DomůNovinkyVIDEO: Pytlák na Labi uvázal velkého sumce u břehu! Slušný rybář ho...

VIDEO: Pytlák na Labi uvázal velkého sumce u břehu! Slušný rybář ho pustil

- Reklama -

Předseda kolínských rybářů Jiří Krouza na sociálních sítích zveřejnil příspěvek, ve kterém se zmínil o uvázaném sumcovi u břehu. Uvázaného sumce našel rybář z ciziny, který pro jistotu právě kontaktoval kolínského předsedu, aby se on sám něčeho nedopustil. Rybář nakonec velkou rybu odvázal a pustil zpátky do vody. Rybáři se shodli na tom, že sumce ke břehu uvázal pytlák, který jej chtěl pravděpodobně v noci odnést domů.  

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: Jiří Krouza

Rybář uvázaného sumce nalezl u břehu na Labi v Kolíně u elektrárny, kdy si všiml zatlučené tyče v zemi, o kterou bylo uvázané lanko. „Včera mě kontaktoval neznámý kolega rybář-cizinec s tím, že u elektrárny v Kolíně při procházce s dětmi našel uvázaného sumce za lanko k tyči,“ uvedl kolínský předseda Jiří Krouza.

Aby měl rybář jistotu, že se nedopustí ničeho proti pravidlům, tak kontaktoval kolínského rybářského předsedu Jiřího Krouzu. „Měl obavu, zda ho smí pustit, bál se, aby se on sám něčeho nedopustil. Proto volal,“ napsal kolínský předseda.

Rybáři se nakonec shodli, že uloveného sumce uvázal ke břehu nějaký pytlák, který takto velkou rybu chtěl odnést až pod „rouškou“ noci. „Sumce tam uvázal zřejmě nějaký pytlák a kvůli jeho velikosti se chtěl pro rybu vrátit za tmy. Na tom jsme se shodli,“ doplnil Jiří Krouza.

Kolínský předseda rybářů tento příspěvek o záchraně uvázaného sumce na sociálních sítích zveřejnil i proto, že velkou rybu zachránil právě rybář z ciziny. O rybářích z ciziny panují některé stereotypy, ale tak jako všude, ani tady nelze všechny „házet do jednoho pytle“.

„Příspěvek dávám zejména proto, že o slušnosti a přístupu rybáře nerozhoduje jeho původ, jak si mnozí myslí. Tomuto pánovi jsem poděkoval a s jeho souhlasem zveřejnil,“ ukončil Jiří Krouza.

VIDEO: Podívejte se na uvázaného sumce, kterého rybáři z ciziny zachránil

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -