DomůNovinkyZákaz pískání hlásičů po 22. hodině: Rybáři musí dodržovat noční klid, jinak...

Zákaz pískání hlásičů po 22. hodině: Rybáři musí dodržovat noční klid, jinak hrozí pokuta

- Reklama -

Ve sněmovně leží návrh zákona, který zakazuje používání hlučné elektroniky v nočních hodinách. Kromě rádií se to týká i rybářských hlásičů. Právě jejich pronikavý zvuk bude po 22. hodině trestán. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Nový zákon, který se připravuje na půdě sněmovny, upravuje podmínky nočního klidu. Nadále platí, že v nočních hodinách není přípustné rušit noční klid. Ovšem! Poslanci se rozhodli rozšířit to, jak bude nutné noční klid dodržovat. A právě do toho spadají i rybářské hlásiče

 

Pokuta 1000 až 5000 korun od městské policie

Regulaci nadměrného hluku stanovuje Zákon o ochraně veřejného zdraví. Ten mluví o tom, že je zakázáno rušit veřejnost od 22. hodiny večerní do 6 hodin rána. Zmíněný zákon jasně stanovuje, že hluk v nočních hodinách nesmí přesahovat 40 decibelů. Jenže právě tuto hodnotu rybářské signalizátory porušují.

Poslanci tak připravili úpravu zákona, kde nově nebude možné mít zapnutý zvuk hlásiče od 22. hodiny do 6 hodin rána. Toto nařízení nebude kontrolovat rybářská stráž, ale městská policie. Pokud ta zjistí, že rybář má zapnutý rybářský hlásič, pak rybářovi hrozí pokuta 1000 až 5000 korun. Nová úprava začne platit od příštího roku.

 

Rybáři: Jak je to s příposlechy?

Rybáři sice nebudou moci mít zapnuté zvukové signalizátory na hlásičích, ale světla zapnutá být mohou. Takže i při nočním rybaření se signalizátory pořád ještě hodí. Protože rybář snáze uvidí, na který prut mu bere ryba.

Velkou otázkou je, jak se bude řešit zvuk z příposlechů. A na to zákon pamatoval. Zvuk z příposlechu nebude trestán v případě, že bude vycházet v bivaku, který bude zavřený. Pokud bude bivak otevřený, pak se počítá s tím, že bude trestán.

Pokud se chystáte vyhodit vaše rybářské hlásiče, tak to určitě nedělejte, protože tato zpráva je tradičním aprílovým žertem na magazínu InRybar.cz. Dovolte, abychom vám popřáli ten nejlepší vstup do jarní části rybářské sezóny. Doufáme, že budete u vody úspěšní, a že si hlavně odpočinete od toho všeho, co se na nás v poslední době valí. A pokud si chcete zlepšit náladu, pak se podívejte na naše starší aprílové žeríky.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

  1. Škoda že je to jenom apríl.Ty pipaky mi lezou na nervy,stejne jako bivaky.Natahat k vodě celý obývák i s kuchyni.Zneprijemnovat ostatnim tichým bláznům pohodu a relax.Co to je za rybarinu,kouzlo rybariny se vytratilo.Je to jenom hon na rybu.Udelat co nejvíce fotek,rozeslat to na všechny soc.site a být velký machr a mistr světa amoleta.

  2. Jako apríl dobrý. Jen bych dodal, že hlásič sice může být zapnutý, ale rybář dostane pokutu jen pokud hlásič začne pípat. Pokud hlásič nehlasí a rybář rybu nechytí nebude pokutován.

  3. To by mě zajímalo, jak by mi policista dokázal, že jsem překročil 40 decibelů. Myslím si, že by to nešlo ani vymáhat, jelikož nemají prostředky ani síly s samozřejmě pravomoce to měřit. Ještě že je to žert.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -