DomůNovinkyRybáři pomáhají uprchlíkům z Ukrajiny: Shání pro ně lehátka a spacáky

Rybáři pomáhají uprchlíkům z Ukrajiny: Shání pro ně lehátka a spacáky

- Reklama -

Po rozpoutání násilí na Ukrajině se na západ vydala spousta ukrajinských uprchlíků, a to i do České republiky. Právě jim chtějí někteří pomoci. Třeba i rybáři, kteří shání vybavení pro spánek.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Výzvu k pomoci zveřejnila například rybářská firma od kapraře Michala Kučery. Právě společnost Mikbaits podpořila pomoc pro ukrajinské uprchlíky, kdy rybáři shání rybářská lehátka a spacáky do sokolovny v Malých Hrašticích.

„Máte doma zbytečné, starší, nepoužívané lehátko, či spacák a chtěli byste nějak pomoci? Kontaktujte prosím našeho dobrého známého a kamaráda Filipa, který organizuje pomoc uprchlým ukrajinským rodinám,“ vyzývá kaprařská firma.

 

Sokolovna bude azylovým domem

Od dnešního dne, tedy 1. března 2022, se sokolovna v Malých Hrašticích promění na azylový dům pro ukrajinské uprchlíky, kteří utíkají před ozbrojeným konfliktem v jejich zemi. Podle informací budou zde ubytovány především ženy a děti.

Velký nedostatek ale trápí lidi z azylového domu ohledně vybavení pro pohodlný spánek. „Momentálně chybí už jen asi 30 lůžek pro dospělé,“ vysvětluje Filip z azylového domu. Proto se mu rybáři snaží pomoci tím, že mezi sebou shání klidně použitá rybářská lehátka, na kterých by se dospělí uprchlíci mohli vyspat.

„Obracíme se touto cestou na všechny, které by mohli pomoci a mají doma lehátko či spacák, který by byli ochotni věnovat na dobrou věc. Prosím, kontaktujte nás co nejdříve na telefonním čísle 739 305 609.

 

Kaprař Jakub Fabian na místě: Mrzne a sněží

Přímo na slovensko-ukrajinských hranicích je i známý kaprař Jakub Fabian, kterého rybářští fanoušci znají třeba díky jeho rybářskému kanálu ElFabianoTV. Kuba Fabian do celé situace vnesl osobní zkušenost přímo z místa, kdy popisuje hrozivé podmínky, kterým musí normální lidi z Ukrajiny čelit.

„Pevně věřím, že toto bláznovství brzo skončí. V noci mrzlo, sněžilo a v zástupu na hranicích čekaly stovky žen, dětí, důchodců, kteří opravdu za nic nemůžou,“ popisuje Jakub Fabian u fotografií, na kterých zveřejnil humanitární pomoc.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -