DomůAkční nabídkaKaprové nástrahy na začátek sezóny: Tyhle pochoutky pro kapry spolehlivě fungují

Kaprové nástrahy na začátek sezóny: Tyhle pochoutky pro kapry spolehlivě fungují

- Reklama -

Při prvních vycházkách se rybář může setkat s velkou pasivitou ze strany ryb. Pokud ale rybář použije správnou nástrahu, může si užít parádní rybaření. Co tedy na začátku sezóny napíchnout na háček?

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Rybářský svět nabízí celou řadu dobrot pro kapry. Co ale v téhle široké nabídce vybrat? Je dobré se zaměřit na několik důležitých faktorů. Zaprvé: Nástraha by měla mít silnou vůni, která se dobře šíří i ve studené vodě. Zadruhé: Důležité je i reflexní zbarvení, které půjde vidět i na zaneseném dně. A za třetí: Není na škodu, když se nástraha dokáže vznášet nad zmíněnými nánosy.

Pokud všechny tyto faktory spojíme dohromady, tak si můžeme velmi dobře zachytat i při prvních vycházkách k vodě, kdy kolikrát panuje studené počasí a voda v revírech je ještě pořád studená. Na jaké nástrahy v takových podmínkách chytat?

 

Dipovaná kukuřice

Asi není rybáře, který by někdy nechytal na kukuřici. Právě dipovaná kukuřice na ryby nabízí přesně ty vlastnosti, které při prvních vycházkách potřebujeme. Tato nástraha je naložena v krásně voňavých esencích, které dokážou vytvořit koncentrovanou pachovou stopu i za hodně nízkých teplot. Tohle je fakt super! Dipovanou kukuřici za rozumné peníze je možné si obstarat třeba na e-shopu Chyť a pusť.

Dipovaná kukuřice na kapry ve skleničkách

Další parádní vlastností této nástrahy je právě to, že je vyráběna v reflexních barvách. Takže i když se na ryby vydáme na začátku sezóny, kdy na podvodních terénech je velké množství mrtvé vegetace, tahle nástraha se v tomto „bordýlku“ neztratí.

Bylo by super, kdyby kukuřice dokázala plavat, aby se nadzvedla nad zmíněné nánosy. No, moment! Ona plavat může! Stačí k řetízku pod háčkem, anebo k zrníčkům na háčku, přidat kousek pěny. Díky tomu se nástraha nadzvedne nad zmíněné nánosy, takže kapr si ji mnohem rychleji všimne. Jen si to představte: Jak nastražená kukuřice plave nad krmítkem s voňavým krmením. Tohle funguje!

Různé nastražení kukuřice na amury na návazcích na amury

Velkou výhodou dipované kukuřice je právě onen nálev. Díky němu mají zrníčka kukuřice nejen velmi ostrou vůni, ale také jsou v něm konzervované. Takže sklenička dipované kukuřice na ryby vydrží bez problémů celou sezóny. Ano, pokud kukuřici samozřejmě nebudeme sypat do krmení. Ale k tomu nám postačí klasická kukuřice „z večerky“. Pokud chcete kvalitní dipovanou kukuřici, pak ji najdete na e-shopu Chyť a pusť.

 

Plovoucí dumbelles 8 mm

Výše jsme si představili tradiční nástrahu na ryby, teď si ukážeme něco z toho modernějšího světa. O co jde? O plovoucí dumbellsky na ryby. Jedná se o drobné válečky, které mají atraktivní průměr 8 mm, což je při prvních jarních vycházkách naprosto dokonalé. Plovoucí nástraha je k dostání na e-shopu Chyť a pusť.

K vysoké atraktivitě této nástrahy pak přispívá i to, že se jedná o plovoucí nástrahu. Takže po nahození do vody se dumbellsky krásně nadzvednou nad nánosy na dně, takže jsou pro rybu lépe viditelné. Tohle nenechá žádný kapr jen tak!

Tato nástraha na ryby je dostupná v 5 příchutích, kdy si rybář může vybírat ze sladkých nebo masových vůní. K dostání je třeba sladká příchuť jahoda-banán, která se perfektně hodí právě při prvních jarních vycházkách, kdy ryby na sladké příchutě spolehlivě reagují. Pokud jste fanoušky masových odérů, pak si můžete vybrat z příchutí oliheň-krill, oliheň-chobotnice, nebo krab-ananas.

Naším favoritem je potom kořeněná příchuť robin red, která skvěle „jezdí“ právě i v tu chvíli, kdy jsou ryby méně aktivní. Pokud se chcete na tyto dumbellsky podívat podrobněji, pak jsou dostupné na e-shopu Chyť a pusť za velmi zajímavé peníze.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. To je nehoráznost za kolínka takových peněz, no když se podívám na ceny celého jeho sortimentu LK tak mi je mdlo. Hloupí lidé kteří to kupují .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -