DomůNovinkyZážitek pro rybáře: Rybáři mohou chytat na nádrži s pitnou vodou, je nutné...

Zážitek pro rybáře: Rybáři mohou chytat na nádrži s pitnou vodou, je nutné povolení

- Reklama -

Severočeský územní svaz informoval o možnosti netradičního rybářského zážitku na nádrži s pitnou vodou Fláje. Právě tady bude možné od května do října 2022 získat zvláštní povolení pro odlov ryb. 

Foto: Severočeský územní svaz

Zásadním faktorem, který umožní některým rybářům chytat na nádrži s pitnou vodou Fláje, je spolupráce mezi Severočeským územním svazem a Povodím Ohře. Tato netradiční možnost pro rybáře bude umožněna výhradně členům Severočeského územního svazu, kteří budou moci rybařit za zvláštních podmínek.

 

Jak získat povolení na odlov na nádrži Fláje?

Odlovy na nádrži Fláje probíhají ve stanovených termínech. Zahájení odlovu na přehradě odstartuje 21. května, a bude trvat až do 15. října 2022. V tomto termínu se bude rybařit každou středu a sobotu od 7 do 19 hodin. Povolenky PO SCHVÁLENÍ Severočeským územním svazem vydá hrázný.

Aby rybář mohl na nádrži s pitnou vodou rybařit, je nutné požádat o zvláštní povolení. Co je k tomu potřeba? Rybář musí telefonicky nebo e-mailem kontaktovat Severočeský územní svaz. Do žádosti je nutné uvést jméno a příjmení rybáře/rybářů.

Dále je zásadní sdělit, v jaké organizaci jsou rybáři členy. Poté je pochopitelně nutné číslo rybářského lístku (a jeho platnost) a číslo povolenky (a její platnost). Následně rybáři ještě musí určit požadovaný termín, a také doporučení vlastní místní organizace. Kompletní pravidla najdete na webu Severočeského územního svazu.

 

Pravidla odlovu na nádrži Fláje

Rybáři, kteří chtějí chytat na vodárenské nádrži, musí pochopitelně dodržovat přísná pravidla. Lovící například musí rybařit pouze ve vymezeném prostoru, není možné rybařit kdekoliv. Rybáři mohou chytat na pravém břehu přehrady, kde bývala obce Fláje, až po zátoku pod domkem hrázného.

Odlov může být prováděn pouze vláčením třpytky nebo mušky. V žádném případě není možné používat živočišné nástrahy (červy, rousnice nebo rybky). Absolutní zákaz platí i pro krmení.

Co se týče úlovků, tak rybáři si za den odlovu mohou ponechat maximálně 3 kusy pstruha duhového o délce minimálně 30 centimetrů. Zásadní informací pak je, že pokud rybář chytí okouna nebo plotici, pak nesmí tyto ryby vrátit zpátky do vody. Kompletní pravidla odlovu najdete na webu Severočeského územního svazu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -