DomůAkční nabídkaTrumf na dravé ryby: Vznášivé mrtvé rybičky naložené v páchnoucím dipu

Trumf na dravé ryby: Vznášivé mrtvé rybičky naložené v páchnoucím dipu

- Reklama -

Lov dravých ryb je v plném proudu. Teplota vody začala klesat níže, což je pro rybáře signál, že teď budou dravci aktivní. Na co ale štiky, okouny nebo candáty chytat? Sáhněte po vylepšené klasice. 

Ilustrační foto: LK Baits

Lov dravých ryb na rybičku patří k nejúspěšnějším metodám. Právě při tomto rybaření dravcům nabízíme jejich přirozenou kořist, na kterou jsou odjakživa zvyklí. Velká část rybářů pak ráda sahá po mrtvých rybičkách, které jsou praktičtější. Pokud i vy rádi lovíte na mrtvé rybičky, pak se podívejte na novinku od české firmy LK Baits…

 

Mrtvé rybičky naložené v páchnoucím dipu

Česká firma LK Baits začala na dravcovou část rybářské sezóny nabízet mrtvé rybičky, které jsou naložené v páchnoucí tekutině. Díky tomu tak nástraha ve vodním prostředí vydává koncentrovaný potravní signál, na který dravci skvěle reagují. Mrtvé rybičky najdete na e-shopu LK Baits .

Rybičky jsou v páchnoucí tekutině naloženy dlouhodobě, díky čemuž se do nich koncentrované aroma pořádně „zažralo“. Takže nástraha tak vydává silný zápach dlouhou dobu, a to i v hodně studené vodě. Proto jsou tyto mrtvé rybičky vhodné i při podzimním a zimním rybaření.

Kromě silného zápachu je velkou výhodou těchto rybiček také to, že jsou „vznášivé“. Takže rybičky nepadnou na dno do nánosů, ale krásně se vznášejí nad těmito nánosy. Díky tomu tak nástraha jednak nezapadne do nějakého „bordýlku na dně“, zároveň se taková nástraha dravcovi mnohem lépe „nabírá do tlamy“.

Mrtvé rybičky naložené v dipu si lze vybrat ve dvou velikostech. Rybáři mohou sáhnout po velikosti 6 až 10 centimetrů, anebo od 5 do 8 centimetrů. Tyto velikosti jsou tak ideální nejen na candáty a štiky, ale také například na velké okouny. Upozorňujeme: Rybičky kvůli této velikosti není možné dle platných pravidel používat na některých svazových vodách! Myslete na to!

 

Jak mrtvé rybičky používat?

Rybičky lze používat jak při chytání na klasickou položenou, kdy k průběžnému závaží připevníme jednoduchý návazec. Naprosto ideální je tato nástraha ale i při chytání na jemný feeder, kdy se zaměřujeme třeba na okouny nebo candáty. Při tomhle rybaření tyto mrtvé rybičky skvěle fungují.

Mrtvé rybičky naložené v dipu jsou ideální napíchnout buďto za hřbet pod páteří, anebo klasicky za ocásek. Samozřejmě, možné je také rybičku navléct klasicky na návazec s pomocí prošívací jehly. Rybička má poměrně tuhou svalovinu, takže s ní jde nahodit i dále od břehu.

I když je rybička vznášivá, není na škodu k ní přidat kousek pěny. Právě toto vylepšení napomůže k tomu, aby se nástraha pořádně nadzvedla nad dno. Tento vylepšovák doporučujeme především na těch vodách, na kterých jsou velké nánosy odumřelých rostlin nebo spadaného listí.

Důrazně doporučujeme, abyste při lovu na tyto rybičky používali pouze jednoháčky, a ideálně bez protihrotu. Jelikož jde o velmi atraktivní nástrahu, je dobré používat právě háčky, které jde jednoduše vytáhnout z rybí tlamy. Zároveň důrazně doporučujeme, abyste sekali ihned po záběru – rybička nemá takovou velikost, abyste po záběru museli čekat.

Jestli aktuálně hledáte nějakou zajímavou nástrahu na dravce, pak se rozhodně podívejte na mrtvé rybičky od LK Baits. Tato nástraha má velmi výrazné aroma, ve vodě se skvěle chová a ryby na ni skvěle reagují. Mrtvé rybičky naložené v dipu najdete na e-shopu LK Baits .

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -