DomůNovinkyTrofejní kapři „na sněhu“: jsou zimní fotky velkých kaprů ty nejkrásnější?

Trofejní kapři „na sněhu“: jsou zimní fotky velkých kaprů ty nejkrásnější?

- Reklama -

Zimní kaprařina rozhodně patří k těžkým rybolovným metodám. Jde o to, že právě nízké teploty celý lov ryb výrazně komplikují. Přesto! I na zasněžených vodách rybáři mohou ulovit nádherné kapry.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Zažili jste to někdy? Břehy okolo oblíbeného revíru jsou zaváté nánosy sněhu. Mrazy ale nejsou natolik silné, aby zamrzla vodní hladina. I takové podmínky některé rybáře lákají k vodě, ze které se snaží vytáhnout jeden z tamních „kapřích pokladů“.

Tenhle lov rozhodně není jednoduchý! Nízké teploty vody pořádně tlumí aktivitu ryb, které rozhodně nežerou tak, jako v teplejší vodě. Přesto! Občas nastanou chvíle, kdy i letargické ryby přijímají potravu. A když rybář tento okamžik „trefí“, může chytit životní rybu. Tak jako tito zahraniční rybáři…

 

Zimní lysec s obrovským pupkem!

Jednoho z nejkrásnějších letošních zimních kaprů ulovil rybář Rowan Reijnen. Tomu se povedlo ze studené vody vytáhnout dokonalého lysce, který měl naprosto fascinující stavbu těla. Šlo totiž o krásně vysokou rybu s tolik typickým hrbem za hlavou. Ještě zajímavější pak možná bylo i narvané břicho velkého kapra. Nádherná ryba!

Dechberoucí úlovek si rybář nechtěl nechat jen pro sebe, a fotografie poslal do známého nizozemského rybářského magazínu KWO.nl. Právě pro něj úspěšný rybář řekl: „Nechci vám tohoto zimního krasavce zatajovat.“ A zároveň dodal, že z tohoto úlovku má obrovskou radost.

A my se rozhodně nedivíme! Jde o to, že kapr byl v opravdu parádní formě. Kromě již zmíněné stavby těla měl kapr také obrovskou ocasní ploutev. Neskutečné „kormidlo“! A určitě musíme poukázat i na krásné zbarvení ryby – díky němu ryba s okolním zasněženým prostředím působila jako obrázek.

 

TOP lysci z jezera Bled

Výše představený kapr ale nebyl jediným fascinujícím zimním úlovkem. Mezi kaprařskou komunitou rezonují i další fotografie zimních kaprů „na sněhu“. Nádherné úlovky se povedly kaprařovi Gašperovi Nachtigalovi. Právě ten dokázal na legendárním jezeře Bled ulovit dvě dokonalé ryby.

První byl krásně vysoký lysec s typickou konstitucí těla. Kapr měl kulaté tělo, kterému dominoval výrazný hrb za hlavou, a poté i vystouplé břicho. Kromě toho měla ale ryba i nádherné zbarvení! Na tuhle rybu se prostě nejde vynadívat!

Kromě toho se ale zkušenému kaprařovi povedlo ulovit ještě jednoho lysce, který sice neměl tak vysoké tělo, ovšem každého rybáře jistojistě zaujal různě postavenými šupinami. Tyhle ryby jsou mezi rybáři také velmi ceněné, protože svým vzhledem se „zaryjí hluboko do rybářovy duše“. Na takové ryby se prostě nezapomíná!

Když koukáme na tyhle zimní fotografie kaprů „na sněhu“, napadá nás jednoduchá otázka: jde o nejkrásnější fotky během kaprařského roku? Možná je to tím, že takových zimních fotografií s kapry není tolik. Anebo si jen rybář uvědomí, že chytit takovou rybu v takových podmínkách si prostě zaslouží „dvojnásobné“ uznání…

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -