DomůUzly a montážeMontážeStiff Bottom Bait Rig: Jednoduchý a rychlý návazec na kapry, který nejde...

Stiff Bottom Bait Rig: Jednoduchý a rychlý návazec na kapry, který nejde vidět!

- Reklama -

Tohle je parádní návazec na kapry! Pro jeho navázání se používá měkký fluorocarbon, který se vyznačuje „neviditelností“ ve vodním prostředí. Tento materiál navíc krásně kopíruje všechny nerovnosti na dně, takže nevznikají žádné nápadné obloučky. Tuhle lest neprokoukne ani ten nejzkušenější kapr. Velkou výhodou tohoto návazce je, že nástraha se volně pohybuje po obloučku háčku – díky tomu se nástraha volně „převaluje“ v podvodních proudech a nepůsobí „podezřele“.

ČTĚTE TAKÉ: Více informací o lovu kaprů naleznete v sekci Kaprařina

Použitím fluorocarbonu dosáhneme toho, že tento jednoduchý a rychlý návazec můžme používat na těch revírech, kde je čistá voda. Tento návazec je vhodný i pro použití na podzim a v zimě, kdy je ve vodě minimum nečistot, takže ryby velmi dobře vidí. A v neposlední řadě: Tento návazec funguje i na silně prochytávaných vodách, ve kterých jsou kapři skutečně opatrní. Velkou výhodou tohoto návazce je to, že se váže opravdu jednoduše. Pojďme na to…

 

Postup vázání návazce Stiff Bottom Bait Rig

  • Nejprve si ustřihneme kus navazovacího materiálu (vhodný je měkký fluorocarbon). Poté navážeme háček. Na raménko háčku navlečeme smršťovací hadičku, kterou „zatáhneme“ v horké vodě nebo nad zapalovačem.
  • Nyní vezmeme obratlík s kroužkem, který připevníme na oblouček háčku (za očko obratlíku budeme nastražovat nástrahu). Obratlík s kroužkem na háčku zafixujeme s pomocí silikonové zarážky
  • Na druhém konci navážeme obratlík (s pomocí smyčky – lepší vlastnosti návazce ve vodě). Tento obratlík slouží k upevnění návazce pod zátěží.
  • Nakonec na obratlík na háčku nastražíme nástrahu (s pomocí šňůrky)

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -