DomůUzly a montážeMontážeMontáž s průběžným splávkem

Montáž s průběžným splávkem

- Reklama -

Tento typ splávku není připevněný na kmenovém vlasci napevno, ale volně se po něm pohybuje. Hloubku volíme pomocí silikonové zarážky, kterou navlékáme na navazovací materiál před splávek. Zarážka musí být vždy před splávkem, jinak by celá montáž nefungovala. Princip totiž spočívá v tom, že po nahození splávek nadnese voda. Splávek se tak pohybuje po vlasci až po zarážku, která ho zastaví.

Tato montáž je vhodná při lovu menších (okouni, plotice, perlíni) i větších (štiky, kapři) ryb. Záleží na použitých komponentech – při lovu menších ryb používáme menší, při lovy větších ryb větší. Mezi výhody této montáže patří, že s ní můžeme zpravidla dále nahodit. Dále je tato montáž efektivnější při lovu na omezeném prostoru (např. při plavané ve větvích), anebo při lovu na dírky, protože celá montáž po sjetí splávku k zátěži a návazci je poměrně krátká. I tento průběžný splávek vyvažujeme borky, větší modely pak průběžnými olůvky.

ČTĚTE TAKÉ: Více informací zjistíte v sekci Plavaná

Toto video sice pojednává o montáži na štiky, princip je ale totožný. Na původním videu jde velice špatně vidět navazovací materiál, proto jsme k tomuto textu přidali i toto video.

Na konec montáže připevňujeme koncový návazec, buďto pomocí smyčky, anebo při lovu větších ryb na obratlík či karabinku. Není ani výjimkou lovit na lanko (wolfram, ocel).

Přidejte i vy své hodnocení
Předchozí článek
Další článek
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -