DomůNovinkyZadržených 45 pytláků a přes 200 povolenek, ukazuje přehled středočeských porybných

Zadržených 45 pytláků a přes 200 povolenek, ukazuje přehled středočeských porybných

- Reklama -

Středočeský územní svaz zveřejnil data o činnosti tamní rybářské stráže. A z nich vyplývá, že porybní měli docela napilno. V loňském roce totiž zadrželi desítky pytláků a zadrželi stovky povolenek.

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

Vedení středočeských rybářů zveřejnilo, že porybní na tamních svazových vodách v roce 2021 zadrželi 45 pytláků a 219 povolenek. Na první pohled tato čísla mohou vypadat „hrozivě“, ovšem například zadržených pytláků bylo nejméně od roku 2019.

Za co rybářská stráž nejčastěji zadržovala povolenky? „Ze zkušeností platí, že mezi nejčastější přestupky patří nezapsané úlovky ryb, lov po denní době lovu, lov na více prutů, nepřítomnost u nahozených prutů,“ řekl pro magazín InRybar.cz tiskový mluvčí středočeských rybářů Václav Šámal.

Důležitou informací je také to, že na vodních plochách Středočeského územního svazu došlo k zadržení 27 oprávnění (z celkového počtu 6714 stažení oprávnění k odlovu).

 

Nejvíce pytláků zadrženo v Kolíně

Určitě nejednoho rybáře bude zajímat, na kterých vodách se nejvíce pytlačí. „Místní organizace nám hlásí počet zadržených pytláků, za loňský rok jich bylo nejvíce na revírech MO Kolín – šest,“ řekl tiskový mluvčí Středočeského územního svazu. To, jestli šlo o české pytláky, anebo cizince, Středočeský ÚS nesleduje.

Jaké tresty pytláci dostávají za své nelegální rybaření na svazových vodách? Tyto informace nemají středočeští rybáři k dispozici. „Bohužel nejsou k dispozici, stejně jako výsledky správních řízení v přestupcích, které projednávají obce s rozšířenou působností,“ přiblížil Václav Šámal.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Proti pytlákům neznat slitování. Drancují naše vody. Chraňme si naši krásnou přírodu. Členům stráže velké díky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -