DomůAkční nabídkaÚspěšný lov candátů na mrtvou rybičku: Jak mít více záběrů? Zkuste tohle!

Úspěšný lov candátů na mrtvou rybičku: Jak mít více záběrů? Zkuste tohle!

- Reklama -

Chytání candátů na mrtvou rybičku patří k nejúspěšnějším rybolovným disciplínám při chytání těchto krásných dravců. A ono se není čemu divit! Když rybář chytá na přirozenou potravu candátů, pak může počítat s úspěchem. Jenže! U chytání na mrtvou rybičku je ten problém, že rybička se nehýbe. Takže nevydává žádné vibrace, které by candáti zaregistrovali. Proto je zapotřebí se spolehnout pouze na pach nástražní rybičky, která je mrtvá. Tento pach jde ale jednoduše posílit. Jak na to?

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Jen si to představte: Sedíte na břehu oblíbeného revíru, ve kterém máte nahozené dvě nástražní rybičky, které jsou mrtvé. Teď už jen čekat, jestli je candáti najdou. Jenže! Kvůli tomu, že se rybičky nehýbou, tak musíme spoléhat pouze na pach mrtvého sousta pro candáty. Proto není na škodu tento pach mrtvé nástražné rybičky posílat. Jak? Stačí použít některý z atraktivních dipů na nástražní rybičky, které dneska nabízí hned několik výrobců.

Ten princip je naprosto jednoduchý! Jde o to, že nanesením atraktivní tekutiny na mrtvou rybičku posílíme její pach. Nástraha tak ve vodním prostředí začne vysílat mnohem silnější potravní signály, takže šance na záběr je mnohem větší. Je třeba pamatovat na to, že candáti se při shánění potravy pochopitelně řídí i citlivým čichem.

Jednotlivé spreje na nástražní rybičky fungují tak, že posílí pachovou stránku mrtvé rybičky. Pro pochopení: Představte si, že máte na stole kus syrového masa. To samo o sobě nějaký pach vydává. Ovšem ve chvíli, kdy je naložíte do marinády a hodíte na gril, tak potom je pach mnohem silnější. Takhle zjednodušeně dipy na nástražní rybičky fungují. Jaký sprej na nástražní rybičku vybrat? Možností je hned několik!

 

Sprej na candáty Sensas Bombix

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Perfektní sprej na candáty od renomované značky Sensas, který má opravdu hodně koncentrovaný pach. Jak tenhle sprej vlastně smrdí? Jde o velmi intenzivní zápach rybiny, který výrazně posílí pachovou stopu mrtvé nástražní rybičky nebo umělé nástrahy. Tohle je fakt síla! Díky tomu je rybář schopen candáty zaujmout i na větší vzdálenost.

Velkou výhodou tohoto spreje na candáty je to, že na nástrahách vydrží dlouhou dobu. Takže rybář nemusí nijak často znovu a znovu sprej aplikovat. Použití je naprosto jednoduché: Na vybranou nástrahu stačí několikrát stříknout atraktivní roztok na candáty. Pak doporučujeme několik desítek vteřin počkat, aby se tekutina do nástrahy pořádně „zažrala“.

Tento sprej na dravce se vyrábí i v dalších variantách. Kromě spreje na candáty je možné si vybrat třeba sprej na štiky nebo sprej na okouny. Tyto varianty třeba mísí pachy rybiny a žížal. Tohle je taky zajímavá varianta pro zatraktivnění nástrah na dravce…

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Sprej na candáty Chyť a pusť

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Další sprej na candáty, tentokrát od české značky Chyť a pusť. Tento sprej pro zatraktivnění nástrah dokáže ve vodním prostředí vytvořit silné pachové stopy, které zaujmou šmejdící candáty i na velkou vzdálenost. I v tomto případě stačí na nástrahu párkrát nastříkat atraktivní tekutinu, kterou je dobré nechat pár desítek vteřin působit.

Někteří rybáři to dělají tak, že postříkané nástrahy na candáty vloží do krabičky, a nechají je odležet i na několik hodin. Pro vysvětlení: Rybáři třeba vezmou mrtvou rybičku, kterou postříkají tímto sprejem na candáty. Následně pak rybičku vloží do sáčku a dají na několik hodin do chladu. Co se stane? Do slizu a masa mrtvé rybičky se tato tekutina vsákne, takže ta tak bude výrazně páchnout dlouhou dobu. Super!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -