DomůAkční nabídkaVytvořte „podvodní pastvinu“ pro amury: Zelené pelety na amury plné vodních rostlin

Vytvořte „podvodní pastvinu“ pro amury: Zelené pelety na amury plné vodních rostlin

- Reklama -

O amurech se dobře ví, že milují vodní rostliny. Tito „vodní býkové“ jsou schopni spásat rozlehlé plochy, které zarostly vodními rostlinami. Co takhle použít krmení na amury, které rostliny obsahuje?

Ilustrační foto: LK Baits

Už jste o tom určitě taky slyšeli: Když v některé lokalitě začnou bujet vodní rostliny, většinou se začne obměňovat i rybí obsádka. Jak? Rybáři do vody začnou více nasazovat amury, aby danou lokalitu nevítaných rostlin zbavili. Tohle je zavedená praxe…

No ano, amuři totiž opravdu milují vodní rostliny, které žerou ve velkém. Rybář kolikrát může u vody narazit na chvíle, kdy se například rákos divoce třepetá. To se pasou amuři! Této neodolatelné chuti po „zelené složce“ by měli využít i rybáři, a to zejména tam, kde je rostlin velký nedostatek

 

Zelené pelety na amury s rostlinami

Krásně zelené pelety na amury dávají tušit, že obsahují nemálo rostlinné složky. A je tomu tak! V těchto peletách je k nalezení celá řada „zelených dobrot“. Výrobce do pelet přidává kromě vojtěšky nebo lipových květů také spirulinu nebo chlorelu (sladkovodní řasy). Zelené pelety na amury jsou k dostání na e-shopu LK Baits  za zajímavou cenu.

Amurové pelety s obsahem rostlin, které slouží jako nástraha nebo krmení

Tento koktejl vodních rostlin tak ve vodním prostředí dokáže vytvářet velmi silnou pachovou stopu, která věrně napodobuje přirozenou potravu amurů. A jelikož jde o pelety, tak rybář je schopný s tímto krmením (díky množství) vytvořit lákavou „podvodní pastvinu“. Amuři tak při návštěvě krmného místa nedokážou tomuto odolat!

Velmi důležitou vlastností je i zelené zbarvení, které jednak prozrazuje vysoký obsah rostlinných složek, zároveň jde ale o kontrastní zbarvení. Takže když bude rybář chytat na kamenitém, štěrkovém, písčitém nebo i jílovitém dně, tak pelety půjdou nádherné vidět. Tohle je taky důležitá vlastnost!

 

Pelety je ideální kombinovat s kukuřicí

Jak tyto pelety používat? Hodně rybářů se naučilo tyto amurové pelety kombinovat s klasickou kukuřicí. Pro představu: Rybáři nejčastěji míchají 3 až 4 kilogramy kukuřice s 1 kilogramem pelet. Pokud si tedy rybář pořídí praktičtější 10 kilogramové balení pelet, pak mu vystačí na smíchání s 30 až 40 kilogramy kukuřice. To už je slušná dávka návnady…

Peleta na amura z vodních rostlin

Tento postup je nejlepší proto, že rybář smíchá dvě nejoblíbenější složky amurů. Kukuřice je při lovu „stříbrných torpéd“ účinná už odnepaměti. Zároveň ale žluťounká zrníčka nemusí na krmném místě vydržet delší dobu, protože je milují i jiné ryby. Zelené pelety pak krmení dodají tolik důležitou rostlinnou složku a zajímavou chuť, a ve vodě vydrží delší čas.

Ano, rozpad těchto pelet je sice závislý na celé řadě faktorů, ale například 20 mm pelety na amury vydrží ve vodě 5 až 8 hodin, a to i ve chvíli, kdy na místo připlavou menší ryby. Nezapomínejte na jednu věc: Největší chuť panuje ve chvíli, kdy daná surovina není tolik obvyklá.

Co tím myslíme? Jde o to, že zelené pelety na amury s rostlinami jsou nejúčinnější zejména tam, kde vodní rostliny chybí. Jde o to, že amuři mají v sobě chuť na rostliny zakódovanou od jejich vykulení ve vodním prostředí. A ve chvíli, kdy na rostlinnou potravu narazí v lokalitě, kde přirozeně žádná není, pak se můžou doslova zbláznit.

Pokud hledáte krmení na amury, které tyhle ryby s velkou chutí vyhledávají, pak se rozhodně podívejte na tyto zelené pelety. Obsahují fakt hromadu chutných rostlin, po kterých se amuři můžou doslova utlouct. Amurové pelety najdete na e-shopu LK Baits  za super nízkou cenu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -