DomůRybářské radyRybářské tipy a trikySilně páchnoucí peletky do krmení na kapry: vyrobíte je za pár minut

Silně páchnoucí peletky do krmení na kapry: vyrobíte je za pár minut

- Reklama -

Drobné peletky jsou ve světě rybaření oblíbeným doplňkem při vnadění ryb. Právě ty v jemných krmných směsích vytvoří hrubší částice, které ryby pozdrží na lovném místě. Takže šance na záběr roste.

Věděli jste ale, že si drobné peletky do krmení můžete vyrobit i v pohodlí domova? Ano! Stačí k tomu jen trocha surovin a pár chvilek. A velmi jednoduše si tak můžete vyrobit vynikající peletky, které pomůžou udržet kapry na lovném místě. Pojďme si ukázat naprosto jednoduchý recept pro výrobu páchnoucích peletek do krmení.

 

Co budeme potřebovat k výrobě peletek?

K výrobě samotných peletek toho nebudeme potřebovat mnoho. Abychom vyrobili „základ“ této návnady, tak budeme potřebovat pouze vajíčko, strouhanku a krupici. Z těchto zmíněných surovin vytvoříme těsto.

Pro výrobu drobných peletek budeme potřebovat jen pár surovin…

Aby ale peletky vydávaly pořádný zápach, který zláká ryby blíže ke krmení, pak budeme potřebovat ještě další věci. První je asijská rybí omáčka, která je v každé asijské večerce. Tato rybí omáčka má velmi silný živočišný odér, který dokáže zaujmout i ryby.

Osobně pak do těsta pro výrobu malých peletek používám ještě chilli omáčku. Tu sháním rovněž v asijských večerkách. Tato omáčka je vynikající nejen díky unikátnímu aroma, ale také barvě. Takže peletky půjdou ve vodě mnohem lépe vidět. Pokud tedy víte, kde tuto chilli omáčku sehnat, rozhodně ji nenechávejte v regálech!

Osobně rád při výrobě používám upravenou injekční stříkačku. Šikovnější rybáři se ale obejdou i bez ní

Poslední věcí, kterou pak k výrobě domácích peletek do krmení budeme potřebovat, jsou injekční stříkačky požadovaných průměrů. Právě s jejich pomocí vytvoříme peletky v typickém tvaru. Tato pomůcka výrobu výrazně zrychluje a zjednodušuje. Šikovní jedinci si ale poradí i bez těchto stříkaček

 

Výroba zabere jen pár minut

Samotná výroba peletek je opravdu velmi jednoduchá a rychlá. Stačí do misky rozbít 1 vajíčko, které rozmícháme. Někteří rybáři mohou použít třeba vodu nebo nějaký tekutý atraktor (např. booster), osobně jsem ale zastáncem právě vajíček.

Do misky si rozbijeme 1 vajíčko

Následně do rozmíchaného vajíčka nasypeme takové množství strouhanky a krupice, aby těsto nebylo ani příliš řídké, ale ani příliš suché. A teď jedna věc: jestli chcete, aby se peletky rozpadaly rychleji (třeba při rychlejším rybaření na feeder), pak použijte pouze strouhanku. Krupice je naopak více pojivá, takže peletky díky tomu vydrží ve vodě delší dobu.

Vajíčko poté rozmícháme

Ve chvíli, kdy máme vyrobený základ pro těsto na peletky, tak do něho nalijeme větší množství rybí omáčky. Jelikož se jedná o tekutinu, je lepší základ dělat trochu sušší, aby po nalití omáčky nebylo těsto příliš řídké. Rybí omáčka celému těstu dá velmi koncentrovaný odér, který bude spolehlivě lákat ryby k nástraze.

Strouhanka s krupicí vytvoří krásné těsto na výrobu peletek do krmení

Jak už jsem výše zmínil, tak osobně do těsta ještě přidávám chilli omáčku. A to jednak proto, že na chilli ryby skvěle reagují, zejména pak ve studenější vodě. Zároveň pak červená omáčka dá těstu výraznější zbarvení, díky kterému jdou peletky skvěle vidět.

Rybí omáčka dá těstu pořádný říz

Jakmile máme uválenou kouli těsta, tak použijeme injekční stříkačku požadovaného rozměru. Právě s pomocí stříkaček jsme schopni velmi rychle vytvořit proužky těsta, které pak rozkrájíme na jednotlivé peletky. Šikovní rybáři, kteří chtějí mít třeba větší krmné peletky, pak mohou válečky uválet samotnýma rukama.

Osobně do těsta přidávám i chilli omáčku

Nakonec pak vyrobené peletky vložíme do misky, kterou uložíme do ledničky. Díky nízké teplotě peletky ztuhnout, takže se s nimi pak suprově pracuje přímo u vody. Jak sami vidíte, tak tento návod je velmi jednoduchý, a přitom si můžete vyrobit atraktivní návnadu za pár korun.

 

Peletky v krmení vytvoří hrubší částice

Když se s peletkami následně přesuneme k vodě, tak je jednoduše přidáme do sypkých krmných směsí. Právě v tu chvíli v jemném krmení vytvoříme hrubší částici, která dokáže zastavit krmící se ryby na lovném místě. Díky tomu tak šance na záběr od mlsného kapra roste.

Těsto natlačíme do injekční stříkačky, díky které ho pořádně stlačíme

Velkým plusem je také to, že peletky po vhození do vody na sobě vytvoří oslizlý povrch, který je rovněž pro ryby velmi lákavý. Po nějaké době si peletky představte jako změklé a slizké těsto – tomuhle jen tak nějaký kapr neodolá.

A vzniknou proužky těsta

K tomu si následně připočtěte to, že peletky díky rybí omáčce a chilli vydávají opravdu atraktivní pachové signály, které slibují velkou zábavu u vody. Tohle prostě nemá chybu! Peletky jsou vhodné zejména při klasickém lovu na krmítko nebo při chytání na feeder. Prostě paráda!

Samozřejmě do krmení, ve kterém jsou tyto doma vyrobené peletky, lze přidávat i další hrubší částice. Třeba kukuřici. Ta spolu s peletkami vytvoří zajímavý „krmný koberec“, který kapry zastaví, a donutí je se krmit. Jednoduché, ale účinné…

 

K peletkám se hodí lákavá nástraha

Jelikož jsou tyto peletky určené zejména pro rychlejší lákání ryb při lovu na krmítko a feeder, je lepší k nim přidávat nástrahy pro rychlé rybaření. Typicky se jedná o extrudy, kukuřici nebo třeba červy. Právě s takovými nástrahami je šance na rychlé dosažení rybářského úspěchu.

Tohle nemá chybu!

Pevně věřím, že jste se v tomto článku dozvěděli zajímavé informace, které vám pomohou při výrobě levného a jednoduchého krmení na kapry. Vzhledem k tomu, že zdražování se nevyhnulo ani rybářskému segmentu, je určitě každý recept na výrobu levného krmení k užitku.

Přeji vám s doma vyrobenými peletkami spoustu krásných úlovků!

Text a foto: Viktor Krus (InRybar.cz)

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -