DomůNovinkyZátah rybářské stráže a policie: Rybáři dostali pokuty za parkování až 2000...

Zátah rybářské stráže a policie: Rybáři dostali pokuty za parkování až 2000 korun

- Reklama -

Rybářská stráž z Nových Mlýnů zveřejnila informace o zátahu s policisty na Mušovském jezeře. Kontrola probíhala na mušovském úseku, který se nazývá „Ptačák“. Tady policisté rozdali mastné pokuty. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Rybářská stráž z Nových Mlýnů uvedla, že kontrola s policisty v druhé polovině května se zaměřila na břehy obce Brodu nad Dyjí. Právě tady totiž skončilo hájení, a čekal se vyšší nápor ze strany rybářů, kteří budou u vody nocovat. A zkušenosti porybných se potvrdily.

Na úseku, který rybáři nazývají „Ptačák“, obec Brod nad Dyjí instalovala nové zákazové značky. Rybáři tak nemohli do daného místa jezdit vozidly. Jenže někteří to nerespektovali. Policisté tak při kontrole rozdali celkem 8 blokových pokut do výše až 2000 korun.

Novomlýnská rybářská stráž hned druhým dechem dodala, aby rybáři zákaz respektovali, protože kontroly s policií budou pokračovat.

 

Zadržené povolenky za nepřítomnost u prutů

Ten den měla hodně práce ale právě i tamní rybářská stráž. Porybní totiž během zmíněného květnového dne zadrželi hned 4 povolenky. Za co? Rybářská stráž „papíry“ zadržela za dlouhodobou nepřítomnost u prutů a lov na 3 udice.

„Třeba se nám pomalu podaří situaci na jezerech zlepšit, a slušní rybáři nebudou tolik omezováni zákazy za chování těch neslušných,“ komentovala situaci novomlýnská rybářská stráž.

 

Informace zveřejňuje známý novomlýnský rybář Rudiko

Informace o práci novomlýnské rybářské stráže zveřejňuje známý pálavský rybář, který si říká Rudiko. Tento rybář je známý díky jeho aktivitám na Nových Mlýnech, kdy se snaží vytvořit co nejlepší podmínky pro rybáře. O jeho práci si můžete přečíst třeba v těchto článcích

„Byl jsem kontaktován rybářskou stráží pro možnost zveřejňování jejich aktivit kolem Novomlýnských nádrží. Za nedlouho proběhla osobní schůzka, a já souhlasil. Protože každá mince má dvě strany, tak cílem zveřejňování reportů je snaha najít společnou cestu v tom, aby ti slušní rybáři netrpěli za ty špatné,“ vysvětluje rybář Rudiko.

„Ono je potřeba i veřejně mluvit o aktivitách RS, které nikdo nevidí a nikde se o nich nepíše. Pokud se strhne nějaká diskuze, tak prosím na úrovni. Já osobně tuto aktivitu vítám a věřím, že i toto má smysl,“ dodal pálavský rybář.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -