DomůNovinkyTyhle háčky nesmíte používat při lovu na rybičky: rybáři schválili změnu

Tyhle háčky nesmíte používat při lovu na rybičky: rybáři schválili změnu

- Reklama -

Rybáři, kteří chytají dravé ryby na nástražní rybičky na severočeských mimopstruhových revírech, si musí zapsat jednu důležitou změnu. Na těchto vodách začalo platit přísnější pravidlo.

O výrazné změně na severočeských mimopstruhových vodách informoval sám Severočeský územní svaz na svém webu. Právě tam vedení rybářů ze severu Čech uvedlo, že od letošní rybářské sezóny musí rybáři respektovat nové pravidlo ohledně lovu dravých ryb na nástražní rybičky.

 

Při lovu na malé rybičky jen jednoháčky

Ona zásadní změna při lovu dravých ryb na nástražní rybičky se týká použitých háčků. Ve zkratce: pokud budete na severočeských mimopstruhových vodách dravce chytat na nástražní rybičky o délce menší než 15 centimetrů, pak můžete chytat pouze s jednoháčkem.

„Uvedené opatření platí pro všechny mimopstruhové revíry Severočeského ÚS. Praktické ověření této BPVRP bylo v posledních čtyřech letech úspěšně testováno v MO Duchcov,“ dodalo vedení severočeských rybářů.

Všichni rybáři, kteří se vydají na dravé ryby na severočeské „mimopstruhovky“, si tak musí dávat pořádný pozor, aby rybičku o délce méně jak 15 centimetrů nenastražili na dvoj nebo trojháček. Právě kvůli tomuhle by mohli přijít o povolenku k lovu. Podobné zkušenosti mají například někteří moravskoslezští rybáři, na jejichž revírech platí stejné pravidlo.

 

Zrušení některých omezení na Nechranicích

Severočeský územní svaz dále informoval o tom, že od této sezóny přestanou platit některá přísnější opatření na Nechranicích. Právě na této velmi populární rybářské lokalitě na severu Čech platila některá pravidla, která měla za cíl ochránit tamní populace dravců.

Od této sezóny tak přestane platit zákaz na Nechranicích lovu ryb z plavidel od 15. října. A dále také přestane platit zákaz lovu dravců přívlačí, na umělou mušku a muškařením na nástrahy nedosahující délky 15 centimetrů.

Vedení severočeských rybářů ale upozorňuje, že i v této sezóně platí pravidlo, kdy přisvojením 2 kusů dravých ryb nebo jejich kombinace (štika, candát, sumec) končí denní lov. A dále na Nechranicích rybáři mohou lovit pouze na celé nástražní rybičky, jejichž délka je minimálně 15 centimetrů.

„Minimální délka všech druhů ryb, kromě těch, které mají podle vyhlášky č. 197/2004 Sb. určenu vyšší, se stanovuje na 15 centimetrů. Toto ustanovení platí i pro přechovávané nástražní rybky,“ dodal Severočeský ÚS.

Připomínáme všem rybářům, aby si důkladně přečetli rybářská pravidla na rybářskou sezónu 2024. Právě omezení ohledně nástražních rybiček platí na vícero revírech, nejen v Severočeském územní svazu. Proto si důkladně prostudujte platná pravidla!

Zdroj: Severočeský ÚS, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

14 KOMENTÁŘE

 1. „Přestane platit zákaz lovu dravců přívlačí, na umělou mušku a muškařením na nástrahy nedosahující délky 15 centimetrů.“
  To byla ale pěkná ptákovina.

 2. Na malou rybku je jednohaček ok, ale taky ne vždycky.. ten, kdo chytal opravdu šetrně – na feeder s jednoháčkem a trojháčkem,nebo kombinací dvou jednoháčků, ten to prostě teď odklopí a nechá to na jistotu zažrat na cígo… Tleskám 👏 v Anglii se chytají dravci na kombinaci trojháčků s rybkou běžně a pouští se a světe div se vyšší úhyn tam není. Jestli by nebylo lepší si členskou základnu vybírat a vychovávat, než prodat povolenku každýmu hňupovi, jen aby byly svazozlaťáky… A k té přívlači -> Aneb okouni se vytřeli, tak je zas chvíli můžete masakrovat na UL. Bliju, ale nedivím se už ničemu v naší banánové republice…

 3. řeší se stále a všechno skoro všude jak lidská moudra buší an nebeskou klenbu…. svaz by mohl popřemýšlet o tom, když jdou kontrolovat ty háčky, měli by sebou mít metr na změření, PČR by měla být přítomná aby to kvalifikovala jako přestupek, a kdyby se rybář bránil, nebo něco řekl, měli by tam být přítomni psychyatři, aby ho mohli na místě prohlásit za nesvéprávného. Pruty zabavit, a za nejvyšší možnou tržní cenu vydražit a ze zisku si rybářská stráž může koupit další metry na měření, zbytek můžou prochlastat v rumech…. debilita se zastavit nedá, ale třeba s ní bojovat JW

 4. Už mě nebaví ta komedie kolem BP. RŘ a s ním spojená pravidla by měla být po celé ČR stejna. Pokud budu rybařit po celé ČR nebo jen po ČRS, tak strávím více času studií BP než chytáním.

 5. Bylo by fajn,nechat řeky živočichům a netrápit ryby,nezabíjet,nebyl by Svinec na břehách.ryby se snad dají koupit v supermarketech,proč drásat naše krásný řeky.sám jsem byl rybář ale zanechal jsem toho.snad Brusel zakáže i tohle svinstvo.j

 6. Na jednoháčky chytám už přes 40let. Nikdy jsem nedával dvojčátek nebo trojháček na dravce kromě nástrahy na sumce na velkou rybu. Něco jiného je vláčení na třpytky nebo voblery.

 7. Na jednoháček chytám už leta letoucí. A výsledek je stejný jako před 40 lety když se chytalo na dvojháčky.

 8. Dámy a pánové,bohužel i takoví lidi mezi námi žijí ,není jich málo lidi co nerespektují všeobecné pravidla.
  Jsou to vlastně chudáci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -