DomůNovinkyVIDEO: Nejbrutálnější souboj s rybou? Takhle bojuje „evropská královna“ hlavatka!

VIDEO: Nejbrutálnější souboj s rybou? Takhle bojuje „evropská královna“ hlavatka!

- Reklama -

O hlavatkách se říká, že jsou to královny evropských vod. A není se co divit! Z výpovědí úspěšných lovců kolikrát běhá mráz po zádech. Ti se častokrát shodují na tom, že právě souboj s hlavatkou patří k těm nejtěžším. A nejde jen o souboj! Samotný lov těchto ryb je podle mnoha rybářů královskou disciplínou, která je ale protkána nefalšovanou rybářskou dřinou. Jak to vlastně vypadá, když rybář dostane hlavatku na háček?

Ilustrační foto: FlyFishing Channel

Na jednom videu z rybářského internetu jde vidět krásný souboj s velkou hlavatkou, která měřila 94 centimetrů, a vážila nějakých 8 kilo. Na videu jde vidět to, jak rybář nahodí nástrahu do proudné vody, když najednou přijde rána do prutu! Ten se rázem ohne jako namožená záda. Teď začíná nefalšované rybářské eldorádo!

Rybářovi se daří držet hlavatku od všech možných překážek, a po nějaké době se mu pod nohama zjeví temný obrys ryby. Nádherná hlavatka, ze které nabíhá „husí kůže“! Ryba je tak velká, že se pomalu ani nevleze do podběráku. Neskutečný „válec“! Tohle by chtěl zažít asi každý rybář!

VIDEO: Souboj s hlavatkou o délce 94 centimetrů!

 

Hlavatka je nefalšovaný dravec!

To, že hlavatky jsou obávanými dravci, kteří se nezaleknou ničeho, prozrazuje i toto další video. Na něm jde vidět, jak rybář zdolává jednu menší hlavatku. Jenže! Z temného proudu se rázem objeví větší hlavatka, která zaútočí. Tohle je fascinující podívaná!

 

Obrovská hlavatka Jakuba Vágnera

Světově uznávaný rybář Jakub Vágner má na kontě celou řadu obrovských ryb, které by chtěl mít na háčku asi každý rybář. Přesto! I takto zkušený rybář má stále své další cíle. Jedním z nich bylo ulovení trofejní hlavatky, což se mu na Slovensku povedlo!

„V rybaření jsou mnohé výzvy. Někdo preferuje závodní rybolov, jiní lov velkých kaprů či cestování za rybami daleko za hranice naší vlasti. Každý z nás si najde to své, a proto je rybaření tak krásné. Mým obrovským a nepokořeným snem bylo ulovení velké hlavatky v její domovině, a to na Slovensku,“ napsal slavný rybář Jakub Vágner. A to se mu nakonec povedlo!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -