů: obrovská ryba se nevešla na XL podložku

- Reklama -

Rybařina je krásná tím, že nikdy nevíte, co se skrývá na druhém konci vlasce. Nedávno měl možnost takový zážitek prožít rybář Erik Gavallér, který vytáhl tolstolobce, jenž vážil okolo půl metráku.

Rybář si spolu s několika dalšími lidmi zamluvil ubytování v rekreačním středisku Keresztháti. Svou výpravu zahájil zakrmováním, přičemž se skupinou přátel se zaměřil na čtyři místa, která považoval za vhodná.

 

Z úlovku rybářovi spadla čelist

„Už jsme tu byli několikrát, jen na jiné části ústí. Vždy jsme chytali kapry a amury v rozmezí 10 až 13 kilogramů,“ nechal se slyšet lovec Erik Gavallér.

Rybařit začali ve čtyři hodiny odpoledne a až do druhé hodiny ranní nebylo slyšet jediné pípnutí signalizátoru. Čekání se nakonec ale vyplatilo. A třešňové boilie přineslo své ovoce.

Brutální „hrčák“ prolomil to noční ticho. Byl jsem zrovna v chatce, když ryba zabrala. Rychle jsem vyběhl ven a rybu jsem zasekl. Nezdála se mi moc velká, ale bojovala hezky,“ popsal průběh prvotního zdolávání rybář.

„Vše naznačovalo tomu, že je to kapr, ale po tom, co jsem s rybou 15 minut bojoval, a stále ji neviděl, tak jsem začínal pochybovat. Najednou jsem ji zahlédl a spadla mi čelist. Byl to gigantický tolstolobec,“ řekl nadšený Erik Gavallér, který požádal svého kamaráda, aby okamžitě přinesl podběrák.

 

Pro rybu musel nakonec skočit do vody

Šťastného rybáře však náhle popadla panika, když se snažil několikrát rybu podebrat do podběráku, avšak bez úspěchu. Museli tedy improvizovat! Svůj prut podal kamarádovi a sám bryskně skočil do vody.

Popadl rybářskou podložku velikosti XL a snažil se do ní rybu dostat. Tento nelehký úkol splnil Erik na jedničku, byť obrovskému tolstolobci čouhala ven celá ploutev. Monstrum nakonec dostali na břeh.

Ryba vážila 53,5 kilogramů včetně podložky. Byli jsme v naprostém šoku,“ řekl o životním úlovku Erik Gavallér.

 

Invazní druh je těžké ulovit na nástrahu

Tolstolobci jsou třeba ve Spojených státech amerických považováni za invazní druh, kteří jsou přímými konkurenty některých původních rybích druhů. Tyto ryby se do amerických vod dostaly v 80. letech minulého století, kdy je do volné přírody pustili chovatelé ryb.

Tolstolobec pestrý není běžným rybářským úlovkem. Jedná se o to, že tato ryba se živí zooplanktonem vysoko ve vodním sloupci. Takže tyto ryby jsou často mimo dosah rybářských nástrah. A když už na nástrahu tolstolobec ve sloupci narazí, moc často o ní nejeví zájem.

Zdroj: Pecaverzum, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -