DomůNovinkyVýjimka pro lov dravců: Rybáři mohou na pstruhové pískovně chytat před zahájením

Výjimka pro lov dravců: Rybáři mohou na pstruhové pískovně chytat před zahájením

- Reklama -

Rybáři z Mělníka informovali o tom, že získali výjimku pro odlov dravých ryb na pstruhovém revíru Pšovka 1. Pokud rybáři mají pstruhové povolenky na tento revír, mohou se zúčastnit dubnového odlovu.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O získané výjimce informoval ČRS MO Mělník na webu. Mělničtí rybáři uvedli, že získali výjimku od Středočeského kraje k odlovu dravců na pstruhové pískovně Pšovka 1 (413 022). Díky této výjimce tak držitelé povolenek mohou lovit dravé ryby na této pískovně už před zahájením.

Rybáři na pstruhové pískovně budou lovit štiky, okouny, sumce, boleny nebo candáty. Pokud se rybářovi podaří vyjmenovaného dravce ulovit, tak si ho vždy přisvojí. Úlovek dravce zapíše do povolenky samostatně na jeden řádek, na který zapíše druh, délku a hmotnost úlovku.

 

Jak bude odlov na Pšovce 1 vypadat?

Doba odlovu se bude konat od 5. do 15. dubna 2022 vždy od 6 do 20 hodin. Bacha! Udělená výjimka od Středočeského kraje se týká pouze části revíru Pšovka 1 (431 022) v pískovně Vlíněves (Baraba). Je důležité si uvědomit, že na okolních vodách platí platná pravidla. Dávejte si na to pozor!

Aby se mohl rybář odlovu dravých ryb na pstruhové pískovně zúčastnit, je zapotřebí mít buďto pstruhovou místní povolenku ČRS MO Mělník, územní pstruhovou povolenku Středočeského územního svazu nebo pstruhovou celosvazovou či celorepublikovou povolenku.

Rybáři, kteří budou chtít chytat na pískovně dravé ryby v rámci výjimky, musí před začátkem lovu datum a číslo revíru podtrhnout, aby bylo zřejmé, že chytají v rámci výjimky.

Jakými metodami je povoleno chytat? Rybáři můžou dravce chytat buďto na umělé nástrahy na přívlač, anebo na živé či mrtvé rybičky přes 10 centimetrů délky. Důležité pravidlo! Pokud rybář chytne jinou rybu, než je candát, štika, sumec, bolen nebo okoun, tak ji musí okamžitě pustit zpátky do pstruhového revíru.

INFO: Chcete vědět o daném revíru? Popis revíru na webu ČRS MO Mělník

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -