DomůNovinkyRybáři vysadili o 800 000 kusů více ryb, než jim stanovuje zarybňovací plán

Rybáři vysadili o 800 000 kusů více ryb, než jim stanovuje zarybňovací plán

- Reklama -

Středočeský územní svaz zveřejnil data o rybích násadách v roce 2022. A z uvedených čísel vyplývá, že středočeští rybáři nasadili o více jak 800 000 kusů ryb, než jim stanovuje zarybňovací plán. 

Foto: Středočeský územní svaz

Zmíněná data zveřejnil Středočeský územní svaz na webu. Rybáři uvedli, že v roce 2022 vyplatili za násady celkem 44 860 237 korun. Původně středočeští rybáři počítali s tím, že za ryby zaplatí 35 255 112 korun. Proč došlo k mnohamiliónovému navýšení?

 

Výrazné překračování plánů u původních druhů

Do vyšších plateb za rybí násady se jednak promítly zvýšené ceny za ryby do svazových vod. Zároveň ale středočeští rybáři výrazně překračovali zarybňovací plány u mnoha druhů ryb. Zásadní zprávou je, že toto překračování zarybňovacích plánů se týkalo také původních druhů ryb.

Například Středočeský územní svaz v loňském roce do svazových vod nasadil bezmála 31 000 kusů parem, přičemž zarybňovací plán jim stanovuje jen 12 100 kusů těchto ryb. „Je to odraz vícezarybnění parmou, které poskytl Středočeský územní svaz a několik místních organizací si tuto násadu ještě navíc přikoupilo,“ komentovali středočeští rybáři.

Další výrazně více nasazovanou rybou byl například i pstruh obecný. Právě „našich potočáků“ mají středočeští rybáři podle plánu nasadit 9000 kusů, v roce 2022 jich ale do svazových vod pustili neuvěřitelných 21 027 kusů.

„Zde se již pozitivně projevuje náš společný projekt se Středočeským krajem na vysazování potočáků do vybraných středočeských toků,“ dodal Středočeský územní svaz.

 

Rybáři plány překročili i u kapra a dravců

Překračování zarybňovacího plánu ze strany středočeských rybářů je ale k vidění u vícero rybích druhů. Také třeba u „nejžádanějšího“ kapra. Právě této ryby mají do svazových vod ve Středočeském územním svazu nasadit 183 663 kusů, realita v roce 2022 byla ale 262 735 kusů.

Středočeští rybáři pak také překračovali zarybňovací plány u dravců. Například populárních candátů rybáři nasadili 142 845 kusů, přičemž plán jim stanovuje nasadit 117 515 kusů. Druhým populárním druhem rybího dravce je štika, a právě těch středočeští rybáři nasadili 147 392 kusů, plány jim stanovují nasadit 131 775 kusů.

K překročení zarybňovacích plánů ale došlo také například u mníka jednovousého, podoustve, cejna, amura nebo lína. „Celkem jsme měli dle zarybňovacích plánů v roce 2022 vysadit 1 035 070 kusů ryb, vysazeno jich bylo 1 871 753 kusů,“ doplnili středočeští rybáři.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Protože mi na Moravě máme nejdražší povolenky a ještě omezení to dá přeci rozum. Ale co se týče článku za jiné druhy ryb než je kapr tak palec nahoru je to potřeba

  2. Je to divny porad se prekracuje jako plan ale drive byl pstruh lipan normalni ryba tady ve strednich cechach parma lin candat stika normalni plne reky dnes je vsude jen hromada kapru a sumcu co chyti uplnej blb protoze toho je moc preplneny reky ale jiny ryby chybej

  3. Tak ve středních Čechách chytá kapry asi každý blb, ale v jižních je jich rok od roku méně, nemluvě o ceně povolenky na Lužnici začíná být skoro vzácnost chytit kapra nad 50 cm samí bolen a původní ryby špatný a cena povolenky super jedna z nejdražších a samá omezení Petrův zdar

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -